Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Sterowanie Do Mieszkania


ziompaul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję sterowania do mojego mieszkania w którym znajdują się 3 grzejniki kanałowe i 1 ścienny:

  • salon - 2 grzejniki kanałowe
  • pokój - 1 grzejnik kanałowy
  • łazienka - kaloryfer ścienny

Pieca nie ma, bo to mieszkanie w bloku ogrzewane wodą z elektrociepłowni.

 

Poszukuję sterowania, gdzie:

  1. Jeden duży, czytelny sterownik obsłuży wszystkie pomieszczenia (strefy grzewcze).
  2. W pomieszczeniach będą tylko bezprzewodowe czujniki temperatury.
  3. ​Listwa sterująca może łączyć się z zaworami grzejników bezprzewodowo lub przewodowo.
  4. Programowanie temperatury w sterowniku będzie dzienne i tygodniowe.

Wstępnie zainteresowało mnie rozwiązanie firmy TECH:

Niestety nie jestem zupełnie przekonany do tego rozwiązania. Nie podoba mi się to, że sterowanie z modułem ST-507, nawet gdy jestem w domu to przebiega przez stronę internetową i serwery producenta, a nie wewnątrz mojej sieci LAN. Nie ma aplikacji na telefon, a jeśli nawet będzie to i tak będzie połączenie szło przez internet zamiast wewnątrz sieci (tak powiedział producent). Jak zdechnie internet, to regulacja nie będzie działać. Jak zdechnie serwer producenta to regulacja nie będzie działać. To rozwiązania jest zbyt zależne od producenta.

 

Czy ktoś zna jakieś podobne rozwiązanie innej firmy do mojego zastosowania, które niekoniecznie będzie sterowane przez internet, ale będzie miało porządny wielofunkcyjny sterownik strefowy z opcją programowania temperatury?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję sterowania do mojego mieszkania w którym znajdują się 3 grzejniki kanałowe i 1 ścienny:

  • salon - 2 grzejniki kanałowe
  • pokój - 1 grzejnik kanałowy
  • łazienka - kaloryfer ścienny

Pieca nie ma, bo to mieszkanie w bloku ogrzewane wodą z elektrociepłowni.

 

Poszukuję sterowania, gdzie:

  1. Jeden duży, czytelny sterownik obsłuży wszystkie pomieszczenia (strefy grzewcze).
  2. W pomieszczeniach będą tylko bezprzewodowe czujniki temperatury.
  3. ​Listwa sterująca może łączyć się z zaworami grzejników bezprzewodowo lub przewodowo.
  4. Programowanie temperatury w sterowniku będzie dzienne i tygodniowe.

Wstępnie zainteresowało mnie rozwiązanie firmy TECH:

Niestety nie jestem zupełnie przekonany do tego rozwiązania. Nie podoba mi się to, że sterowanie z modułem ST-507, nawet gdy jestem w domu to przebiega przez stronę internetową i serwery producenta, a nie wewnątrz mojej sieci LAN. Nie ma aplikacji na telefon, a jeśli nawet będzie to i tak będzie połączenie szło przez internet zamiast wewnątrz sieci (tak powiedział producent). Jak zdechnie internet, to regulacja nie będzie działać. Jak zdechnie serwer producenta to regulacja nie będzie działać. To rozwiązania jest zbyt zależne od producenta.

 

Czy ktoś zna jakieś podobne rozwiązanie innej firmy do mojego zastosowania, które niekoniecznie będzie sterowane przez internet, ale będzie miało porządny wielofunkcyjny sterownik strefowy z opcją programowania temperatury?

 

pozdrawiam

Na telefonie wchodzisz na stronę www.emodul.eu tworzysz skrót na ekranie telefonu i działa jak byś miał aplikację , w razie awarii wszystko ustawisz z poziomu modułu głównego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.