Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Żeliwny 26 Kw Z Podajnikiem + Sterownik Pid (Cobra Elektro-Miz)+ Sterowanie Gsm + Węgiel I Koks Gratis + Elektroniczny Miarkownik Ciągu!


radoslavus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do sprzedania mam kocioł żeliwny /wymiennik żeliwny z firmy DAKON/ z podajnikiem tłokowym z firmy SPAW-MET z Czańca. Kocioł zakupiony był we wrześniu 2010 r. i wówczas został podłączony do instalacji CO. Faktycznie pracował dopiero od połowy sezonu 2011/2012 więc ma za sobą 4 sezony grzewcze. Kocioł jest w pełni sprawny, nic nie cieknie i nic nie rdzewieje, zasobnik i podajnik wykonany jest z bardzo grubej blachy. W papierach od producenta kocioł ma sprawność 84 %. Kocioł został przeze mnie usprawniony względem wersji fabrycznej:

  • dołożony został kontrakton [podawanie dawki węgla może być jako krotność n (n- obrót kontraktonu) lub sekundowe]
  • wymieniony został wentylator
  • dołożony został czujnik STB /wyłącznik wentylatora w przypadku przekroczenia temperatury krytycznej/
  • wymieniony został sterownik z firmowego RK-30 na sterownik COBRA z funkcją ADC /automatyczne dawkowanie – zwiększa lub zmniejsza dawkę węgla o nawet 33 %/ i sterowaniem PID
  • dołożony został moduł GSM „SPIDER” do sterownika COBRA – daje możliwość zdalnej zmiany temperatury, wyłączenia kotła, sprawdzenia stanu kotła przez SMS
  • palenisko wyłożone zostało szamotem /zwiększa temperaturę spalania i zapobiega wytrącaniu się sadzy powoduje to praktycznie bezdymne spalanie/
  • podstawa kotła /wokół palnika/ wyłożona została szamotem – zapobiega to nadmiernemu nagrzewaniu tej podstawy oraz samego zasobnika /temp. zasobnika na miale to około 26 stopni, na groszku około 35/.
  • dokupiony został elektroniczny miarkownik ciągu z firmy Bolecki, którego jednak nie zamontowałem /miarkownik jest jak nowy, jeszcze na gwarancji/
  • dodatkowo dokładam 2 wentylator (tzw. łazienkowy) który u mnie podłączony był do ściemniacza dając efekt tzw. tła /jak w sterowniku SPP firmy Bolecki/ - w momencie kiedy dmuchawa przestaje dmuchać mały wentylatorek o mocy 14 W osłabiony ściemniaczem który zwalnia jego obroty dmucha delikatnie cały czas co zmniejsza efekt  kopcenia paleniska.

Kocioł ten świetnie nadaje się do automatycznego spalania ekogroszku, ekomiału /miał wymieszany z ekogroszkiem/, antracytu /spalanie bezdymne – prawie jak ogrzewanie gazowe/, miału /ale o odpowiedniej frakcji – najlepiej tzw. odsiewka ale niezbyt spiekająca się/, mieszanki miału z pelletami ale z przewagą miału czy tez mieszanki miału ze zrębką /grubszą, nie trocinami bo te potrafią się zawiesić/. W automatycznym palenisku paliłem także mieszanką koksu /frakcja 20-40 mm/ z antracytem a także orzechem II /węgiel jednak potrafił się przyblokować, kocioł wymagał by niedużej przeróbki którą można tanio wykonać we własnym zakresie by spalać orzech II – należy skrócić ramię przesuwające szufladę/. Ponadto w kotle tym można spalać w sposób tradycyjny węgiel orzech I i II, groszek, kostkę, drewno /ale nie żywiczne/ oraz koks. Zaletą palenia w sposób tradycyjny jest możliwość palenia „od góry” (kocioł posiada otwór w górnych drzwiach na powietrze wtórne) na wspominanym miarkowniku. Do komory zasypowej wchodzą około 2 wiadra węgla orzech II. Rozpalenie od góry 1,5 wiadra rosyjskiego węgla orzech II + trochę drewna na rozpałkę pozwala na około12 godzin stałopalności przy temp zewn. około 0 stopni C. Kocioł wyposażony jest w szyber w czopuchu, który zmniejsza ciąg kominowy.

Do sprzedaży jest kocioł z podajnikiem i okładzinami szamotowymi wraz z drugim wentylatorem i ściemniaczem, elektronicznym miarkownikiem, sterownikiem Cobra, modułem GSM, akcesoriami do pieca w postaci popychacza metalowego i łopatki oraz 9 jutowych worków koksu o frakcji 20-40 mm, 18 worków jutowych lub nylonowych miału węglowego a także 8 worków miału z antracytu. Przybliżona waga worka 25 kg, co daje łącznie około 800 kg opału. Kocioł sprzedaję ponieważ jest mocno przewymiarowany jak na mój dom [kostka z końca lat 80 po termomodernizacji z planami dalszej termomodernizacji – obecnie potrzebuję kotła podajnikowego 12-15 kW a po dalszej termomodernizacji 9 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2+klatka schodowa + pomieszczenia gospodarczo-pomocnicze /temperatury w domu od 22 do 23,5 stopnia, a w łazienkach nawet do około 25/]. Zużycie węgla za sezon 2015/2016 (od października do kwietnia C.O. i C.W.U.): około 200 kilo orzecha II, 3 mp drewna osika, 2,5 tony ekomiału /przewaga miału nad eko/. Kocioł cały czas jest wpięty do instalacji CO.

Cena zestawu wraz z węglem to 6500 zł (do negocjacji). Odbiór tylko osobisty z własnym środkiem transportu w Łazach /woj. śląskie/. W razie pytań proszę dzwonić 514-798-679. Zainteresowanym mogę udostępnić zdjęcia kotła (obecnie ciągle jest używany, więc nie jest fotogeniczny :-) ).

 

 

Dane ze strony producenta:

 Moc kotła (kW)

26

 Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń

200

 Powierzchnia grzewcza w m2

2,1

 Długość z zasobnikiem

115

 Długość bez zasobnika

50

 Szerokość

60+18

 Wysokość

140

 Pojemność zasobnika

170

 Max dopuszczalne ciśnienie

0,2



 

Wymiar czopucha

150

Wymagany ciąg komina

25 Pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmiana cennika: za zasobnik wraz z mechanizmem podajnika i kontraktonem, palnikiem,wentylatorem, sterownikiem cobra i modułem GSM i karta sim o wartości około 25-30 zł za 1.800zł. Za cały kocioł z węglem i elektroniką 5950 zł . Można też kupić sam piec z podajnikiem bez węgla i elektroniki (cobra+spider) za 5.000 zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kolejna zmiana - można kupić sam łożyskowany podajnik z palnikiem, za kwotę 590 zł. Jeśli do tego ktoś chce z silnikiem i motoreduktorem oraz kontraktonem to 900 zł. Osobom zdecydowanym na zakup mogę dostarczyć do odbioru sam podajnik z palnikiem z silnikiem/bez silnika lub z elektroniką/bez elektroniki i Z KOSZEM do Katowic, Chorzowa lub Świętochłowic. Mogę też przesłać ten zestaw (podajnik, palnik, elektronika, zasobnik ale bez kotła) za pomocą kuriera poczty polskiej wg ich cennika, w takim przypadku proszę o kontakt telefoniczny 514798679. Z dodatkowych informacji to chciałem sprostować - dmuchawa u mnie to wpa 120. Cięgno szuflady ma 1 cm grubości. Szuflada jest łożyskowana z blachy 6 mm. Podajnik jest na regulowanej nodze. Zasobnik jest wykonany z blachy 3 mm.

post-48770-0-29868400-1460961109_thumb.jpg

post-48770-0-40472900-1460961157_thumb.jpg

post-48770-0-14407500-1460961259_thumb.jpg

post-48770-0-36817300-1460961289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Witam kocioł nie jest już na sprzedaż, do sprzedania pozostaje używany zasobnik na ekogroszek o pojemności 120 -140 kg /producent podaje 170 dm3/ z grubej blachy (2,5-3 mm) wraz z podajnikiem tłokowym, w którym spalane mogą być:

-ekogroszek,

-ekomiał (mieszanka ekogroszku z miałem)

-koks (20-40mm)

-antracyt

-groszek węglowy

-mieszanka pelletu z miałem lub ekogroszkiem (40/60%).

Podajnik wyposażony jest w silnik Besel i motoreduktor Ewmar-ness. Według dokumentacji z kotła moment obrotowy wynosi 70 Nm, prędkość obrotowa 18 obrotów/minute. Całość wyposażona dodatkowo w kontrakton, do tego dorzucam palnik o wymiarach około 20x20 cm i grubości co najmniej 1 cm z dużą ilością otworów na powietrze. Cięgno szuflady ma 1 cm grubości. Szuflada jest łożyskowana z blachy 6 mm. Podajnik jest na regulowanej nodze. Odbiór osobisty w Łazach (woj. śląskie). Podajnik, zasobnik, palnik oraz silnik pochodzą z kotła z 2010 r. pracującego od połowy sezonu 2011/2012. Sam podajnik z palnikiem jest za 500 zł lub dodatkowo z silnikiem za 850. Całość z koszem jest za 1, 200 zł. Osobom zdecydowanym na zakup mogę dostarczyć do odbioru podajnik z palnikiem i koszem do Katowic lub okolic. Mogę też przesłać ten zestaw (podajnik, palnik, zasobnik, motoreduktor) za pomocą kuriera poczty polskiej przy płatności z góry cena za komplet wynosi wówczas wraz z przesyłką 1, 200 zł ! Dla odbierających osobiście lub w Katowicach upust cenowy, Polecam !!! W razie pytań proszę dzwonić 514-798-679. Podajnik jest już obecnie rozebrany na części pierwsze dla zainteresowanych mogę dosłać więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie, jeśli jest ktoś zainteresowany tym podajnikiem to informuje że jest to ostatni miesiąc kiedy jest on dostępny do sprzedania-w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym będę go wkrótce montować do kotła i w zależności od aury we wrześniu albo nie będzie go można kupić albo cena będzie ciut wyższa /moja robota plus uszczelnienia/. OBECNA CENA TO 490 zł za podajnik z palnikiem+300 za motoreduktor+200 za kosz -do odbioru osobistego w Łazach woj. śląskie. Przesyłka płatna z góry to 1100 zł, za pobraniem cena do ustalenia, tel 514798679.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam czy elektroniczny miarkownik ciągu MCI Bolecki jest nadal dostępny. jestem zainteresowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.