Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Ocenę Schematu


odpowietrznik

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wiesz,  że  jest, dobrze, zgodnie z europejskimi normami i zdrowym rozsądkiem.

Zaraz się pewnie podniesie wrzask , że NP nie powinno być za pompą, ale na dowód , że inni tak robią , schemat Wolfa z podłączeniem naczynia do kotła HG.

 

 

PS

Pompa 25/40 przy zaw RTL może być na mała, ale to trzeba sprawdzić w praktyce.

 

post-18578-0-61756200-1457266240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Tak priorytetem jest rozgrzanie kotła i utrzymanie wymaganej temperatury na jego powrocie. Dopiero nadwyżką energii zostanie skierowana do obioru przez instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w przypadku zastosowania sprzęgła nie ma możliwości regulacja temperatury na wyjściu ze sprzęgła tak? temperatura na wyjściu jest taka ile zostanie z tych 55 stopni, tak? a co jak mam teraz na zaw. 4d sterowanie pogodowe, to tego już nie wykorzystam w przypadku zastosowania sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sprzęgłem możesz zastosować dowolny rodzaj sterowania temp CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Za sprzęgłem najlepiej się sprawi zawór 3D z siłownikiem podłączony do sterownika pogodowego. Bez różnicy czy to podłogówka czy grzejniki. Obwody i tak muszą być osobno sterowane ze względu na temperatury zasilania. Zawór 3D wystarczy 1" a pompy to w 90% przypadkach 25/40. Masz wtedy regulację automatyczną przynoszącą najwięcej oszczędności. Dodatkowo na grzejnikach zawory termostatyczne i jest instalacja wzorcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba rozwiązanie z zaworem 3D na grzejniki nie jest najszczęśliwsze?Domniemam że wtedy na grzejnikach są zwykłe zawory bo gdyby termostatyczne to regulacja temp.by się dublowała? a skoro są zwykłe to trzeba nimi co chwilę kręcić aby mieć pożądaną temp.w danym pomieszczeniu.Z uwagi na powyższe zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sama pompa (z Autoadapt) w obiegu grzejnikowym + zawory termostatyczne na grzejnikach?Jakoś nie widzę tu plusów w zastosowaniu zaw.3D no ale może o czymś nie wiem)

post-32948-0-31180900-1457334583_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sprzęgłem najlepiej się sprawi zawór 3D z siłownikiem podłączony do sterownika pogodowego. Bez różnicy czy to podłogówka czy grzejniki. Obwody i tak muszą być osobno sterowane ze względu na temperatury zasilania. Zawór 3D wystarczy 1" a pompy to w 90% przypadkach 25/40. Masz wtedy regulację automatyczną przynoszącą najwięcej oszczędności. Dodatkowo na grzejnikach zawory termostatyczne i jest instalacja wzorcowa.

Sor Dig napisaliśmy posta równolegle nie zauważyłem i wrzuciłem swojego) a w Twoim jest odp na moje wątpliwości)Ale jak sterownik kotła nie obsługuje 3D to chyba najlepszym rozwiązaniem wydaje się być VTA na podłogę a na grzejniki pompa z Auto+termostaty na grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.