Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rury Co - Wkładka Antydyfuzyjna?


boar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam w domu (kupiłem od dewelopera) rury CO, które najprawdopodobniej nie mają wkładki antydyfuzyjej... i mogę mieć spory problem z grzejnikami za jakiś czas...

Proszę Was o sprawdzenie czy rzeczywiście tak jest.

 

na rurze mam takie napisy:

 

INSTAPLAST PP-R 16x2,7 A (PN20) S2,5 class 2/8 bar EN ISO 15874 DIN 8077/8078 Made in EU-CZ

 

kopiaco01wr8.th.jpg

 

 

z góry dzięki za pomoc

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo.... :) ,Szczerze?

Kto ci naopowiadał takich głupot,że będziesz miał jakieś POWAŻNE problemy z CO?

W ogóle,to cała ta sprawa przenikania tlenu przez ścianki rury jest sztucznie rozdmuchana przez producentów owych rur,by zwiększyć sprzedaż.

Owszem,coś tam przenika,ale są to ilości tak niewielkie,że można ich wcale nie brać pod uwagę.Będąc uczestnikiem różnych szkoleń organizowanych przez producentów rur nękałem ich pytaniami na ten temat,ale nigdy nie usłyszałem nic poza tym,co piszą producenci w swoich ulotkach.Szkoleniowcy powtarzają po prostu gotowe formułki nie za bardzo mając praktyczną wiedzę na ten temat.Tak więc jest to kwestia nie weryfikowalna przez klienta,bo do dyspozycji mamy tylko to,co napisze producent.

Żeby mówić o POWAŻNYCH problemach z CO z powodu powietrza w instalacji musiało by go tam przenikać kilkadziesiąt litrów miesięcznie,a to na pewno nie jest możliwe w przypadku rur bez wkładki anty dyfuzyjnej.

Oczywiście spodziewam się zaraz oburzonych głosów kolegów z branży,ale traktuję je tak samo jak bajki o zagrożeniu przy inst. zamkniętej węglowej,zakamienianiu rur CO,roszeniu powrotu,itp. mity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak wkładki antydyfuzyjnej pewnie nie jest taki straszny... ale mam grzejniki PURMO, które mają jasno w specyfikacji gwarancyjnej napisane, że rury z tworzywa sztucznego mają być "z barierą antydyfuzyjną".

Rozmawiałem z serwisem PURMO i potwierdzili mi, że brak tej bariery automatycznie powoduje wygaśnięcie gwarancji na grzejniki...

 

Generalnie strasznie nie lubię być robiony w balona - kupuję dom za ponad 500tys, a tu zonk bo ktoś przyciął na materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile lat gwarancji daje Purmo na grzejnili ale zapewne podobnie jak wiekszość , ok 10

ale sa cwani bo szukaja jak tu klientowi zywot utrudnic , stawiając warunki

nie znam grubosci blach z jakiej sa wykonane , ale nawet mało znani producenci nie obawiaja sie o korozje grzejników przez 10 lat

ja uzytkuje od roku 80-go blaszaki panele produkowane w laltach 70-80 i nic sie im nie dzieje

zamontowane w inst otwartej z ciagłym dostepem powietrza , regularnie jest spuszczana woda co 1-2 lat przy remontach

montowałem nawet taki grzejnik który lezał wymontowany przez kilka lat i po wypłukaniu wypadały płaty korozji ale nadal jest szczelny

więc rozczulanie sie nad 10 letnia gwarancja nie warte zachodu

za kilkanascie lat , pewnie beda inne lepsze i trzeba bedzie je wymienic jak teraz wymienia sie całkiem zdrowe okna wykonane przez stolarzy 10 lat temu a tylko dla tego ze sa mniej szczelne i szyby mniej izolacyjne albo grzejniki zeliwne bo juz przestarzałe i nie modne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.