Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia Po Uzytkowaniu Kotła Witkowski Kmb-Rp Plus 12Kw Z Palnikiem Żeliwny


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

maniek76, skoro stawiasz pytania retoryczne tzn nie chcesz uzyskać na nie odpowiedzi, bo ..... i teraz nie wiem czy kolejne też są dla Ciebie retoryczne?

 

co do rbr`a, zwróć jeszcze raz swoją uwagę jak jest zbudowany wymiennik, czy tylko jest wymiennik pionowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, wystarczy tylko wspomnieć pianę, jaką niektórzy bili na temat "kotłów z certyfikatem", których nie użytkowali. Dobrze, że są takie tematy założone przez rzeczywistych użytkowników, bo inny producent to mógłby założyć kilka kont na forum i napisać taki temat o swoim kotle, żeby go wypromować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu tabliczki znamionowej widoczna jest klasa kotła - "1"

Takiej klasy nie przewiduje obowiązująca norma  PN EN 303-5 : 2012 , wg której najniższa jest klasa  3 a najwyższa klasa 5.

Ciekaw jestem co ta 1 znaczy w firmie Witkowski???

Czyżby downsizing klasy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki tam jest palnik ekoenergia , APRQ ,jakiej mocy .Jest jakis nowy palnik  ,czy tam masz ten model włozony do kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz sie wyjasniło , bo na stronce witkowski byly zawsze tylko te palniki plus pare innych , widac doszła nowa oferta  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc tego palnika 15kw jest kwadratowy a z tego co wiem to firma Żeliwny ma najnowszy palnik który jest okrągły ale nie wahliwy tylko stały

 

Domelo, kwadratowy, który posiadasz jest sprawdzonym od dłuższego czasu rozwiazaniem

W tej formie produkowany jest przez 2firmy w Polsce, jedną z nich jest żeliwny.

Wcześniej odlewy z firmy żeliwny w stosunku do drugiego producenta były gorsze, tj były większe odchyłki powtarzalności odlewu np. za krótki ślimak, czy sprzęgiełko

Gorzej wychodziło spasowanie paleniska, przy tym rodzaju palnika kwadrat nachodzi na korpus palnika, jak palenisko nie było dobrze spasowane, to słabszy opał szlakujący wystawiał samo palenisko w górę.

ślimak ma też przeciwzwój, ale wyjście do strefy spalania to kwadrat ok. 10x10cm a następnie paliwo rozsypuje się w taki rodzaj koszyczka. Spalanie jest w miarę równe i pali się głównie na środku, przy większym zapotrzebowaniu i dobrym węglu wadą tego koszyczka jest to,że wręcz zaczyna świecić na biało (tak mocno się nagrzewa)

Głowica jest nawieracana, zatem mniej odpadu przesypuje się do komory, co jest moim zdaniem zaletą.

Stosowany jest też motoreduktor w całości zalany olejem, dzięki czemu palnik cicho pracuje

 

pytanie jest takie jak będzie za 3lata z dostępnąścią części do tego modelu. Ogólnie jednak ocena pozytywna

 

Podobny palnik ma z forum kolega janklos, kupował jakiś czas temu (akurat z tej drugiej firmy), jak pisał chodzi to sporo ciszej od burnera i równo spala.

 

 

Nowy okrągły jest napowietrzany jak fajka ekogroszkowa, ale komora powietrzna w żeliwnych jest dużo mniejsza, uważam,że tutaj może być konieczność rozbierania tego minimum 2-3razy w sezonie jakby ktoś chciał palić miałem, na groszku pewnie i tak 2razy na sezon będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem kolejnym zadowolonym użytkownikiem przewymiarowanego i w dodatku z rusztem wodnym kotła firmy "Witkowski".

Podłączę się do pytania w kwestii dosuszania zasobnika bo pomimo sypania suchego opału mam wilgotne ścianki w zbiorniku na węgiel. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podobny palnik ma z forum kolega janklos, kupował jakiś czas temu (akurat z tej drugiej firmy), jak pisał chodzi to sporo ciszej od burnera i równo spala.

 

to prawda chodzi cichutko i ładnie spala ale martwi mnie jedna rzecz otóż nie widzę go w ofercie więc nie wiem jak będzie z częściami zamiennymi w przyszłości? co prawda niema zbytnio co tam nawalić, ślimak jest wyjątkowo masywny /porównując do starego w burnerze-s/ a motoreduktor pewnie jakiś się dopasuje w razie ,w' nakładki mam dwie więc niema co się martwić na zaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wtrącić dwa słowa odnośnie kotła Kmb-Rp Plus który jest w temacie. Od kilku sezonów użytkuję ten kocioł a od kilku miesięcy do końca nie zgodzę się że ruszt wodny w tym kotle to samo zło w kontekscie produkcji sadzy. Wcześniej (przed zmianą sterownika) owszem, osadzała się sadza na tym ruszcie i na ściankach kotła, jednak nie były to aż tak duże ilości aby robić z tego problem. Jak autor tematu wspomniał, kocioł ten jest dość wysoki a co za tym idzie ten ruszt jest stosunkowo wysoko nad paleniskiem co skutkuje dużo mniejszym wytrącaniem się sadzy.

Od 6 miesięcy kotłem steruje inny sterownik i muszę powiedzieć że różnica jest znacząca. Nie ma już zupełnie czarnego nalotu ani na ruszcie ani na ściankach kotła, jest tylko w małych ilościach jasny pyłek.

Witam. Kolego można wiedzieć jaki jest to sterownik bo też jestem na etapie wymiany sterownika i zastanawiam się na jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.