Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ustawieniu Kotła Magma


keey

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Posiadam kocioł Magma Tech Energon 15 kW (Pleszew), ze sterownikiem Technix Helios, podajnik Technix Drago, wentylator 75 W. Używam ekogroszku EkoMix min. 26 MJ. Jak optymalnie dobrać parametry sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to złotej odpowiedzi każda instalacja jest inna i wymaga innych parametrów więc musisz to zrobić metoda prób i korekt tak aby piec  dobrze wypalał groszek, pracował możliwie krótko uzyskując szybko żądana temperaturę a przy tym nie dymił , kopcił i wypalał groszek na popiół :))

Wiem wiem że to nie takie proste ale nikt nie obiecywał że będzie łatwo :) a co więcej  z doświadczenia wiem że co węgiel to inne ustawienia nawet od tego samego dostawcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli walczę z ustawieniami i bywa różnie. Miało być tak pięknie - zasypać, rozpalić i zaglądać żeby tylko dosypać węgla i wybrać popiół. ;) Mam jeszcze jedno pytanie. Instalacja jest grawitacyjna z pompą co i cwu na bojler. Po osiągnięciu zadanej temperatury, regulator pokojowy wyłącza pompę co i czynnik idzie grawitacyjnie. Ale jak idzie grawitacyjnie, to nie grzeją 2 nowo wpięte grzejniki. Żeby grzały muszę podnieść temp. w mieszkaniu ale wtedy nie daje się wytrzymać, bo gorąco. Nie wiem jak to ogarnąć. Nie ma szans żeby te dwa nowe grzejniki wpiąć w grawitacyjnie. Zresztą czy jest opcja żeby po osiągnięciu temp. w mieszkaniu odciąć też grawitację? Czy to bezpieczne i jak się to ma do trybu letniego? Zamknąć ręcznie zawory co i zrobić mały obieg na cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nie ma na to złotej odpowiedzi każda instalacja jest inna i wymaga innych parametrów więc musisz to zrobić metoda prób i korekt tak aby piec  dobrze wypalał groszek, pracował możliwie krótko uzyskując szybko żądana temperaturę a przy tym nie dymił , kopcił i wypalał groszek na popiół :))

Wiem wiem że to nie takie proste ale nikt nie obiecywał że będzie łatwo :) a co więcej  z doświadczenia wiem że co węgiel to inne ustawienia nawet od tego samego dostawcy .

To zeby kociol pracowal mozliwie krotko jest bledem. Nalezy tak ustawic zeby pracowal mozliwie dlugo. Idac przy tym z moca w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.