Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Czy Sas


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę o wasze opinie. Będę wymieniał piec ze starej samoróbki na piec z podajnikiem. Wybór padł na piec z podajnikiem tłokowym. Mam do wyboru DEFRO lub SAS. Jak dla mnie to różnicę widać tylko w palenisku dodatkowym Defro ma ruszta ze sztabek żeliwnych a SAS ruszta wodne. Który będzie lepszy? Nie znam się na piecach, więc każda opinie będzie cenna.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Proponuje zobaczyć piece gdzieś w sklepie pooglądać dokładnie i samemu zdecydować. Na forum obie firmy mają dobrą opinie, lecz to może być tylko dobry pijar. Był bym ostrożny do momentu nie zobaczenia ich na własne oczy. Defro robi na mnie subiektywne gorsze wrażenie niż SAS ale to powtarzam subiektywne. Np z racji tego że gorzej u niego z certyfikatami. SAS ma praktycznie do każdego kotła a u Defro tak wesoło już nie jest co by o tych cert nie mówić to jednak ktoś sobie daję wysiłek by je mieć a ktoś to olewa. Tak samo z kontaktem email SAS momentalnie odpisuje Defro nie. Godne uwagi są jeszcze firmy takie jak Ogniwo i Zębiec. To są firmy państwowe z tego co się orientuje wiec nie będą robić lodów na materiale. Może nie są to piece marki "Mercedes" wśród pieców ale, na pewno do tandety nie należą. Wybór jest trudny a ideału nie ma musisz wybrać mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec i Ogniwo nie robią tłokowców (jeszcze ?). Zgadzm się, że fatalne opinie o Zębcu są jednak przesadzone. Jest to IMHO przeciętny kocioł z dobrym serwisem. Ogniwa za bardzo nie znam. Defro z podajnikiem tłokowym to nowość i trudno coś o nim powiedzieć z praktyki. Weź jeszcze pod uwagę Taurus Gaur i Ling M. Dodam, że Ling M nie wygląda dokładnie tak jak na fotce z cennika :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Proponuje zobaczyć piece gdzieś w sklepie pooglądać dokładnie i samemu zdecydować. Na forum obie firmy mają dobrą opinie, lecz to może być tylko dobry pijar. Był bym ostrożny do momentu nie zobaczenia ich na własne oczy. Defro robi na mnie subiektywne gorsze wrażenie niż SAS ale to powtarzam subiektywne. Np z racji tego że gorzej u niego z certyfikatami. SAS ma praktycznie do każdego kotła a u Defro tak wesoło już nie jest co by o tych cert nie mówić to jednak ktoś sobie daję wysiłek by je mieć a ktoś to olewa. Tak samo z kontaktem email SAS momentalnie odpisuje Defro nie. Godne uwagi są jeszcze firmy takie jak Ogniwo i Zębiec. To są firmy państwowe z tego co się orientuje wiec nie będą robić lodów na materiale. Może nie są to piece marki "Mercedes" wśród pieców ale, na pewno do tandety nie należą. Wybór jest trudny a ideału nie ma musisz wybrać mniejsze zło.

 

musze cię kolego poprawić kotły zębca to najgorszy syf na rynku :unsure: ( ojciec tam pracował 31 lat - teraz emerytura) i to on nie pozwolił mi kupić zębca......'synu wiem co i jak jest robione- niekupuj zębca'....to są jego słowa :)

ja osobiście zastanawiam się nad defro optima komfort plus lub sas UWT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opinia warta byłby zweryfikowania. Kolejny niewybredny atak na największego producenta w kraju. Może "ojciec" poda jakieś konkrety, parametry, argumenty, na jakim stanowisku pracował, jakim cudem produkując największy (...) w kraju firma tyle lat istnieje.

 

Jakim cudem ludzie użytkują kotły z Zębca po 20 lat ?

Skoro są najgorsze to ile wytrzymywały te najlepsze po 70 lat ?

Jakim cudem produkując najgorszy produkt w kraju ciągle są numer 1 ?

 

Dowiemy się czegoś ciekawego ?

 

No i co tam słychać w Per-Eko ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo proszę o wasze opinie. Będę wymieniał piec ze starej samoróbki na piec z podajnikiem. Wybór padł na piec z podajnikiem tłokowym. Mam do wyboru DEFRO lub SAS. Jak dla mnie to różnicę widać tylko w palenisku dodatkowym Defro ma ruszta ze sztabek żeliwnych a SAS ruszta wodne. Który będzie lepszy? Nie znam się na piecach, więc każda opinie będzie cenna.

 

Pozdrawiam

Marcin

ja bym wybrał Defro , jak ci się przepali ruszt to zwykły napewno będzie tańszy niż wodny , oglądałem sas-a UWT i odniosłem wrażenie że jest niedbale pospawany ( ale to tylko moje odczucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opinia warta byłby zweryfikowania. Kolejny niewybredny atak na największego producenta w kraju. Może "ojciec" poda jakieś konkrety, parametry, argumenty, na jakim stanowisku pracował, jakim cudem produkując największy (...) w kraju firma tyle lat istnieje.

 

Jakim cudem ludzie użytkują kotły z Zębca po 20 lat ?

Skoro są najgorsze to ile wytrzymywały te najlepsze po 70 lat ?

Jakim cudem produkując najgorszy produkt w kraju ciągle są numer 1 ?

 

Dowiemy się czegoś ciekawego ?

 

No i co tam słychać w Per-Eko ?

 

Pozdrawiam

nie wiem co tam w Per Eko choć widzę zakład z okna mojego biura , chyba coś robią bo pracownicy często na fajki wychodzą :unsure:

a co do zębca to kotły są robione z czego się tylko da , i z tego z czego się nie da też robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. na Twoje pytania.

 

zębiec nigdy nie był i nie będzie nr 1 !!!!! może i byście chcieli ( o Was mowa przedstawiciele zębca )ale nie da rady z takim szajsem.

kolega kupił zębiec z podajnikiem ( choć odradzałem z całego serca) i co 4 lata upłyneło i 3 razy spawany plus ślimak do wymiany , drzwiczki nie szczelne eeeeeh to napewno nie nr 1 !!!!

 

u nas w Starachowicach prawie wszyscy zgodnie twierdzą że kiedyś to były dobre kotły , ale teraz to szkoda za to dać złamanego grosza i idzie taki badziew w Polske. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo proszę o wasze opinie. Będę wymieniał piec ze starej samoróbki na piec z podajnikiem. Wybór padł na piec z podajnikiem tłokowym. Mam do wyboru DEFRO lub SAS. Jak dla mnie to różnicę widać tylko w palenisku dodatkowym Defro ma ruszta ze sztabek żeliwnych a SAS ruszta wodne. Który będzie lepszy? Nie znam się na piecach, więc każda opinie będzie cenna.

 

Pozdrawiam

Marcin

wracając do tematu jestem właśnie w trakcie wybierania kotła i mam ten sam dylemat co Ty Defro czy Sas....

obecnie użytkuje sas-a już 12 rok ( stary poczciwy dolniak bez elektroniki :unsure: ) w popielniku rozwarstwia się blacha.....mały problem z drzwiczkami.... no i co najważniejsze znalazłem dostęp do taniego dobrego miału (nie na żadnym składzie nie.. nie..) więc czas zmienić kociołek na ......no właśnie na jaki , Defro Optima Komfort Plus 20 KW -nowa linia czy Sas-UWT - 23 KW ?????oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec od lat, rok w rok produkuje i sprzedaje największą ilość kotłów w Polsce. Oczywiście nie są to najlepsze jakościowo kotły W Polsce ale do najgorszych bardzo im daleko. Choćby lokalny patriotyzm obliguje Ciebie do powstrzymania się od takiej absurdalnej krytyki.

 

Co innego gdybyś podał która partia z jakiej to blachy była zrobiona. Jeden mały konkret ... no i EOT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto we własne gniazdo robi jest fe. Mam Zębca trzy lata, jadę non stop co dzień i blacha błysk, czopuch jak nowy z oryginalnym lakierem.

Przez Mako przemawia typwe dla mieszkańców miast w których upadły duże zakłady czarnowidzenie rzeczywistości. Znam to dobrze ( Pionki, Wierzbica, Radom, Starachowice).

Wiem, że Zębiec chciano wykończyć, na szczęście do tego nie doszło między innymi dzięki pomocy mojego kolegi posła.

Zębiec to nie tylko kotły, ale i inne cenne surowce.

Dla przykładu w Sędziszowie ostała się polska firma Sefako ( pracuje mój znajomy) - producent kotłów przemysłowych, liczący sie na świecie. Prosperuje znakomicie.

A defro to - kolor, reklama i brak certyfikatów.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&id=4008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu jestem właśnie w trakcie wybierania kotła i mam ten sam dylemat co Ty Defro czy Sas....

obecnie użytkuje sas-a już 12 rok ( stary poczciwy dolniak bez elektroniki :unsure: ) w popielniku rozwarstwia się blacha.....mały problem z drzwiczkami.... no i co najważniejsze znalazłem dostęp do taniego dobrego miału (nie na żadnym składzie nie.. nie..) więc czas zmienić kociołek na ......no właśnie na jaki , Defro Optima Komfort Plus 20 KW -nowa linia czy Sas-UWT - 23 KW ?????oto jest pytanie.

witam. pogadaj z ludźmi z okolic Defro nikt nie kupi Defro.z okolic /sasa nikt nie kupi sasa. to są takie małe wojenki.

a co do Zębca: Zębiec jest Zębiec i już.(to tak jak w powiedzeniu"wszyscy grają w piłke a wygrywają niemcy'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec od lat, rok w rok produkuje i sprzedaje największą ilość kotłów w Polsce. Oczywiście nie są to najlepsze jakościowo kotły W Polsce ale do najgorszych bardzo im daleko. Choćby lokalny patriotyzm obliguje Ciebie do powstrzymania się od takiej absurdalnej krytyki.

 

Co innego gdybyś podał która partia z jakiej to blachy była zrobiona. Jeden mały konkret ... no i EOT.

 

Pozdrawiam

 

 

to głupie co piszesz , tylko dlatego że jestem ze Starachowic to mam wszystkich kłamać ??????????

tak się złozyło że jestem w trakcie zakupu kotła i dlatego rozmawiam i z ludźmi z zębca i z per eko iniestety i w jednym i w drugim przypadku niewypał.

A skoro Ty jesteś aż takim patriotą że możesz innych pouczać to jakim samochodem jeździsz?? ...........no właśnie................

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto we własne gniazdo robi jest fe. Mam Zębca trzy lata, jadę non stop co dzień i blacha błysk, czopuch jak nowy z oryginalnym lakierem.

Przez Mako przemawia typwe dla mieszkańców miast w których upadły duże zakłady czarnowidzenie rzeczywistości. Znam to dobrze ( Pionki, Wierzbica, Radom, Starachowice).

Wiem, że Zębiec chciano wykończyć, na szczęście do tego nie doszło między innymi dzięki pomocy mojego kolegi posła.

Zębiec to nie tylko kotły, ale i inne cenne surowce.

Dla przykładu w Sędziszowie ostała się polska firma Sefako ( pracuje mój znajomy) - producent kotłów przemysłowych, liczący sie na świecie. Prosperuje znakomicie.

A defro to - kolor, reklama i brak certyfikatów.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&id=4008

 

byłem tydzień temu na kontroli w Sefako więc wiem jak im idzie i wiem że doskonale dają sobie radę :unsure: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto we własne gniazdo robi jest fe. Mam Zębca trzy lata, jadę non stop co dzień i blacha błysk, czopuch jak nowy z oryginalnym lakierem.

Przez Mako przemawia typwe dla mieszkańców miast w których upadły duże zakłady czarnowidzenie rzeczywistości. Znam to dobrze ( Pionki, Wierzbica, Radom, Starachowice).

Wiem, że Zębiec chciano wykończyć, na szczęście do tego nie doszło między innymi dzięki pomocy mojego kolegi posła.

Zębiec to nie tylko kotły, ale i inne cenne surowce.

Dla przykładu w Sędziszowie ostała się polska firma Sefako ( pracuje mój znajomy) - producent kotłów przemysłowych, liczący sie na świecie. Prosperuje znakomicie.

A defro to - kolor, reklama i brak certyfikatów.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&id=4008

 

kazik , co jest na tym zdjęciu nie mogę rozszyfrować a i jeszcze jedno co w Starachowicach upadło ( nie licząc mojej tesciowej) :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. pogadaj z ludźmi z okolic Defro nikt nie kupi Defro.z okolic /sasa nikt nie kupi sasa. to są takie małe wojenki.

a co do Zębca: Zębiec jest Zębiec i już.(to tak jak w powiedzeniu"wszyscy grają w piłke a wygrywają niemcy'

 

 

no włwśnie i po to jest to forum , zeby wymieniać opinie a nie lokalne patriotyzmy.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik , co jest na tym zdjęciu nie mogę rozszyfrować

Zdjęcie pokazuje dolą część czopucha kotła KWK Zębiec 25 KW po trzech latach hajcowa. A odnośnie Starachowic to mój kuzyn Lipiński kopał w Starze.

A ja mieszkam koło Lipska. A na kontrole też jeżdżę, bom - dyrektor.

Kazimierz Wiejski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pokazuje dolą część czopucha kotła KWK Zębiec 25 KW po trzech latach hajcowa. A odnośnie Starachowic to mój kuzyn Lipiński kopał w Starze.

A ja mieszkam koło Lipska. A na kontrole też jeżdżę, bom - dyrektor.

Kazimierz Wiejski

 

 

do dyrektora to mi bardzo daleko no ale moze kiedyś... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.