Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdelegalizować Kotły Górnego Spalania O Paleniu Od Góry I Zadymianiu


mtdeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie większość obywateli polskich to kopcące ludzie przekonani, że nie ma dymu bez ognia,w dodatku kopcą w kotłach górnego spalania.Palenie od góry to tylko pół środek,potrzeba powietrza wtórnego nad zasyp i kanałów powietrznych,jeśli nie będzie kanałów powietrznych na ściankach kotła to cały zasyp opału gazo szczelnego np,trocin,zrębek,miału,flotu zacznie się zgazowywać i tlić nie miłosiernie kopcąc.Ktoś na forum pisał że za nic nie chce się zapalić flot o góry no nie chce bo nie ma powietrza pierwotnego.Pomaga wbicie kołków drewnianych w zasyp ale komu chciało by się to robić.I dlatego kopcąc i wszelkiego rodzaju  piece kotły z górnych spalaniem należy bezwzględnie zdelegalizować.W sprzedaży powinny zostać kotły Dolnego Spalania 4,5 Klasy. A i jeszcze jedno przejrzyste spaliny z kotła górnego spalania nie oznaczają że nie ma w nich wysokiej zawartości tlenku węgla i węglowodorów, nie ma w nich pyłu i sadzy ponieważ górna warstwa zasypu działa jak filtr łapie sadzę i pyły.

Ktoś kiedyś napisał:Rozpalanie od góry to zgazowanie zasypu i spalanie wytworzonych produktów kokso pochodnych. 

Zapraszam do dyskusji.

PS Wiem że rozpętuje czwartą wojnę kotłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie od góry potrzebne jest ludziom do ogrzania chaty, a do czego potrzebne jest spalanie lisci, smieci i innego badziewia ? Zobaczcie co wyprawiaja ludzie wiosna na działkach i posesjach. Krew mnie zalewa jak widzę kompletnie bez sensu zatruwanie powietrza. Tym sie lepiej trzeba zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład DS 4 klasy MPM DS.Na wiosnę palą bo są *** i najgłupsze na świecie,ludzka głupota nie zna granic.A myślisz, że mnie zalewa ostatnio odebrałem od siąmsiadki 3 taczki gałęzi i liści i innego badziewia bo chciał to zdymić.Miałem problem z paleniem bo miałem za duży ruszt i podawałem powietrze górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie od góry potrzebne jest ludziom do ogrzania chaty, a do czego potrzebne jest spalanie lisci, smieci i innego badziewia ? 

Nie chce mi się szukać, ale czy to nie właśnie autor tematu chciał palić smołą, papą i innym "badziewiem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś przykłady na te kotły, 

Powszechnie chwalony Kalvis ma raptem 3 klasę!

Mpm Ds ma 4 klasę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoła być w węglu. Jak spalić bezdymnie zręmbkę od góry,przekonałem sąsiada aby palił od góry ale wraz kopci tylko mnie niż wcześniej na górze nie ma płomieni po mimo max otwarcia pw i pp tylko się tli.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniaki !!! dolniaki!!! Dolniaki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górniaku przy umiejętnej obsłudze spalisz bez sadzy i dymu węgiel brunatny suchy,węgiel płomienny,antracyt oraz to chyba oczywiste że koks. A w dolniaku czysto bez dymu i sadzy spalisz węgiel 33 34 35 miał,flot.Może załóż KNPWG komitet nauki palenia w górniaku.A przecież taki już istniej czyste ogrzewanie.

 

Ps Żebyś nie wiem co robił w górniaku zasypowym nie osiągniesz 4 klasy a w dolniaku bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Do mtdeusz  z przyjemnością przejdę na ogrzewanie ekologiczne /tak jak wszyscy kopcący obywatele/ jeżeli zasponsorujesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ja też chętnie skorzystam z sponsoringu i pozbędę się mojego GS defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A w dolniaku czysto bez dymu i sadzy spalisz węgiel 33 34 35

Gdybyś pacanku kiedykolwiek miał do czynienia z węglem typu 34.2 lub 35.1/2 o spiekalności w granicach 70-85 wg Rogi i na własne oczy zobaczył jak może się spiec, to nie napisałbyś takich głupot.

34.2/35.1 (są takie i takie pokłady) ze Szczygłowic o spiekalności w granicach 80 wg Rogi ulega podczas koksowania takim zmianom plastycznym, że potrafił na skutek naprężeń i wysokiej temperatury przełamać szamotową płytkę w wonostojącym, solidnym piecyku 6kW (wysoka i wąska komora, cała wyłożona szamotem).

Przeciętnego dolniaka wykłada już węgiel typu 32.2/33 o spiekalności której w górniaku nawet nie zauważysz. Napisałem Ci już, żebyś lepiej milczał i nie pisał o tym, o czym nie masz bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpm Ds ma 4 klasę ;).

No i gdzie ten certyfikat ( badania) klasy 4.

Gredy ty jako sprzedawca tych kotłów powinieneś mieć to od ręki.

Nie może być takiej sytuacji, że świstak siedzi i naklejki ( z 4 klasą) przykleja  ;)  :)

 

PS

A autora tematu prosimy o ciszę, 

Pisanie że w węglu jest smoła - pewnie dla tego jest czarny :P , jest co najmniej infantylne.

 

Natomiast ja się spytam o drewno - w nim tez jest smoła a kolor ma inny - dlaczego???  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w węglu jest smoła i dużo ciĘżkich węglowodorów a w drewnie smoły nie ma musisz ją wytworzyć poprzez pirolizę.W drewnie jest mało ciężkich węglowodorów.Kolor drewnie nadają barwniki,garbniki,kora,celuloza.

 

Chodziło mi że dolniak w całości spali gazy węgla 34,35 a Górniak ma problem spalić w całości gazy z węgla 32.Rozpędź w górniaku warstwę żaru do białości.Efekt bardzo duże ilości Energi w krótkim czasie bo wszystko zaczyna się palić,chodzi mi opalenie od góry.A pw w górniaku to robi więcej złego niż dobrego:powoduje produkcje sadzy przez chłodozenie płomieni,przerywa spalanie węglowodorów-chłodzenie płomieni i co najważniejsze rozrzedza dym aby go z konia nie było widać.Pw w górniaku powinno być podane przed płomień czyli w żar.

Przeczytaj na muratorze ekonomiczne spalanie paliw stałych,da się palić węgiel 34 w dolniaku.

Co to znaczy inflatywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczcie na mnie ,ale myślę że większość kotłów dolnych czy górnnych jest do zaakceptowania.Nie było by kopcenia gdyby gościom zechciało się poświęcić chwilę i rozpalać w sposób jaki tu większość radzi. Ludzie są z natury leniwi a gdy dołączy tuwisizm,mamy co mamy. Ekoterroryści idą na całość,chcą zakazu palenia paliwami stałymi w całej Małopolsce.Mogą swoje przeforsować,bo głupków którzy myślą że do końca świata będą smrodzić jest niestety większość.Mówię z własnego doświadczenia:miałem dolniaka i nie mogę powiedzieć że są takie wspaniałe.Mam górniaka i palę w miarę ekologicznie każdym węglem który w DS-ie nie miał szans na spalenie.Kluczem jest tylko i wyłącznie chęć aby tak spalać.Dużo poświęciłem czasu na czytanie forum, wdrażanie różnych pomysłów.Na dzień dzisiejszy po doświadczeniach i próbach mogę napisać że nie tylko DS są super, że wyłącznie miarkowniki mechaniczne są de best,bo i elektroniczne też nieźle działają,że dmuchawy to totalna porażka i obciach. W pewnych okolicznościach i przy umiejętych ustawieniach też działają całkiem dobrze.Trzeba wyrobić sobie swoje zdanie i nie iść szlakami które inni uważają za jedyne słuszne bo inaczej wojna. Tytaj ukłony dla kolegi Lysego który pisał wprost bez owijania w bawełnę. To samo dla wojtkakowal :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.