Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kominem


matios123

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

 

Mam problem z kominem i prosił bym o fachową pomoc. Jest to komin dymowy od pieca centralnego ogrzewania ,i nie jest on ocieplony. Komin nie jest wysoki. Budynek jest parterowy z małym strychem. Komin został wybudowany w 2010 r z cegły pełnej . Średnica otworu dymowego jest 25x12,5 cm .W drugim roku użytkowania na ścianie kominowej w pokoju pojawiła się brązowo ciemna plama. W następnym roku plam było więcej i co rok ich przybywało .Na strychu ze spoin sączyła się ciemna ciecz,podczas palenia w zimie .Ale w tym roku cała ściana ściemniała w pokoju. Powodem tego jest brak ocieplenia. Komin został cały wyczyszczony i został oszprycowany zaprawą cementowo wapienną. Ale na zaprawie pojawiły się ciemnożółte plamy. Spoiny nie są uszkodzone. Mam zamiar ocieplić ten komin wełną mineralną 5 cm ale zastanawiam się czy to jest wystarczająca grubość . Prosił bym żeby osoba która ma wiedzę w tym temacie doradziła mi. Bo nie wiem czy nie lepiej by było rozebrać komin do stropu i zbudować nowy.

A jak nie to proszę o radę jaka grubość wełny powinna być i jaki klej.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc w tej trudnej dla mnie decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Rozebrać komin i nowy od razu ocieplić, tyle tylko że jak nie zmienisz nawyków palenia to nic to nie da. Jak nie wyjdzie przez wełnę to wyjdzie na dole komina.

 

Życzliwy niedaleki sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Rozebrać komin i nowy od razu ocieplić, tyle tylko że jak nie zmienisz nawyków palenia to nic to nie da. Jak nie wyjdzie przez wełnę to wyjdzie na dole komina.

 

Życzliwy niedaleki sąsiad.

To znaczy jakich nawyków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym palisz, jak palisz i w jakim kotle ? Do jakich temperatur ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkłem tyłka nie podetrzesz. Czarne nacieki same nie znikną. Będzie smrodek, ale to twój komin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy komin można rozebrać bo niekiedy jest częścią ściany nośnej i w niej w pobliżu komina są jeszcze drzwi.

Gdybym miał podobny problem to zrobiłbym tak jak opisałem to poniżej

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11005-rdza-lub-grzyb-na-filarze-kominowym/page-2?do=findComment&comment=151329 post #32

Rozbieranie owszem ma sens ( o ile możliwe) aby wstawić wkład ceramiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo rok temu na miałowcu czarne wykwity skułem do cegły zamalowałem jakims unigruntem z dodatkiem krzemu ceresita taki mi polecili zmieniłem piec na ekogroszek i jak na razie komin suchy od srodka a jak czysciłem na miale to szczotka az była mokra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam jestem wykonawca kominów i mam problem z białymi wykwity na nich po zabudowania. Kominy są murowane zaprawa sporo i tak samo fugowane zaprawa sporo klinkier jest pełny i nie wiem co jest przyczyną i dodam że po zabudowania są owiane streczem i dalej się pojawiają proszę o podpowiedzi jak się ich skutecznie pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tyle lat i nikt się nie nauczył jak palić :)

1. Dmuchawa won,

2. Załączanie pompy przy temperaturze wody w kotle 55 stopni,

3. W kotle górnego spalania palimy rozpalając u góry. Przy dolnym spalaniu odwrotnie i tylko w takiej konfiguracji można dorzucać do kotła. Przy górnym spalaniu zapominamy o dorzucaniu, trzeba nauczyć się wypalać do końca!

4. Zamontować zawór 3d albo 4d, dzięki temu podniesiemy piekielne warunki w kotle.

5. Można pomyśleć o wyłożeniu komory spalania szamotem.

 

Wilgotność opału nie ma aż takiego wpływu na plamy, bo paląc nawet suchym węglem o plamy nie trudno. Tylko trzeba to robić prawidłowo.

 

Co do usuwania skutków, to usuń tynk i ścianę pomaluj szkłem wodnym i dopiero potem obrabiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.