Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Piec Tylko Na Bojler


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ustawienie pieca tylko na grzanie CWU trzeba zmienić by było oszczędniej czy po prostu nic nie zmieniać bo w tej chwili piec prawie cały czas stoi w podtrzymaniu podaje 5sek...co 12min..powiedzmy co godzina włącza się praca jakieś 4 cykle i znowu w podtrzymaniu,doradźcie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się tak ustawić by piec cały czas pracował. Krótki czas podawania np. 1 do 5 s. I dopasuj nadmuch i jego moc. Jeśli masz np dwa tryby paliwa np drobny i gruby to zostaw nastaw dla grzania (zimne noce) może nie dać rady a drugie na bojler.

W miarę ciągła praca utrzyma kociołek w stałej temp. I unikniesz dużego smolenia paliwa.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robetr 16 jak bys byl zainteresowany sterownikiem Cobra firmy Elektro-Miz za 500 zl z pelnym okablowaniem to prosze .Sterownik ma funkcje zima /lato. Wiecej info  http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_cobra.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko 5 s. Też może być wydłużyć przerwę podawania nadmuch czas też ustaw proporcjonalnie moc na przeslonie

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to tylko zmieniłem podawanie w podtrzymaniu miałem 5sek.. podawania co 12min..teraz 5sek.. podawania co 20 min.i mam wrażenie ze piec tez tak samo długo stoi w podtrzymaniu  w chodząc w tryb praca jakby prędzej dochodzi do zadanej nie kumam przedtem było częściej podawane a dłużej pracował do zadanej zastanawiam się nad HISTEREZA czy nie było by lepiej ustawić powiedzmy histerezę na 5 wtedy piec dłużej będzie pracować do zadanej i z rozpędu dojdzie o 7..10stopni wyżej niż zadana 52stopnie czy mam racje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.