Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie W Cieplejsze Dni


Frugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam kocioł Galmet eko kwp-s 12 z sterownikiem ekspert pid 4d. Ogrzewam nim stary dom z cegły o powierzchni ok 120 m2 + bojler 100L. Dom nie ocieplony, dach nowy ocieplony 20 cm wełna.Jest to mój pierwszy sezon grzewczy i w ogóle pierwszy kontakt z piecem co

Pale od września z małymi przerwami długo mi zajęło ogarniecie tego sterownika i dojście do mniejszego spalanie (z 36kg do 13kg /24h przy podobnych temp) w domu temp ok 23 C

Problem jest teraz gdy w dzień jest temp ok 14 C a w nocy 8 C. Piec często wchodzi w tryb podtrzymanie co nie wiem czy jest dobre czy złe ale po 3 dniach nadaje się do czyszczenia tyle sadzy. Temp zadana to 57 C i nawet przy min mocy kotła  33 % piecw 15 min dobija do 61 i znów w podtrzymanie.

Moje pytanie czy to jest normalne czy coś w cieplejsze dni trzeba tam pozmieniać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszaj podawanie i nadmuch staraj się tak ustawić by płomień był w miarę jasny nie wysoki i piec pracowal a nie w podtrzymaniu. Czasy minimalne. Tak by uzyskiwać temp. Zadana nie wcześniej niż godzina

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.