Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Podlaczenia Trojdroznego Zaworu Do Mojej Instalacji


stanislaw42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Witam  wszystkich , ktorzy  mi  kiedys  juz  pomogli  i  tych  ,ktorzy  mi  teraz   pomoga .Piec  ma  w  budynku gospodarczym ktory  znajduje  sie  okolo 20m  od  domu . Instalacja  co i cwu jest na  jednej  lini  i pompa  tez jest  jedna .

 

Mam piec  z galmetu  25  kw  z  podajnikiem. Juz  ma  8  lat jak  zwykle kazdy  chce  aby  piec  palil mniej ekogroszku  niz  teraz  i  dlatego  mysle  o  wstawieniu zaworu  trodroznego  na powrocie  bo  na  zasilaniu  napewno  nie  moge  bo  temperatura  w  bojlerze  byla  by  mala  tak  ja  mysle?

 

Prosze o  jakas  informacje  lub  pomoc w tym temacie .

 

 

 

post-1137-0-07706400-1459592674_thumb.png

 

 

 

Pozdrawiam  Stanislaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinien być przed bojlerem i grzejnikami. Ustawiasz ile ma iść na bojler a ile na grzejnik. U mnie tak zrobiłem i jest gitara. Bojler nie jest ciągle podgrzewany co za tym idzie temp powrotu jest wyższa. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze myslisz żeby nie mieszać temp. na wyjściu.

 

żeby to działało pompa musi być na powrocie. tzn pomiędzy kotłem a zaworem 3dr.

 

u mnie tak działa i jest naprawdę ok. co prawda dla pełnego komfortu i oszczędności zawory termostatyczne na grzejnikach to konieczność. 

możesz jeszcze dołożyć na zawór 3dr moduł i siłownik 

 

http://www.weberht.pl/prod/2/?z=14

 

drugi schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.