Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz Czy Węgiel + Ogrzewanie Podłogowe


sibik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robię  generalny remont mieszkania 64m2.parter stare budownictwo

w całości ogrzewanie podłogowe nowe okna 7komorowe z potrójna szyba nowe drzwi budynek ocieplony 

i znajomy namawia mnie na ogrzewanie gazowe w związku z tym mam kilka pytań.

Jaki piec polecacie  do takiego mieszana.dodam ze lubię mieć ciepło w mieszkaniu kolo 23-24st.,ważne żeby  ogrzewał wodę użytkowa

czy jest możliwe aby użytkowanie takiego pieca było bardziej opłacalne niż węglowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie małe mieszkanko i tylko z ogrzewaniem podłogowym to kondensat Victrix 12 kw z mocą minimalną od 1,9 kw , do tego zasobnik dostosowany dla twojej rodziny , ten kocioł ma najlepszy stosunek jakości do ceny, tym maluszkiem to ludzie grzeją domy po 200m2 i wystarcza.

W twoim przypadku to gaz wyjdzie rozsądniej niż węgiel i masz czysto i nic cię nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wycenie instalacji i doborze kotła co wy na to

\

Kocioł Vitodens 100 + zasobnik 100 litrów + sterownik vitotrol 100     6680 zł

http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-100-w.html

 

Ogrzewanie podłogowe 3575 zł

Szafka i rozdzielacz podłogowy 1200 zł

Grzejnik drabinkowy + osprzęt 540 zł

Instalacja centralnego ogrzewania 680 zł

Instalacja gazowa 560 zł

Kompletny system spalinowo – powietrzny 1260 zł

Zawór 3 drożny do podłogówki + pompa obiegowa 720 zł

Grupa bezpieczeństwa c.w.u 240 zł

Elementy łączne kotłowni 360 zł

 

macie jakieś rady na co zwróć uwagę przy instalacji podłogowej?

 

A co na to właściciel budynku?- i co z kominem?

Z ciekawości - jak do tej pory to mieszkanie było ogrzewane?

mieszkanie wykupione wiec wspólnota nie powinna robić problemów poza tym kilka osób już ogrzewa gazem ale bez podłogówki co do komina to czekam na kominiarza

 

wcześniej było ogrzewanie węglowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł jest z założenia zły - gdyż obsługuje tyko 1 obwód grzewczy,

a autor tematu pisze o podłodze i grzejnikach i to jest błąd podstawowy.

Było kilka tematów o tym kotle i dwóch obwodach grzewczych i w żadnym przypadku nie było poprawnego rozwiązania .

Do tego potrzeba np Vieśmana serii 200 lub innego producenta np DeDietrich z C-mixem, który obsłuży 2 obwody grzewcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dopisać ze będzie tylko jeden grzejnik w łazience w celu podniesienia temperatury.

Czy mimo tego ze będzie tylko jeden grzejnik dalej byś polecał inny kocioł.

Na stronie wiessmanna po ustawieniu parametrow w konfiguracji pokazuje wlasnie ten kociolek.

Dodam ze się kompletnie na tym nieznam mozesz podpowiedziec o co się zapytać wykonawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznej odpowiedzi musi udzielić kol.Sambor.Ja przy nim za mały pikuś)

Wlasnie głównie pytanie bylo do kolegi Sambor z tego co sie zorientowalem to ma sporą wiedze na temat gazu:-)

Pod mieszkaniem jest piwnica wiec niepowinno być problemu w mieszkaniu jest podłoga drewniana a pod nią około 15cm szlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że u inwestora z grzejników to tylko drabinki.Czy nie byłoby najsensowniejszym rozwiązaniem puścić całość na niskim parametrze bezpośrednio z kotła a do drabinek włożyć grzałki?

Ma być tylko jeden drabinkowy grzejnik.

Przyznam ze Nie myślałem nad takim rozwiązaniem a jest ciekawe i tu mam pytanie czy zastosowanie takiej grzałki wyeliminowała by zawór 3D? Oraz jak z zyzyciem prądu da sie to jakos obliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dopisać ze będzie tylko jeden grzejnik w łazience w celu podniesienia temperatury.

Czy mimo tego ze będzie tylko jeden grzejnik dalej byś polecał inny kocioł.

Na stronie wiessmanna po ustawieniu parametrow w konfiguracji pokazuje wlasnie ten kociolek.

Dodam ze się kompletnie na tym nieznam mozesz podpowiedziec o co się zapytać wykonawcę.

Nie wiem jak wprowadzałeś dane do "konfiguratora" ale jak w rodzaj ogrzewania wprowadzisz podłogowe lub podłogowo-grzejnikowe to na pewno nie wskaże Ci kotła 100 tylko 200 lub 222. Vitodens 100 jest dobrym kotłem ale do instalacji grzejnikowej. Niestety do podłogówki się nie nadaje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czy nie byłoby najsensowniejszym rozwiązaniem  puścić całość na niskim parametrze bezpośrednio z kotła a do drabinek włożyć grzałki?

Co miały by dać te grzałki?

 

Tu trzeba tak policzyć ogrzewanie podłogowe, aby kocioł zasilał bezpośrednio całą podłogówkę, natomiast z grzejników łazienkowych

zrezygnować lub podłączyć mocno przewymiarowane grzejniki jako kolejne pętle podłogówki.

 

Natomiast w takim budynku może być problem ze stropem, gdyż wylewka jednak swoje waży, warto mieć na piśmie opinię inspektora budowlanego.

Ja w takich przypadkach robię jak najcieniej wylewkę z anhydrytu, albo system suchej zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast w takim budynku może być problem ze stropem, gdyż wylewka jednak swoje waży, warto mieć na piśmie opinię inspektora budowlanego.

Ja w takich przypadkach robię jak najcieniej wylewkę z anhydrytu, albo system suchej zabudowy

No i właśnie od tego powinien zacząć ,opinia to jedno (konieczna) Ale wazniejsze to czy (administracja, wspolnota) wyrazi na takie rozwiązanie zgodę.Na grzejniki nie ma sprawy ,z podłogowym może być rożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miały by dać te grzałki?

 

Tu trzeba tak policzyć ogrzewanie podłogowe, aby kocioł zasilał bezpośrednio całą podłogówkę, natomiast z grzejników łazienkowych

zrezygnować lub podłączyć mocno przewymiarowane grzejniki jako kolejne pętle podłogówki.

 

Natomiast w takim budynku może być problem ze stropem, gdyż wylewka jednak swoje waży, warto mieć na piśmie opinię inspektora budowlanego.

Ja w takich przypadkach robię jak najcieniej wylewkę z anhydrytu, albo system suchej zabudowy

Wiadomo samo ogrzewanie podłogowe raczej nie wydoli w łazience i należy je wspomóc czy to powiedzmy ogrzewaniem ściennym czy też dać odpowiedniej wielkości zwykły grzejnik (ale raczej nie drabinki bo one same w sobie mają marną wydajność a co dopiero jak się je zasili temperaturą podłogówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak wykonać OP aby ogrzało samodzielniej, jak łazienka jest bez ściany zewnętrznej to bez problemu wydoli samo OP

Co do grzałek w grzejnikach to rozwiązanie na lato, w zimie taka grzałka będzie przecież podgrzewać całą instalację, nie tylko grzejnik.

Można natomiast dać drabinkę ogrzewaną tylko elektrycznie - jako suszarkę ręczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale dlaczego OP Samodzielnie nie podgrzeje łazienki?

Ale załóżmy że jednak jest okno jak w większości łazienek.Powierzchnia podłogi przeznaczona pod OP w łazience jest mała bo odpada część podłogi pod wanną czy brodzikiem a należy zapewnić projektową temp.24st.Można wtedy zmniejszyć rozstaw ze standardowego 10cm . Niby sam robiłem w łazience rozstaw rur 7,5cm tylko podchodząc do tematu od strony projektowej nie wiem jaką moc ma przy tym rozstawie podłoga bo w programach nie ma takiego rozstawu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.