Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Pompy C.w.u. Ustawienia Na Lato.


ksmar

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich.

 

Posiadam piec na egokroszek z podajnikiem, 19KW, do tego podłączony bojler, nie ma pompy CWU, działa grawitacyjnie.

Sterownik to argon 3, jego ustawienia wyglądają jak na zdjęciu. Aktualnie ustawiłem tryb pracy pomp na  2 czyli lato.

Jednak grzeją mi wciąż 2 grzejniki w łazienkach, których nie da się zakręcić.

Czy mogę zakręcić zawór na tej białej rurze po prawej na zdjęciu? (strzałki wskazują zawór i termometr)

I czy jeżeli tak zrobię, czy nie będzie problemu z utrzymaniem temepratury, gdyż czujka termostatu jest za zaworem ?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzie

post-68225-0-89006000-1463489469_thumb.jpg

post-68225-0-88486400-1463489471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki układ CO zamknięty czy otwarty???

Wg mnie (z tego co widzę) nie masz już innego czujnika temp. no więc musisz przełożyć ten zaznaczony czujnik w miejsce gdzie będzie obieg nagrzanej wody z kotła.  Ale jedna rzecz - muszą być otwarte rury do naczynia wyrównawczego przy inst otwartej - lub do zbiornika ciśnieniowego przeponowego  przy instalacji zamkniętej.  Czyli jednym słowem przy grawitacji woda musi mieć możliwość zwiększania swojej objętości przy nagrzewaniu (lub zmniejszania przy stygnięciu)  Bo inaczej może być niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi,

instalacja to instalacja otwarta. Muszę sprawdzić czy nie zamknę tym zaworem obiegu do naczynia, ale wydaje mi się, że niestety tak więc kiepska opcja.

 

Obadam jak to jest zrobione, jak coś podpytam. W każdym razie dzięki za Waszą pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czujnik przełóż tam gdzie zaznaczyłem/zielono/.z tego co widać to ten zawór jest na głównym pionie,więc lepiej go nie zamykaj,pewnie gdzieś dalej jest naczynie.Chociaż NW powinno być bezpośrednio nad kotłem,oczywiście powyżej grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.