Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 3D Do Wymiany Na 4D?


pawelp2208

Rekomendowane odpowiedzi

Mi już generalnie nie chodzi o to aby było najtańsze rozwiązanie... tylko żeby poprawnie działało. Jeżeli będę kupował pompke to napewno energooszczędna typu wilo stratos pico czy grundfos alpha 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć możliwość sterowania temperatura co i temperaturą powrotu to tylko na zaworze 4d. 3d możesz regulować temperaturę co. Powrót na zaworze 4d działa na obiegu pompy co. Z tego co pisałeś masz piec z zapalarką i będziesz często z niej korzystał i tu zawór 3d się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu mam umówionego jakiegoś chyba bardziej kumatego hydraulika więc zob co on powie, ale z drugiej strony muszę wiedzieć jakie rozwiązania wchodzą w grę. Z tego co patrzyłem w necie to mój siłownik zaworu Goshe powinien działać z zaworem 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć możliwość sterowania temperatura co i temperaturą powrotu to tylko na zaworze 4d. 3d możesz regulować temperaturę co. 

 

Nie pisz kolego że TYLKO bo wprowadzasz go w błąd. Czy zawór 4d w jego instalacji będzie pracował na grawitacji w obiegu kotłowym nie wiadomo.

U Ciebie też jest parę "krzaczków"

-  tak jak pisał kolega Digitrax jeżeli po prawej stronie to podłogówka to podłączenie niepoprawne, bo w tym układzie skutecznie wychładza powrót(podłogówka powinna być wpięta za zaworem 4d, równolegle z CO) i nie chce mi się wierzyć że przy zaworze 4d 1" bez pompy kotłowej masz dogrzany powrót ale nic nie jest niemożliwe

- filtr przed pompą CO źle zamontowany

- brak filtra przed pompą podłogówki

 

Skoro kolega ma zawór 3d z siłownikiem to nadal nim powinien regulować temp CO a ochronę powrotu zrobić tak radzi Henryk

 

Kolego - jezeli zawór 4d ma pracować na grawitacji (ochrona powrotu).to po jaką cholerę kupować ten zawór, Ma przecież już zawór 3D. Taką samą ochronę powrotu zapewni  zwykłe połaczenie zasilania i powrotu przy samym kotle,Do regulacji wystarczy zwykły zawór.Warunek takiej samej średnicy rury jak do zaworu 4D. Jeżeli to rozwiązanie się nie sprawdzi - to zawór 4D na grawitacji też się nie sprawdzi,A wtedy  montujesz pompkę kotłową. To jest najtańsze rozwiązanie. 

post-2974-0-42292800-1458298533_thumb.jpg

 

Jeżeli w tym układzie nie będzie obiegu grawitacyjnego w obiegu kotłowym to wtedy pompa kotłowa

post-2974-0-37285700-1458298786_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem powrót mam w granicach 47° przy zadanej 65. Że podlogowka źle wpiętą może i tak ale obecnie jest zmieniona i dodany drugi zawór 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi że ma coś wspólnego?

Napisałeś że nie chcesz mieć powrotu 50 st przy zadanej 55 bo ważniejsza jest temp spalin więc wychodzi na to z Twojej wypowiedzi że ma

 

 

 Że podlogowka źle wpiętą może i tak ale obecnie jest zmieniona i dodany drugi zawór 4d.

 

Ciekaw jestem jak wygląda teraz schemat Twojej instalacji. Szczególnie ten drugi zawór 4d. Jaką on pełni funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

33st na dom przy tych temp. niezle  68 st na kotle ile spalasz  w tym czasie  uklad zamkniety a gdzie uk.schladznia jakie zabezpieczenia hydrauliczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jeszcze nie do końca sprawdzone ale około 9-10kg/d. Co do zabezpieczenia hydraulicznego to tylko 3 zawory bezpieczeństwa 2 na zasilaniu i 1 na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.