Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Kociołka Defro


Voltare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam wymienić kocioł w domu mieszkalnym. Powierzchnia  120m2, ściany zewnętrzne nieocieplone poddasze również ale jest w planie że to zrobię. Dom pochodzi że, starego budownictwa  80 lata. W domu posiadam 12 grzejników ale przyszłości może kiedyś w planie podłączenie 2-4 grzejników. Bojler również jest do wymiany teraz jaki odpowiedni wybrać? Polecają mi bojler pionowy. Chciałbym wymienić na kocioł który zapewni mi stałopalność i wygodę. Rozglądałem się nad kotłem z  firmy Defro  teraz pytanie jaki odpowiedni wybrać  fachowiec poleca mi kocioł  Komfort Eko  lub Komfort Eko Duo 15 lub 20kw

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pelet?

Moc wydaje się za duża max 15.

Bojler chyba pionowy będzie najlepszy. Kociołek patrz gwarancja serwis itp

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 120m nieocieplonych 12KW wystarczy

jak ocieplisz ściany i od góry topotrzeby domu spadną o jakies 40% i wtedy nawet 12KW będzie mocno przewymiarowane

moze warto odwrócic kolejność i zamiast wywalać kase na zbyt duży kocioł i zbyt dużą ilośc opału zacząć od termomodernizacji a potem pomyśleć o czymś mniej obsługowym niż wegiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze podszedł wstępnie do sprawy z innej strony. Krótko i na temat. Kocioł 10kW przy max. mocy zużyje ok. 2kg/h, ponożyć to przez 24h, wyjdzie 48kg/dobę. Teraz należy poobserwować, podpytać się różnych osób kto tyle spala dziennie? Powiedzmy, że sezon grzwczy trwa 6 miesięcy więc ........ zużyjemy ok. 8,5 tony opału. Znowu pytanie, kto tyle zużywa w sezonie przy takiej powierzchni i warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Zamierzam wymienić kocioł w domu mieszkalnym. Powierzchnia  120m2, ściany zewnętrzne nieocieplone poddasze również ale jest w planie że to zrobię. Dom pochodzi że, starego budownictwa  80 lata. W domu posiadam 12 grzejników ale przyszłości może kiedyś w planie podłączenie 2-4 grzejników. Bojler również jest do wymiany teraz jaki odpowiedni wybrać? Polecają mi bojler pionowy. Chciałbym wymienić na kocioł który zapewni mi stałopalność i wygodę. Rozglądałem się nad kotłem z  firmy Defro  teraz pytanie jaki odpowiedni wybrać  fachowiec poleca mi kocioł  Komfort Eko  lub Komfort Eko Duo 15 lub 20kw

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

 

Co do kotła polecam Skam-P Plus 12 kW ze sterownikiem Scorpion, RBR Ekouniwersal 12 kW ze sterownikiem eCOAL.

 

Porównaj warunki gwarancji tych, które polecam i Defro - to daje do myślenia.

 

Co do bojlera Kospel poziomy, dwupłaszczowy - ma najdłuższą gwarancję ze stalowych [6 lat] bo emalia jest nanoszona proszkowo a nie zanurzeniowo jak u innych, szybko się nagrzewa i ma rozpraszacz zimnej wody więc sporo ciepłej można z niego wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze podszedł wstępnie do sprawy z innej strony. Krótko i na temat. Kocioł 10kW przy max. mocy zużyje ok. 2kg/h, ponożyć to przez 24h, wyjdzie 48kg/dobę. Teraz należy poobserwować, podpytać się różnych osób kto tyle spala dziennie? Powiedzmy, że sezon grzwczy trwa 6 miesięcy więc ........ zużyjemy ok. 8,5 tony opału. Znowu pytanie, kto tyle zużywa w sezonie przy takiej powierzchni i warunkach?

 

Po pierwsze kocioł 12 kW może spalać mniej od dobranego na styk 10 kW bo będzie miał większa sprawność.

 

Po drugie największe mrozy trwają po kilka dni w roku a nie przez 6 miesięcy, przez 80% sezony grzewczego zapotrzebowanie wynosi poniżej 30% tego, które jest przy największych mrozach - jeśli weźmiesz to pod uwagę przy szacowaniu sezonowego zużycia opału wynik będzie całkiem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na forum dziś i gdy przeczytałem ten temat to MOJA RADA posłuchaj tego co doradzają zarówno TIMON jak i SUSPENSER. Obie rady są w tym samym kierunku i na pewno obie sensowne i merytoryczne. Tak od siebie dodam że gdy jak piszesz góry na czas obecny nie bardzo będziesz grzal tylko w przyszłości a dom nieocieplony to gdy ocieplisz i wówczas będziesz grzał na pewno te piece co obaj doradzają Tobie wystarczą.  Wybór należy TYLKO DO CIEBIE bo to ty będziesz w nim palił, Ty będziesz kupował opał (oby choćby tylko ZADOWALAJĄCY), no i TY z najbliższymi odczujesz / lub nie  efekty podjętej decyzji w postaci ciepła i przyjemnego / lub chorendalnego palenia w tym piecu. MASZ CZAS do nowego sezonu to życzę przyjemnej lektury zarówno na tym jak i innych forach tematycznych w tym temacie - a wiesz mi jest tu tego OOOOOOOGROMNA ILOŚĆ.  (czytam te fora od min 6lat - i czasami aż głowa boli sam to zauważysz.) Pozdrawiam 

Podpisuję się pod tym aby ocieplenie zrobić w pierwszej kolejności lecz zdaję sobie sprawę że to koszt znacznie większy jak modernizacja inst. CO niemniej z własnego doświadczenia wiem że efekty będą tak znaczne -pomimo tego że coś w życiu z tą dziedziną miałem wcześniej styczności to jednak przeważał ten tzw. zachowawczy pesymizm dlatego po wymianie okien/drzwi i dociepleniu (jeszcze bez strychu bo całe poddasze zagracone - efekt powalający. Daj znać Voltare do czego doszedłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro sigma zastanów się nad tym piecem tym bardziej ze udoskonalili czyszczenie. Możesz ją również zamówić z ekoenergia i sterownikiem Defro Smart. Jest to jeden z lepszych oszczędnych piecy defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoenergia to już trochę przestarzała konstrukcja, już rok temu w wielu kotłach zastąpił ją Batory ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.