Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Dzienna A Nocna


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Nad czym chcesz się zastanawiać jakie będą oszczędności z obniżenia o 0,5o C temperatury "na noc"? A co uważasz za noc ile godzin...... i jak można to policzyć nie znając dotychczasowego zużycia???? To wszystko sztuka dla sztuki tym bardziej że dokładność termometrów stosowanych w termostatach pomieszczenia nie jest powalająca i jest bardzo prawdopodobne że jak obniżysz temperaturę wymaganą o 0,5o C twój termostat wcale tej zmiany nie zauważy. Czyli liczenie oszczędności przy takiej zmianie temperatury jest .... sztuką dla sztuki. Nikt poważny nie będzie się zajmował takimi d......relami. Szkoda na to czasu papieru, ołówka i zużytej baterii w kalkulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robot16 polecam zakup pirometru.

Na znanym portalu aukcyjnym, można ten przyrząd do bezdotykowego pomiaru temperatury nabyć za około 50 zł.

 

W  pomieszczeniu nie da się regulować temperatury z dokładnością 0,5 *C, ponieważ w różnych miejscach tego pomieszczenia różnice temperatur będą wynosiły sporo więcej (strzelam 5*C ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 SAMBOR jesteś pewny ze tylko 2kg 

 

Napisałem 2 gramy, a nie 2kg - tak sterując nie będzie żadnej oszczędności w długookresowym rozliczeniu.

To co w nocy rzekomo zaoszczędzisz w dzień wydasz na dogrzanie do zadanej temp.

Kiedyś tu przestawiałem swoje pomiary przy pomocy ciepłomierza - oszczędności nie było.

A komfort to już inna rzecz, która zawsze kosztuje więcej niż standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,  tyle tylko ze w nocy lepiej do spania mam racje.........

 

no dobra wiec 0,5s nic nie da w takim razie obniżenie o 1stopien da oszczędność......

 

Jeżeli jest to sypialnia, to wyregulować układ grzejny tak, by cały dzień była tam temperatura niższa niż w pozostałych pomieszczeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacje o 0,5st. daja głowice termostatyczne elektroniczne ,akurat taka testuje i jest bardziej precyzyjna ,ale tez trzeba baterie silniczek buczy, nie kazdemu moze to odpowiadac  .Fajne jest programowanie  itp wykrycie otwartego okna chociaz jakos tego u mnie nie chce wykrywac  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.