Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Z Podajnikiem Na 60M2 Stare Budownictwo


andriu74

Rekomendowane odpowiedzi

Budynek jednorodzinny parterowy A.D. 1964 (12.00m x 5.00m w obrysie zewn.) Lokalizacja Gdańsk i okolice Powierzchnia budynku ogrzewana: 52m2, całkowita: 52m2 Ściany 20cm, w tym szkielet drewniany (dom kanadyjski) + Trzcina 10cm + Styropian 5cm Ogrzewane piętra parter Izolacja od góry dach dwuspadowy płaski bez poddasza , izolacja: Trzcina 20cm Izolacja od dołu podłoga na gruncie bez izolacji Drzwi i okna Okna: nowe z szybami zespolonymi (5 szt.), Drzwi: stare metalowe (1 szt.) Wentylacja naturalna lub grawitacyjna

Teraz pale w piecu zasypowym 7kW kupiony 8 lat temu w Stężycy od Józefa Kordy ,typowy śmieciuch wszystko żerny,bojler 80l ,ale nie do opanowania drzwiczki bez zamknięć przez co nieszczelny, bojler 80l ,jaki kupić mały piec z podajnikiem i  z jakim  palnikiem ?(retortowy czy rynnowy).

Zapotrzebowanie wyszło mi 8-9kW dla zasypowego 7-10 kW z podajnikiem .Gaz tylko butla 11 kg ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w twoim przypadku typowałbym na pellet i dodatkowy buforek tak z 300-500l jak masz miejsce - nawet bez buforu przy takiej małej mocy może się okazać całkiem przyzwoity a do tego samoczynne zapalanie oraz co najważniejsze czystość, porządek, no i komin (na pewno również ważne). Poczytaj bo ja od kilku lat naczytałem sie tutaj dość min. i o pelleciakach i także małych z podajnikiem. Życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę większy dom 80m. ale mniejsze zapotrzebowanie 4,5-5kw. kocioł ogniwo ekoplus 10kw palę 3 sezon i jest ok. na zimę idzie mi ok. 2 ton miału, tobie pewnie poszłoby ok.3 ton bo masz większe potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Skam-P Premium 7 kW, palnik retortowy mały Batory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę większy dom 80m. ale mniejsze zapotrzebowanie 4,5-5kw. kocioł ogniwo ekoplus 10kw palę 3 sezon i jest ok. na zimę idzie mi ok. 2 ton miału, tobie pewnie poszłoby ok.3 ton bo masz większe potrzeby.

Też spalilem 2 tony. 180 m stary dom częściowo ocieplony stara instalacja. KAWAH 20 kw. 4D St580 z PID.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,coraz bardziej myślę o tym Skam-P Premium 7 kW z tym palnikiem ardeo ,czy ktoś go ma?i jak mu się pali w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też spalilem 2 tony. 180 m stary dom częściowo ocieplony stara instalacja. KAWAH 20 kw. 4D St580 z PID.

 

 

wynik masz rewelacyjny ja raczej niżej już nie zejdę z spalaniem, kusi mnie zainwestować w zmianę sterownika i dmuchawy na st-480 zpid techa ale trochę kasy kosztuje i nie wiem jak palnik sobie poradzi w pracy na niskich mocach, ma pewne ograniczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ale kosztowało mnie to dużo czasu spędzonego w kotłowni. Palnik mam ekoenergia. Daje rade pracować non stop ale w przypadku nagłego zapotrzebowania mocy znów muszę siedzieć i regulować. Mam zamiar zastosować funkcje drobny i gruby - zobaczymy. Z mojej orientacji jeśli chodzi o techa to mają być nowe sterowniki. Zobaczymy. Te obecne mają trochę wad. ST480 z PID i ST580 z PID to w funkcjach chyba identyczne panele jedynie inne.

Efekty spalania mam min. Dzięki jednemu z użytkowników forum.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który sterownik jest lepszy iryd rtz pid czy SPP z modułem internetowym BET ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy SPP, ale 1 z BET już nie kupisz z nowym kotłem, jeśli ma być internetowy to SPP2 lub Bruli a jeśli nie to wystarczy Scorpion.

 

Jeśli chcesz namiary na użytkowników Skam w okolicy napisz do mnie na @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,coraz bardziej myślę o tym Skam-P Premium 7 kW z tym palnikiem ardeo ,czy ktoś go ma?i jak mu się pali w nim.

Ja znowu poleciłbym Ci z małym Batorym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.