Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus U 32


anek65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów.

Chciałbym Was zainteresować ,kociołkiem Viadrus u 32.

Może to jest doskonały kociołek DS i właśnie na podstawie jego budowy można by coś poprawić w naszych smoluszkach.

Proszę o opinie.

 

 

 post-48699-0-21118700-1456672905_thumb.png

post-48699-0-58092600-1456672877_thumb.jpgpost-48699-0-58092600-1456672877_thumb.jpg

post-48699-0-10418700-1456672934_thumb.jpg

post-48699-0-68705200-1456672972_thumb.jpgpost-48699-0-68705200-1456672972_thumb.jpg

post-48699-0-14056800-1456673009_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie doskonały z powodu braku rusztu ruchomego. Waga prawie pół tony. Kwestią pozostaje jeszcze jego cena na rynku polskim. W Czechach wychodzi prawie 5700zł.

Tylko kolejna ciekawostka dla pasjonatów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy paleniu drewnem ruchomy ruszt niepotrzebny. Dolniaki od Viadrusa bardziej na węgiel to U24 i U28. Też bez ruchomego rusztu. Ten ma ciekawe podawanie wtórnego powietrza, fikuśną ceramiczną kształtką. Niestety, zdjęcia dostępne w internecie mają format nieakceptowany przez forum. Ciekaw też jestem żywotności tej kształtki, jej dostępności i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 I chyba nie będą mieć nic z nowości firmy Viadrus. Dzwoniłem i dostałem taką odpowiedź, że nie będą sprowadzać nic nowego. Jak wejdziecie na stronę producenta (Viadrus) jest tam parę nowych kociołków - http://www.viadrus.pl/koty-na-paliwa-stae-9.html - . Klimosz piszę, że jest dystrybutorem firmy viadrus, ale chyba tylko tego co do tej pory mają. 

Poza tym, to cena na polski rynek to porażka w stosunku na Czechy róznica około 3 tys. zł. http://www.viadrus.pl/doc/cms_library/cennikpl_160801-63.pdf

To już lepiej pojechać do salonu w Bohuminie i tam zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, może się mylę ale jak oglądałem ten filmik zamieszczony przez anka 65 - to gościu wkładał te kształtki chyba bez przedniego człona pieca ( tak mi się wydaje). Co w przypadku gdy któraś z nich ulegnie zniszczeniu - czeka nas demontaż? Chyba lepiej jednak jeśli ktoś byłby nim zainteresowany dopytać się o takie rzeczy.

Jeśli chodzi o rusztowanie w tym piecu to na filmiku to dobrze widać   

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ważną jest może ta informacje, że kociołek ten spełnia wymogi 5 klasy emisji. To tak a propos zapowiedzi zmian w prawie odnośnie kotłów montowanych, sprzedawanych po 2018r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sposób tego nie napisać . Pomysł żywcem wzięty z tego forum . Konstrukcyjnie odwrócony górniak z PP przez zasyp i PW z popielnika , łącznie z pochylnią dla paliwa pomysłu w postach  ksgw zgoda (pomysłodawcy nie pamiętam ale dla zainteresowanych powód do lektury ) . No wypisz wymaluj ktoś to nasze forum za granicą czyta :D i proszę V klasa na zasypowcu :P Nie do pomyślenia ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jako dodatkowe wyposażenia do palenia drewnem.? Sprawdziłem w instrukcji na szybko - fakt do węgla też są pochylnie w formie małych blach

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konstrukcja (U32)  bardziej mi odpowiada. W niej chyba nie będzie problemu z zawieszaniem się węgla w typach wyższych od 31. Problem  często występujący w DS-ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 kociołek ten spełnia wymogi 5 klasy emisji.

Papier jest i to  sie liczy i skoro go ma to wystarczy przerobic GS na DS i juz mamy 5 klase bez wymiany kotła oczywicie bez papieru ale  jest 5 klasa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wystarczy tak po prostu przerobić. Rasowy DS Kocioł MPM ma certyfikat na 4 klasę współpracując z buforem. A tu albo faktycznie coś niesamowitego udało im się wykonać z konstrukcją pieca , albo "popracowali" nad papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rasowy DS Kocioł MPM ma certyfikat na 4 klasę współpracując z buforem. 

No własnie i jest wymiennik pionowy dłuzszy i nie ma 5 klasy a w wiadrusie dołozony palnik szamotowy przegroda  skosna blacha i krotki wymiennik przeciez to typowy GS przerobiony na DS wiec napisalem dobrze  powyzej .Oczywiscie ja nie mam nic do wiadrusa  zrobili badania i maja wynik na 5klase to chwala im za to  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 5 klasa nie jest problemem. Mpm uzyskał bezproblemowo 5 z ekologii a 4 z efektywności. I jest to celowe!. Czemu? Komin! Większoś osób do których trafia nasz produkt, nie ma przystosowanego komina do temperatur w których kocioł musi pracować żeby spełniał 5 klase. Wolimy by nasi użytkownicy nie mieli takich problemów jak kondensat w kominie a z czasem na ścianach w pokojach, niż zabijać sie o papierek 5-iątej klasy ;-)

Piąta klasa to nie wszystko. Piąta klasa zapomniała o większości (ok 90%) użutkownikach) kotłów śmieciowych, któży mają zwykłe kominy z cegły :-\

Profesorowie z instytutu byli pod wielkim wrażeniem możliwości,osiągów naszego ds-a

I to nam wystarczy. Mamy potencjał, nie spoczywamy na laurach, cały czas staramy się coś nowego wprowadzać, ale idziemy w stronę ergonomi użytkowania ;-)

 

Pozdrawiam. Grzegorz

Edytowane przez Gredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wejściu w życie przepisów odnośnie kotłów ( wymóg 5 klasy) to producent MPM-a nic nie będzie musiał przerabiać tylko będą wpisane wymogi odnośnie komina? Pytam bo będę chciał kupić ten piec i tak się zastanawiam czy już mogę teraz czy po 2018, a komin mam nowy ceramiczny 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ten kociołek  U32  na  taki super nie wygląda  bo patrząc na filie  widać w  tym wzierniku jak płomienie wędrują ku górnej grodzi czyli jest tam dla nich ujście , czyli nie jest do końca ds  ale mogę się mylić i jest to tak zrobione by płomienie odpalały palne rozgrzane gazy  wymieszane z pow dodatkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wejściu w życie przepisów odnośnie kotłów ( wymóg 5 klasy) to producent MPM-a nic nie będzie musiał przerabiać tylko będą wpisane wymogi odnośnie komina? Pytam bo będę chciał kupić ten piec i tak się zastanawiam czy już mogę teraz czy po 2018, a komin mam nowy ceramiczny

Wchodzi noma PN.....2020 i nasz kocioł z terazniejszymi parametrami bedzie normalnie w sprzedaży :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.klimosz.pl/media/site/2016/06/01/cennik_pl_2016_maj_KLIMOSZ_INTERNET.pdf

Już w nowym cenniku klimosza jest, tylko cena raczej zaporowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Użytkuję U32 od roku i wymieniałem komin na ceramiczny z ociepleniem fi200. Mam wersję 7 członów 25kW. Komin 8m wysoki. Palę głównie drewnem. Poprzednio miałem jakiś miałowy piec Pleszew Kotłobud gdzie paliłem drewnem ale tam jeden załadunek starczał mi na 2 godziny utrzymania 60 stopni przy -10st C na dworze. W Viadrusie nieco więcej się mieści do paleniska ale do pieca się chodzi co 4-5h żeby utrzymać 60st w tych samych warunkach. Zawsze paliłem drewno plus 2 tony węgla na jedną zimę. Teraz palę tą samą ilość drewna bez węgla. Na moje oko piec jest 2 razy efektywniejszy od górniaków. Dolne spalanie fajne bo nie trzeba się bawić w ciągłe rozpalanie od nowa. Z filmików widziałem że MPM DS jest jednak lepszy i tańszy ale jest z blachy, która jak wiadomo rdzewieje. Żeliwo tutaj przewodzi ciepło jednak lepiej mimo sadzy. Czyszczenie pieca raz na tydzień ale raczej łatwa sprawa. Nie ma on miejsc gdzie zbierała by się siarka z wilgocią co prowadziło by do szybszej korozji pieca. Otwory wylotowe do czopucha są dosyć małe i to sprawia że jest on bardziej efektywny ale i ma zmniejszony ciąg. Nie jest to piec gdzie dorzucamy i zapominamy. No chyba że mamy super komin z ciągiem -25Pa nawet gdy mamy wygaszone palenisko. Wkurzającą rzeczą jest nieszczelna klapka w górnych drzwiach przez które się ładuję paliwo. Dym lubi wydostawać się tędy na zewnątrz i trzeba to zatykać. Mogli zrobić małe drzwiczki z dociskiem na zasadzie dużych. Piec jest bardzo ładnie wykonany i wydaje się być przemyślany. Jeśli mamy wilgoć w drewnie lub w powietrzu to przy dolnym spalaniu potrafi się skroplić w dużej ilości w popielniku. Po doświadczeniach z tym piecem zwykłego górniaka już bym nie kupił więcej. Tutaj nawet jak zapomnę i przyjdę po 10 godzinach to zawsze jakieś węgielki są w popiele i nie trzeba się bawić w rozpalaniu. Małe ujście spalin przez drzwiczki sprawia że w komorze spalania szybciej podwyższa się temperatura i paliwo szybciej się rozpala. Szkoda że firma sprzedająca ten piec nie wysłała mi obudowę z tymi wszystkimi bajerami w zestawie a zapłaciłem 8600zł za ten piec. Przyznam szczerze że nie paliłem jeszcze nim węglem i nie wiem na ile starcza jeden załadunek. Temperatura spalin jest nieduża i przy dolnym spalaniu i 60stopniach na piecu czopuch będzie miał może 80 stopni. A no i ważna uwaga. Lepiej piec złożyć samemu niż dawać partaczom. Pełne możliwości pieca tylko przy bardzo dobrym systemie kominowym.

Edytowane przez damianox9
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.