Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mpm Ds Tornado 12/14Kw Vs Kamen Max Plus 16Kw


Stanlay

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie do szanownej społeczności.

Czy ktoś z tutaj obecnych użytkuje jednego z wymienionych pieców (KAMEN MAXI Plus 16 kw / MPM DS tornado 12/14kw).

Przymierzam się do wymiany starego pieca GS na jeden z powyżej wymienionych.

Kwestia które mnie interesuje to ile oraz na jaką wielkość powierzchni grzewczej schodzi paliwa (zamierzam palić ekogroszkiem). Jaką retortę stosujecie, jak się ona sprawuje? Jakie sterowniki używacie (osobiście planuję skorzystać ze sterownika firmy bruli)?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt po tym co napisałeś nie poda Ci uczciwie nawet chociaż zbliżonego zużycia paliwa.

Zależy co będziesz grzał, do ilu będziesz grzał, jak jest ocieplone to co będziesz grzał ( od tego głównie zależy spalanie ) i czym będziesz grzał.

Eko groszek może mieć 17, 19, 21,22,24,25,26,27,28-29,5MJ/kg.

Ja nie potrafię Ci tego powiedzieć i pewnie nikt na tym forum a także na innych.

Wiem kto Ci odpowie, każdy producent do którego zadzwonisz :) każdego kocioł będzie najlepszy i będzie spalał mniej od konkurencyjnego :)

Będzie to Twój pierwszy kocioł i długo nie będziesz wiedział jak jest naprawdę bo będziesz myślał że wybrałeś najlepiej i że tak jak jest tak ma właśnie być :)

Nie uznaj tego za jakąś złośliwość z mojej strony, to taka brutalna prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś do kotłów o które pytasz mogę Ci napisać że Kamen to bardzo solidny kociołek, najlepiej wziąć z Ekoenergią i jak chciałeś sterownikiem Bruli.

Drugiego nie znam to Ci nic nie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65  Dzięki za odpowiedź wiem ,że całość zależy od wielu czynników  i nie jest to aż takie brutalne.

 Co do kociołka to przekonuje mnie MPM Tornado. MAa taki plus ,że wyjmujesz retorte wstawiasz ruszt żeliwny i mamy tradycyjny kociolek DS a Te to MPM robi dobre.Cyba ,że się mylę.Nie chce być uzależniony tylko od eko groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak coś jest do wszystkiego zazwyczaj jest do niczego :)

Obejrzałem sobie teraz ten kocioł na stronie producenta, kawał kloca że tak powiem a *** się się przy jego czyszczeniu jak mops, nie wiesz jeszcze jak wygląda fedrowanie kanałów pionowych przez wyczystkę górną na ciepłym kotle, wygrzebywanie tego "miodu" który wyszczotkujesz przez wyczystkę dolną.

Oni nawet nie bardzo kumają jakim sterownikiem jest sterownik Bruli ale ja Ci powiem bo znam te sterowniki myślę bardzo dobrze, serwisuję je od kilku lat i nie mają one raczej nic wspólnego z Pid co sugeruje producent w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec będę zmieniał dopiero w okolicach lipca, wciąż szukam i porównuję różne kotły.
Niedawno natknąłem się na OGNIWO EKO PLUS M, który prezentuje się całkiem przyzwoicie (doczytałem, że występuje w wersji 16kw - tą właśnie bym wybrał) czy mógłbyś wyrazić swoją opinię na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec będę zmieniał dopiero w okolicach lipca, wciąż szukam i porównuję różne kotły.

Niedawno natknąłem się na OGNIWO EKO PLUS M, który prezentuje się całkiem przyzwoicie (doczytałem, że występuje w wersji 16kw - tą właśnie bym wybrał) czy mógłbyś wyrazić swoją opinię na jego temat?

Nie wywołuj wilka z lasu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niedawno natknąłem się na OGNIWO EKO PLUS M, który prezentuje się całkiem przyzwoicie 

To bardzo dobry kocioł tak mi sie wydaje i ma certyfikaty w 5 klasie czystosci spalania a to jest przyszłosciowe  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym przeszkadza zalepiony czopuch sadza , wydaje mi sie ze nigdy nie zalepi sie tak zeby całkowicie zaslepic  przepływ spalin  .To nawet dobrze ze sie zalepił nie trzeba regulowac przepustnicy a i spaliny spadaja z temperatury  czyli wzrasta odbiór ciepła przez wymiennik a tym samym sprawnosc kotła  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie jest to raczej wina kotła tylko ciągu kominowego i częstotliwości czyszczenia ale to tylko moja sugestia.     Jednak jak wcześniej  pytałem WAS  o MPM TORNADO I KAMEN (chyba nikt ich jeszcze niema Tornado dopiero wszedł na rynek a i kolega KAROKA65 też ma rację ,ze jak coś do wszystkiego to i do niczego może być)                                                 B)  To zapytam  o doświadczenia z OGNIWO EKO PLUS M (14KWod połowy czerwca ma być w produkcji info od producenta)   oraz ciekawym jest też SEKO MAXX LM 14KW. Może w tym temacie ktoś to użytkuje <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(chyba nikt ich jeszcze niema Tornado dopiero wszedł na rynek 

No prosze wreszcie ktos zbudował taki system kotła na jakim ja juz pale od 2 sezonow  .Nie przypuszczałem ze jakis producent zdecyduje sie na taka konstrukcje kotła uniwersalna .  Pisałem o tym juz pare razy ze wystarczy postawic na podajnik podrasowanego DSa i mozna o wiele czysciej palic paliwa stałe czy drewno jak ktos ma taka potrzebe.Tylko u mnie jest wymiennik poziomy nie pionowy jak Karoka słusznie podpowiada nie kazdemu moze sie spodobac czyszczenie kanałow pionowych    ;)  :D    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się, że nie jest to raczej wina kotła tylko ciągu kominowego i częstotliwości czyszczenia ale to tylko moja sugestia.

Cofam powyższe, przejrzałem cały temat odnośnie bietki (całe 90 stron). Na podstawie jej poligonu doświadczalnego zrezygnowałem z ogniwa. Także raz wtopiłem z niewłaściwym piecem, nie było to jednak na tyle poważne jak u bietki.

Poszukiwania pieca nadal trwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie jest to raczej wina kotła tylko ciągu kominowego i częstotliwości czyszczenia ale to tylko moja sugestia.     Jednak jak wcześniej  pytałem WAS  o MPM TORNADO I KAMEN (chyba nikt ich jeszcze niema Tornado dopiero wszedł na rynek a i kolega KAROKA65 też ma rację ,ze jak coś do wszystkiego to i do niczego może być)                                                 B)  To zapytam  o doświadczenia z OGNIWO EKO PLUS M (14KWod połowy czerwca ma być w produkcji info od producenta)   oraz ciekawym jest też SEKO MAXX LM 14KW. Może w tym temacie ktoś to użytkuje <_<

Zacznij od sprawdzenia jakiej mocy kotła potrzebujesz - podstaw dane domu pod linkiem

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

 

i wklej link do strony z wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, jestem użytkownikiem kamen max plus 16kw drugi sezon. Jednak ja zamontowałem do niego palnik pancerpol trio i sterownik bruli v 3.5. Jak narazie jestem z niego zadowolony, paliłem miałem , czeskim groszkiem, marketowym groszkiem, wschodnim groszkiem, a na końcu krajowym. Przerobił wszystko bez najmniejszych problemów, a spalanie grupowe w tym sterowniku jest wygodne i nad wyraz praktyczne. Co do czyszczenia.... jak ktoś chce, to sie ubrudzi, ja problemu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.