Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Ogrzewania, Kobieta- Laik, Mieszkanie 63 M2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc. Nie wiem, gdzie jej szukać, więc napiszę tu :)

Chciałabym kupić mieszkanie 63 m2 (kuchnia, 3 pokoje, łazienka, wc, 2 przedpokoje). W sumie 6 kaloryferów (w tym 3 żeliwne).


Obecnie mieszkanie ogrzewane jest piecem na olej opałowy. Piec przystosowany jest do ogrzewania 300 m2 i tyle metrów ogrzewał, ale sąsiedzi zrezygnowali z ogrzewania na olej i przeszli na ogrzewanie elektryczne (zdecydowanie za drogie), a właściciel został sam z takim piecem, który żre olej jak smok i nie jest to ekonomiczne. Dodatkowo mieszkanie posiada kolektory słoneczne, więc nie ma problemu z ciepłą wodą w okresie słonecznym. Dodam, że mieszkanie ma ocieploną tylko sypialnię i łazienkę w chwili obecnej, ale w przyszłości (za 2-3 lata) ociepliłabym całość. Okna plastikowe- szczelne.

Mężczyzna powiedział, że jak zdecyduję się na zakup mieszkania to zejdzie mi z ceny o koszt nowego ogrzewania.
Problem jednak w tym, że ja nie bardzo wiem co chcę i o ile mogę się targować. 
Na pewno musi być to coś choć trochę zautomatyzowanego, ponieważ pracuję po 12 h dziennie i często wyjeżdżam. 
W miejscowości, w której jest to mieszkanie są plany na gaz sieciowy, ale są to plany od 10 lat na tym samym poziomie. Być może w najbliższych latach coś się ruszy, ale nie chcę czekać na cud.

Mieszkanie, które mnie interesuje to wspólnota mieszkaniowa, ale każdy robi sobie ogrzewanie we własnym zakresie, więc tu nie będzie problemów.

W  budynku nie ma komina, więc to dodatkowy koszt najlepiej chyba  jakiejś kwasówki…?

Marzy mi się kominek do ogrzewania mieszkania, ale przy moim trybie życia to chyba złe rozwiązanie…

Potrzebuję rozwiązania, które nie zrujnuje mojej kieszeni jeśli chodzi o eksploatację (bo i tak wchodzę w kredyt do końca życia:D), a także pozwoli nie siedzieć non stop w kotłowni.

Czy istnieją piece z podajnikiem na węgiel, gdzie dodatkowo można palić trocinami, ekogroszkiem?

Bardzo proszę o rady. Co wybrać. O ile mogę się targować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie ma czegoś takiego jak ocieplona sypialnia to tak jak byś powiedziała że jesteś " ubrana " mając jedną podkolanówkę i rękawiczki. ubranie niby masz a w tyłek zimno. Jeśli jest to mieszkanie środkowe i sąsiedzi grzeją to  jeszcze nie wyprodukowali takiego kotła na węgiel co by można było polecić  .Zostaje tylko elektryczne(pompa ciepła) przecież zapłaci za nią sprzedający .Napisz do kol automatyka on jest dobrze zorientowany i coś poleci a skoro chcesz tam mieszkać to namów całą wspólnotę na dobrą termoizolację całego domu " całego" od poddasza po piwnicę .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc. Nie wiem, gdzie jej szukać, więc napiszę tu :)

 

Chciałabym kupić mieszkanie 63 m2 (kuchnia, 3 pokoje, łazienka, wc, 2 przedpokoje). W sumie 6 kaloryferów (w tym 3 żeliwne).

 

Obecnie mieszkanie ogrzewane jest piecem na olej opałowy. Piec przystosowany jest do ogrzewania 300 m2 i tyle metrów ogrzewał, ale sąsiedzi zrezygnowali z ogrzewania na olej i przeszli na ogrzewanie elektryczne (zdecydowanie za drogie), a właściciel został sam z takim piecem, który żre olej jak smok i nie jest to ekonomiczne. Dodatkowo mieszkanie posiada kolektory słoneczne, więc nie ma problemu z ciepłą wodą w okresie słonecznym. Dodam, że mieszkanie ma ocieploną tylko sypialnię i łazienkę w chwili obecnej, ale w przyszłości (za 2-3 lata) ociepliłabym całość. Okna plastikowe- szczelne.

 

Mężczyzna powiedział, że jak zdecyduję się na zakup mieszkania to zejdzie mi z ceny o koszt nowego ogrzewania.

Problem jednak w tym, że ja nie bardzo wiem co chcę i o ile mogę się targować. 

Na pewno musi być to coś choć trochę zautomatyzowanego, ponieważ pracuję po 12 h dziennie i często wyjeżdżam. 

W miejscowości, w której jest to mieszkanie są plany na gaz sieciowy, ale są to plany od 10 lat na tym samym poziomie. Być może w najbliższych latach coś się ruszy, ale nie chcę czekać na cud.

Mieszkanie, które mnie interesuje to wspólnota mieszkaniowa, ale każdy robi sobie ogrzewanie we własnym zakresie, więc tu nie będzie problemów.

W  budynku nie ma komina, więc to dodatkowy koszt najlepiej chyba  jakiejś kwasówki…?

Marzy mi się kominek do ogrzewania mieszkania, ale przy moim trybie życia to chyba złe rozwiązanie…

Potrzebuję rozwiązania, które nie zrujnuje mojej kieszeni jeśli chodzi o eksploatację (bo i tak wchodzę w kredyt do końca życia:D), a także pozwoli nie siedzieć non stop w kotłowni.

 

Czy istnieją piece z podajnikiem na węgiel, gdzie dodatkowo można palić trocinami, ekogroszkiem?

 

Bardzo proszę o rady. Co wybrać. O ile mogę się targować?

Zanim podejmiesz decyzję pogadaj z administratorem budynku ,kazda wspólnota takiego administratora powinna mieć.Dowiedz się o co chodzi z tym ogrzewaniem,Administrator powie ci o co w tym wszystkim chodzi .Dowiesz się na jakie ogrzewanie wspólnota wyrazi zgodę lub nie .Bo to wspólnota decyduje o podstawowym ogrzewaniu.Z tego co piszesz wynika ze wspólnota zdecydowała że podstawowym ogrzewaniem w tym budynku jest ogrzewanie elektryczne.Być może sprzedawca tego mieszkania dostał termin na użytkowanie starego systemu ogrzewania.Ten piec olejowy znajduje się w częsci wspólnej , i to wśpólnota zdecydowała o  jego tam posadowieniu.Pamiętaj , jezeli będziesz chciała we "własnej " piwnicy postawić jakikolwiek piec lub kocioł to musisz mieć zgodę wspólnoty .Dlatego iż piwnica jest częscią wspólną  i jest tylko przypisana do twojego mieszkania.Pogadaj z administratorem oraz  z właścicielami mieszkań w tym budynku.Dopiero potem decyduj czy kupić to mieszkanie.Sprzedający zawsze ci powie to co jemu jest wygodne i pozwoli mu pozbyć się tego mieszkania.

Natomiast dodatkowe ogrzewanie możesz zrobić takie na jakie zezwolą przepisy ,oraz możliwości techniczne budynku.Na dodatkowe ogrzewanie nie wymagana jest zgoda właściciela budynku.Natomiast wlasciciel będzie domagał się pełnej dokumentacji i zrobienia tego ogrzewania przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Właściciel budynku musi być pewny ze to co zrobisz będzie bezpieczne i nie zagrozi zdrowiu i zyciu współlokatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

jak jest tam olej to tylko zmienić kocioł na mniejszy za około 1000zł znajdziesz w necie kocioł olejowy 18-20kw i sobie bedzie pracowwał

koszt oleju a pradu w drugiej taryfie jest zupełnie podobny ale jak jest infrastuktura pod olej to tylko zmiana kotła  tak bym to widział  albo grzałki i prad  jesli jest nstalacja tez w 1000zł sie zmiescisz pluz jakaś instalacja od rozdzielni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego pomoże rozwiązać Twój problem z ogrzaniem tego mieszkania:

 

http://www.ogrzewanie-akapit.pl/piece-na-pelet/piece-na-pelet-z-plaszczem-wodnym/piec-c-o-lechma-pl-350-pellet/pl-350-pellet-detail

 

Właściciel obniży cenę na zakup i koszty montażu kotła i 2 strony mogą być zadowolone.

Możesz  też postarać się o dotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jako argumentu użyć to,że obecny kocioł jest stary,mocno przewymiarowany(a jest!),zle spala olej i dlatego jest nieekologiczny i nieekonomiczny :P

Ale jak sprzedający obniży koszt zakupu mieszkania o cenę nowego kotła z montażem to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.