Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Z małych kotłów jest jeszcze

Zębiec SWK 10 kW, Zębiec Wenus 10kW,  Defro Delta 8kW, Defro Econo 8kW, Defro Optima Komfort 8kW, OGNIWO S7WC 8kW, 

Oraz Zębiec KU 6kW - dla autora za mały.

Wszystkie kotły na ciągu naturalnym z miarkownikiem

 

Z tego zestawienia najlepiej wypada Defro Econo 8kW z wymiennikiem 1,2m2.

 

Więcej o tych kotłach na stronie producentów lub tu https://www.fuego.pl/kotly-bez-nadmuchu.htm

Powierzchnie wymiennika można sobie między bajki włożyć......

Byłem dziś oglądać Defro Optima Komfort 8 KW i co.....i tylko ma 2 półki-spaliny walą prosto w komin....a powierzchnia 1,2m2 (nie wiem jak ją wyliczyli chyba jak ją pomnożyli x2) Dużo lepszym wyborem bd jeśli ktoś się upiera na Defro to model Delta tam spaliny muszą pokonać jak wylecą z paleniska wysokość pieca na dół potem znowu całą wysokość pieca do góry

A Setlans Air 9 KW ma 4 półki i większą komorę niż Defro i podają powierzchnię 1,03m2 w co jestem w stanie uwierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że ja mówiłem o Defro optima komfort 10 kw , ale oczywiście że może być tak jak mówisz że sobie "ot tak" napisali , ja się jeszcze posiłkowałem ostatnio znalezioną stronką:

http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-gornego-spalania/ jest tam wymieniany jako jeden z lepszych , ale wiadomo że wszystko może być stronnicze , najlepsze są opinie osób które to użytkują .

 

wg fotek to 8kw ma wyglądać tak jak poniżej:

post-5135-0-06709700-1460229816_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal łudzisz się nadzieją,że 1 zasyp będzie się palił 24h,to boleśnie się rozczarujesz.

Chociażby to przereklamowane defro miało nawet 8 półek wymiennika nic nie pomoże.

Jak będą mrozy,będziesz musiał rozpalać rano i wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o mrozach nie ma co pisać bo nie ma ich więcej jak 30 dni w roku , rzadko kiedy mamy w dzień spory minus , ja zazwyczaj rozpoczynam palić w połowie września a kończę w połowie maja , więc zależało by mi na dobrej stałopalności: wrzesień , pażdziernik ,listopad , grudzień , marzec , kwiecień , maj  czyli ponad pół roku w miesiące typowo zimowe mogę przełknąć , że nocą mi zgaśnie , na razie mam pracę że na te 5 min mogę wpaść do domu przegarnąć żar do przodu i dożucić opału żeby do północy się paliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem Tobie ten kocioł wcześniej,to solidny producent i kociołek ma wszystko co trzeba do prawidłowego spalania.

Większy zasyp będzie dla Ciebie dodatkowym atutem,zwróć jeszcze uwagę na taki szczegół jakim są otwory w drzwiczkach nad rusztem.

To jest niezbędne i daje dobre efekty jak po pracy dosypiesz opału i palisz dalej metodą boczno-kroczącą.

Myślę,że kol. @wojtekkowal to potwierdzi i możesz od Niego wiele na temat tej metody palenia się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  stasiu ,to czy tobie w tym mieszkaniu przejdzie kocioł zależy od osoby która będzie odbierać w imieniu administracji tą instalację.Zapewniam cię ze to będzie osoba która się zna na przepisach.Żeby zamontować kocioł w pomieszczeniu nie mieszkalnym ,pomieszczenie to musi spełniać odpowiednie warunki ,tak metrażowe ,jak i wetylacyjne oraz nawiewowe.Znasz przepisy w tej materii? -wydaje mi się ze nie .Pisalem ci że naciąganie  przepisów   w w tym przypadku nie przejdzie,(nie jesteś właścicielem budynku.) co najwyżej przez swoje chciejstwo narazisz się na dodatkowe koszty.To po pierwsze .Po drugie najpierw policz jakiej mocy ma być to urządzenie grzewcze ,aby ogrzało twoje mieszkanie(szczególnie że ty lubisz ciepło) oraz CWU. Zresztą to powinien zrobić projektant,bo ty jak wiesz taki projekt musisz mieć w dokumentacji odbioru Przepisy ograniczają ci moc kotła jaki możesz zamontować w tym pomieszczeniu, natomiast nie ograniczają mocy piecokuchni. Jak widać tobie zależy na dużej stało palności ,te kotły (moce)o których piszesz tej stało palności ci nie zapewnią.Poczytaj o piecokuchniach ,-W twoim przypadku to jedyne rozwiązanie które spełni twoje   marzenie o stało palności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku , wiem jak ma być (od gościa który mi to przyjdzie odbierać w KZGM-ie) kocioł max 10 kw komin wentylacyjny pod sufitem , nawiew przy podłodze , nie umie teraz znaleźć tego tematu w którym pytałem o piecokuchnie jak jeszcze nie załatwiałem pozwolenia na C.O , i wszyscy mi ja wybijali z głowy , że będę musiał latać co chwila dokładać , a w mrozy będzie problem z osiągnięciem temp na grzejniki , bo ciepło ucieka blachą do góry , że słaba możliwość regulacji procesu spalania przez nieszczelności w fajerkach itp.Instalacje oczywiście będzie robił fachowiec , który mi dostarczy projekt do zatwierdzenia w KZGM-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie górą ciepło nie ucieknie bo zostaje w domu, chyba że będzie okap od komina do blatu kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to już wszystko załatwione , był instalator , rozeznał się i zorientuje się w cenach co i jak ,  postawiłem na Defro Optima Komfort 10kW , moje pytanie czy dla 6 grzejników w mieszkaniu niespełna 80 m2 jest potrzebny zawór czterodrożny , instalator mówi że to zbędne wyrzucanie kasy dla tak małej instalacji , ktoś coś może doradzić ? będę wdzięczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie da się odpowiedzieć jednoznacznie.

Jak masz mieć zaw termostatyczne na grzejnikach i będziesz palił na ponad 60C  na kotle to zaw 4-D będzie niepotrzebny

Natomiast przy braku zaw termostatycznych i regulacją temp w mieszkaniu za pomocą temp na kotle , zaw 4-D jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wszystko załatwione , był instalator , rozeznał się i zorientuje się w cenach co i jak ,  postawiłem na Defro Optima Komfort 10kW , moje pytanie czy dla 6 grzejników w mieszkaniu niespełna 80 m2 jest potrzebny zawór czterodrożny , instalator mówi że to zbędne wyrzucanie kasy dla tak małej instalacji , ktoś coś może doradzić ? będę wdzięczny .

Z tego co wiem  ty nie masz pomieszczenia niemieszkalnego o powierzchni 40m3 ,montując kociołek 10 kW ryzykujesz ze ci tego administracja nie zatwierdzi .Czy warto ryzykować? .CO zrobisz jak będziesz musiał zamontować odpowiedniej wielkości urządzenie grzewcze.Na twoim miejscu poszedłbym  do administracji w tej sprawie. Pamiętaj  ze to ograniczenie mocy nie dotyczy piecokuchni.z tego co pamiętam ,masz zamiar wydzielić to pomieszczenie montując ścianki.,a to dyskwalifikuje montaż jakiegokolwiek kotła na paliwo stałe .Pamiętaj - kto pyta nie bladzi , a przede wszystkim nie ponosi zbędnych kosztów.Administracja potrafi być upierdliwa.

ps. 

i dlaczego ffeeefro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie- poczytaj - pisze wyrażnie ze projekt odebrał - a to nie jest równoznaczne że projekt ktokolwiek z administracji   widział i zaopiniował.Dlatego napisałem to co napisałem .Dobrze by było aby osoba ktora będzie odbierała w imieniu administracji ten projekt napisała zalecenia do tego projektu- to nie jest obowiązkowe, ale pozwala uniknąć nieporozumień,-szczególnie chdzi o to czy ma odpowiednią pojemność kuchni aby zamontować kocioł o mocy 10kW .Według mojej wiedzy na temat mieszkania kolegi 

takiej mocy kotła nie moze zgodnie z przepisami zainstalować.Co zrobi jezeli przy odbiorze   taką moc kotła mu zakwestionują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pan w administracji miał projekt 4 dni żeby go przeanalizować , walnął pieczątkę z dopiskiem "projekt do realizacji", w projekcie jest napisane kocioł 10 kW wielkość pomieszczenia 32,9 m3 , upierdliwa pani inspektor już tym się nie zajmuje i całe szczęście , tak na grzejniki przewiduje termostaty (na wszystkie) , wykonawca tłumaczył mi że woda do kotła dotrze w max 3 min z powrotem po jego opuszczeniu , chociaż jak mu specijalnie nie ufam co do braku montażu tego zaworu , bo tyle się o nim naczytałem , ale wszyscy co pisali to o domu a nie o mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem defro nie wymaga montażu tego zaworu do tego by gwarancja była ważna ???

Dokładnie ten kocioł ma kolega w gierkowskiej kostce 180 m2 , kilkanaście grzejników żeberkowych i baniak 150 litrów a u ciebie tylko 80 do ogrzania żebyś go nie zakisił bo będzie smród i smołowanie, ale to twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - zrozum ,ze zatwierdzenie  (zgoda) na wykonanie projektu (ogólna) , a odbiór instalacji to dwie rożne sprawy.Sam wiesz ze do takiego pomieszczenia  32,9m3 przepisy dopuszczają instalację kotła o mocy max  8,225kW Piszesz ze pani inspektor tym się juz nie zajmuje- ale odbiór będzie robiła osoba majaca odpowiednie uprawnienia ,ten co ci "podbił" projekt do realizacji wcale takowych uprawnień nie musi posiadać. To na tobie spoczywa odpowiedzialność za zrobienie tego projektu zgodnie z prawem i przepisami. Pamiętaj też ze będziesz musiał mieć też odbiór kominiarski.A on   będzie kierował się   przepisami i to on może ci też zakwestionować tą moc tego kotła. Twój sąsiad też miał na pismie zrobienie takiej instalacji , i co ? zrobił to  zgodnie z przepisami? -nie

 

Zrobisz jak uważasz ,ja ci tylko zwracam uwagę na problemy jakie możesz mieć przy odbiorze. Tyle i tylko tyle.

 

Jak byś mógł ,to pokaz te projekty, pozwolenia, dokumentację jakie będziesz musiał posiadać.Przyda się to innym kolegą. 

Na marginesie -stało palność tego kotła będzie w granicach od 4 do max 10 godzin-zależeć to będzie od temperatury na zewnątrz.Oraz od ilości osób korzystających z CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.