Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wszystkich jestem nowym forumowiczem i potrzebuję pomocy i Waszych opinii.

Potrzebuję kupić nowy piec na paliwo stałe. Nie ma sprecyzowane na co:)

Chciałbym ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem. Mam do ogrzania 160 m. Dom parterowy.

Ocieplony styropianem na stropie wełna. W chwili obecnej mam piec ze Zduńskiej Woli i opalam węglem. Niestety aby utrzymać temperaturę na poziomie 22-23 stopni w domu muszę zużyć przynajmniej tonę węgla(nie wygaszam pieca). teraz moje pytanie: na co piec kupić? Czym palić? Ostatnio kolega polecił mi producenta od którego sam kupił piec. Producent twierdzi, że w jego piecu super pali się węgiel brunatny a jego wydajność jest porównywalna z węglem kamiennym?

Mam poważny dylemat ponieważ nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę. Ile wg. waszych doświadczeń czy też wiedzy może zużywać materiału opałowego jeżeli chciałbym palić stale bez wygaszania z utrzymaniem na piecu 60-70 st?

Podaję link do strony producenta pieca:

http://kotly.arcisz.pl/

 

Będę wdzięczy Wszystkim za opinie i pomoc

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zależy od tego czy chcesz mieć wygodniej czy tanio i więcej pracy.Jeżeli chcesz wygodniej to polecam kocioł na Eko-Groszek co prawda przy załadunku się trochę pyli ale ja uważam że i tak warto zainwestować w taki kocioł.Jeżeli chodzi o spalanie w takich kotłach to zależy od wielu czynników, ja dawniej też spalałem 1 tonę węgla na miesiąc i nawet gdybym teraz też spalił tonę groszku na miesiąc to i tak warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli palisz weglem to pozostan przy weglu tylko ze dla komfortu proponuje eko-groszek cos mniej spali ale finanse wyjdą tak samo i tylko nasypac i wybrac popiół ,tylko wiadomo cena takiego kotła przynajmniej ok 8000zł zwykły ok 3000-4000 te roznice mozszisz potraktowac jako koszt komfortu ,tyle odemnie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie zgodzę się z przedmówcą, jak nawet spalisz mniej np. w takim kotle na eko groszek to i tak cena takiego opału będzie wyższa, więc kwestia analizy, a co do kotła to faktem jest że w porównaniu ze zwykłym kotłem taki retorciak czy tłokowiec to wygoda ale kosztowna bo dwa razy tyle kosztuje co zwykły kocioł.

Ostateczny wybór należy do Ciebie, jak podejmiesz decyzje i sprecyzujesz co chcesz mieć to jest tu wielu życzliwych ludzi co Ci pomogą i podpowiedzą.

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.