Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzejnikim - Przytkana Instalacja C.o.


Konrad1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z jednym grzejnikiem w instalacji CO. w domku jednorodzinnym.

 

Jeden z grzejników podczas działającego pieca na odprowadzeniu wody jest zimny, co może oznaczać ze instalacja jest gdzieś zatkana.

 

Grzejnik oczywiście nie jest zapowietrzony, rozkręcałem tez kolanko które również jest drożne.

Najprawdopodobniej zatkana jest albo rura albo przy rozdzielaczu.

 

Prośba o informacje czy schemat naprawy jest prawidłowy, bo boje sie zalać mieszkanie

.

 

1. Zakręcam ciepłą wodę na rozdzielaczu

2. zakręcam wodę na termostacie przy kaloryferze

 

3. spuszczam wodę z kaloryfera - tylko jednego

 

i teraz

czy jak odkręcę rurę na rozdzielaczu (wiem która jest od felernego kaloryfera bo jest zimniejsza od pozostałych) to wyleje mi się woda z pozostałych kaloryferów.

Rozdzielacz jest niżej niż kaloryfery wiec na zasadzie naczyń połączonych może lać mi się woda.

Czy to ćwiczenie powinienem robić po odprowadzeniu wody z instalacji CO?

 

zdjecia w zalaczeniu

 

dziekuje za wszelkie porady

 

Pozdrawiam,

Konrad

post-67869-0-28692500-1458989851_thumb.jpg

post-67869-0-35224800-1458989853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wkładkę zaworową grzejnika? Może masz po prostu nastawę wstępną przykręconą lub na wkładce jakieś zabrudzenie.

 

Rury sprawdziłbym inaczej. Zakręć zawory odcinające pod grzejnikiem, spuść z niego wodę i teraz odkręć na max jeden z zaworów przyłącza grzejnikowego. Jak rura drożna, to musisz usłyszeć wlewającą się strumieniem wodę do grzejnika. Jak wodę słychać, to zamknij zawór i znów opróżnij grzejnik. Teraz to samo, ale z drugim zaworem.

Ewentualnie zdejmujesz grzejnik, dopinasz wąż pod przyłącze grzejnika i wizualnie możesz ocenić strumień wody.

 

To jest grzejnik trzy płytowy i powrót ma prawo być wyraźnie chłodniejszy. Znaczenie będzie miało też umiejscowienie grzejnika w całości układu i czy układ ten wyregulowano hydraulicznie.

 

Odpowiadając na pytanie z posta, to po zakręceniu zaworów na belkach zakręciłbym też wszystkie zawory przyłączy dolnych i wtedy woda z innych rurek nie wypłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzejący dobrze kaloryfer jest najbliżej pieca. Na wejściu jest rura bardzo gorąca na wyjściu lodowata, więc problem z kryzowaniem odpada.

Przejze jeszcze zawór może tam jest jakiś paproch, chociaż nie che mi się wierzyć bo wodą na wejściu tzn na górze jest bardzo gorąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdziliśmy rury, są drożne. Przejrzałem wkładkę zaworowa na oko jest ok.

 

Nie mam już pomysłu, na pewno coś niue tak z kaloryferem albo może krzyżowanie.

 

Prośba o pomoc co jeszcze moige sprawdzić, a może wymienić ta wkładkę zaworowa.

 

Wszystkie grzejniki gorące a ten tylko w połowie.

 

Prośba o jakieś pomysły. Nie chcę się tak szybko poddać, to nie w moim stylu

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże. Nie grzejący kaloryfer jest pierwszy na rozdzielaczy z odpływem, więc i zapewne z zasilaniem w ciepła wodę. Czy to oznacza że na wyjściu w kolanku powinienem go trochę przykręcić, tzn zamknąć mu odejście zimnej wody? Na zaworze termostatyczny jak i kolację wejściowym jak i wyjściowym mam Maksa. Może powinienem coś przytulać. Tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przytulać, bo zimno, to tylko gorącą kobietę...

 

Jeśli ten grzejnik ma problem z grzaniem, to na pewno niczego mu nie "przytulaj". Wszystko ma być na max. Jak to kwestia za małego przepływu, to kryzować należy te grzejniki, które grzeją najlepiej.

 

Teraz kilka uwag, może oczywistych ale pewności nigdy za wiele.

 

1. Było dobrze i teraz się popsuło?

2. Czy to nowy grzejniki czy używany?

3. Jeśli używany, to czy był płukany, czy iglica zaworu pracuje płynnie, czy głowica jest nowa?

4. Czy zmiana biegu pompy na wyższy coś zmienia?

5. Czy filtr pompy jest czysty?

6. Czy grzejnik nie grzeje również przy zdemontowanej głowicy termostatu?

7. Czy wkładka zaworowa ma regulację wstępną, a jeśli ma, to czy jest ma max?

8. Czy to jest układ wspólny grzejniki plus bojler z jedną pompą, a jeśli tak, to czy obieg bojlera jest zdławiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie dzięki za zainteresowanie.

 

A teraz opis

Jest to instalacja w domku jednorodzinnym, pracująca bez zakłóceń od 8 lat.

Co roku robię przegląd pieca, vitopend dwufazowy. Instalacja jest na dwóch poziomach i nie grzeje jeden z grzejników na dole. Przestał grzać przed ta zima od włączenia ogrzewania.

 

I odpowiedzi

1. Bylo dobrze

2. Stary grzejnik

3. Kaloryfer Nie byl płukany, a iglica a raczej zawór byl płukany pod kranem. Generalnie byl przelot

4. Tego nie probowalem

5. Filtr powinien byc czysty bi robię regularne przeglądy pieca

6. Tak, zdjale glowice i jest to samo.

7. Tak wkladka ma regulacje i jest na maksa

8. Dwie pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając pewność, że wszystko jest drożne, musisz szukać przepływu. Albo pompa na wyższy bieg, albo zmniejszasz nastawy wstępne w dobrze grzejących grzejnikach.

 

Skoro przy zdjętej głowicy termostatycznej nie ma poprawy, to ja mimo wszystko zainteresowałbym się tą wkładką zaworową. Zdemontuj ją raz jeszcze i dokładnie sprawdź, czy guma z grzybka się przypadkiem nie zniekształciła/zsunęła. Miałem przypadki, że właśnie po sezonie letnim było info o niegrzejących grzejnikach, a przyczyną było przyklejenie się grzybka zaworu (głowica przez kilka miesięcy zakręcona na 0). Jak masz ten sam rodzaj wkładek, to spróbuj też podmienić ją z grzejnika, który pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem wkładkę i nic nie dało.

 

Zacząłem bawić się nastawieniem wkładek wszystkich grzejników i odpływ od tego co grzał do połowy się poprawił, tzn był ciepły.

 

Co zrobiłem - na tych grzejnikach najdalszych od rozdzielnia zmniejszalem przepływ.

 

Czy to oznacza że mam za bardzo nastawiona pompę i muszę ją przykręcić czy wręcz odwrotnie, powinienem ją zmniejszyć aby cyrkulacja w najbliższym grzejniku działała prawidłowo.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.