Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus U 32


anek65

Rekomendowane odpowiedzi

Max.temperatura wody w Viadrusach to 80'C, trochę słabo przy założeniu, że miałby "ładować" bufor cieplny.

Ktoś próbował nagrzać go do 90'C ? Rozszczelni się ?  Pomijam sprawy związane z gwarancją producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem viadusa u-22 i ładowałem bufor do 95, czasem to nawet na granicy gotowania i nic z  kotłem się nie stało. Śmiało możesz go ładować do 90stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damianox9

A jakim drewnem palisz?

@Tomek0407

Też zagotowalem U26, mój teść też wcześniej mi nie raz dał w palnik i co z tego? Ważne co mówi producent. Kontaktowałem się Viadrusem i przyznali ze to mało ale tak zalecają... oni chyba ogarniają ze to smiesznie mało do ładowania bufora ale mimo wszystko nie zalecają więcej. Coś chyba w tym jest...

A co ważniejsze U22 to nie U26 a te dwa to nie U68, U32 czy U38 albo U22 Economy. To może też być istotne...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wizualne walory miną po miesiącu użytkowania, czasem dłużej. Odłóż je na bok, chyba że kochasz czystość, dodasz bufor i masz czas na sprzątanie na tip top. Zwróć lepiej uwagę, czy pomimo uchwały antysmogowej Twoja miejscowość, gmina, itd nagle nie zakaże palenia węglem, drewnem, a nawet peletem. Musiałbyś szukać innych źródeł ciepła. Tylko że w czasach niewiadomej, jak teraz z convid-19, dajmy na to za 15 lat, żeliwniak będzie stał niewzruszony zębem czasu. Blaszak niekoniecznie. Takie moje zdanie.

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niektóre województwa zapewniają dożywotnia eksploatację 5kl/ED. 

zgadzam się z Tobą co do analizy.

Już pisałem. Tesc ( bo ja już nie bawię się w tamtym cyrku) będzie zlomowal 15 letniego Viadrusa U26. Gdyby nie nie przepalony przez własną głupotę czopuch i rozwalone przez głupotę satyna drzwiczki to tylko zawiasy do roboty. Ogólnie więc kocioł tip top po długiej i ekstremalnej eksploatacji ( np moczył drewno by się dłużej paliło).

I co z tego? Chyba nawet nie ma 1 klasy. Więc na Śląsku gdzie takie kotły nie mają prawa dożywotniej eksploatacji ma sens kupować? 

No ale teraz mam inne problemy:) 

Więc póki co to HG zarzucam na dobre 5 lat chyba że mi się będzie opłacać teściom pomagać z kotłem.

Jest już bufor 1000l i poziomy ruszt rezerwowy 80l;)

Palnik trzeba odlac;)

IMG_20200404_014738.jpg

IMG_20200404_014753.jpg

IMG_20200404_015002_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry wszystkim stałem się nie szczęśliwym posiadaczem viadrusa  U 32 - 15 kw - 5 elementów  , zakupiony w październiku 2019 roku czyli rok i dwa miesiące , niestety coś się popsuło dymiło się z przednich drzwiczek smród w całym domu . Tak więc wezwałem kominiarza który stwierdził iż nieszczęsna ceramika popękała i zawaliła kanał odprowadzający płomienie niszcząc dysze powietrzną  , kocioł kosztował mnie prawie 6000 zł , komplet nowej ceramiki kosztuje 1460zł , sama dysza 480zł . Tak więc szczerze odradzam zakup takiego pieca  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak drogo.Szukaj w inych sklepach.U nas takto  1Zl=6Kč :

https://www.expos.cz/nahradni-dily/viadrus/cihly/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to rozbój w biały dzień , a co z gwarancją ? co roku  tak kupować taką (ceramikę ) za te pieniądze to opału na pół sezonu jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Czeski film , chłopaki od mpmów rzeźbią sobie takie palniki z cegieł szamotowych za parę złotych ale tam to jest proste , w Viadrusie to już nie , masz już jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zaproponować rzeźbę w szamocie, tylko problemem mogą być wymiary i umiejętności, ale kto wie.

Zmierz w miarę dokładnie to co zostało z palnika, może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to w tym kotle jest fikuśna kształtka ceramiczna do podawania PW, raczej nie do zrobienia w warunkach domowych. Myślę że resztę dałoby się wystrugać z szamotu, ale trochę czasu by to zajęło. Nie wiem dokładnie w jakim to jest stanie, ale czasami ratowałem się klejeniem ułamanego szamotu uszczelniaczem kominkowym, jakiś czas to wytrzymywało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą dyszę PW można zrobić ze stali, jest tylko jeden warunek, musi przez nią cały czas płynąć powietrze, wtedy wytrzyma.

Jako klej świetnie się sprawdza szkło wodne z drobny osianym popiołem z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.