Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ogrzewaniem W Domu


davidstar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Otóż problem polega na tym, że gdy zaczynam rozpalać w piecu ok godz 14 to o 22 grzejniki są juz letnie... z kim bym nie rozmawiał to każdy twierdzi że to niemożliwe, że powinny trzymać ciepło z 12-14 godzin. Nie mam pojęcia jak sobie z tym tematem poradzić, dlatego pytam tutaj. Poniżej podaję wszelkie dane żebyście mieli rozeznanie w sytuacji.

Piec: Miałowy, moc 30 kW, wielkość 3m^2
Zasypuje go 4 wiaderkami miału(jakieś 60 kg) i wrzucam czubata szufelkę węgla. Na zimę kupuję zawsze 7-8 t miału i 1 t węgla.

Powierzchnia domu ok 200 m^2 oczywiście jest parter i 1 piętro. Dom posiada nowe grzejniki. Jest nieocieplony, z pustaka. Strych zacząłem ocieplać styropianem 20, ale udało mi się zapełnić 1/4 powierzchni. Wszystko jak zwykle rozbija się o $$$.
Ciśnienie w rurach w stanie spoczynku 0,7 bar , a gdy się pali przy temp ok 60 stopni jest 1,4 bar. Komputer jest ustawiony na 60 stopni.

Podam dla przykładu jak się zmienia temp na piecu w ciągu dnia:
1.o 14 zaczynam palic
2.o 15 - 52 st
3.o 16- 57
4.o 17 - 53
5. o 18- 51
6. o 19- 56
7. o 20- 52
8. o 21 - 49
9. o 22 - 41

Jak ugryźć ten temat? Czy po prostu kupować teraz ...20 ton miału icon_smile.gif ? a może zmienić piec?(piec ma 2 lata dla ścisłości) Jak wydłuzyć czas wypalania się "paliwa"? Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki sterownik masz przy kotle i jaka dmuchawe. Na którym biegu pracuje dmuchawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli to dom nie zaizolowany a grzane dorywczo to wiadomo ze duzo pali trzeba nasypac do pełna rozpalić ustawic te 50st na kotle i niech pracuje i tak po tygodniu palelenia mozemy cos powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie w necie przekroju kotła, czy to klasyczny górniak ? Wersja KWAM-W to dolno-górny, a KWAM-M to miałowiec, ciekawe czy tak samo zbudowany jak na zdjęciu:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/9752-kociol-and-met-kwam-w-15m2-18kw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dzisiaj postanowiłem posiedziec w kotłowni i poobserwowac co się tam na tym piecu dzieje i opisać mniej więcej jakie czynności wykonuje.

Jak sie wciśnie START i przytrzyma trochę to pojawi się : Pr.  5(reguluje się nastawą co 1) , potem jak sie kilknie raz na start to pojawi się P. 35(reguluje sie nastawą co 5) i po nastepnym kliknieciu wychodzimy do temperatury rzeczywistej(wychodzimy z menu).

 

1. Po zasypaniu kotła miałem i rozpaleniu od góry czekam ąż temp osiągnie ok 30 st C i wtedy wciskam START , załącza się dmuchawa. Dzisiaj tak jak jeden z kolegów napisał ustawiłem nastawe na 50 stopni.

2.Przy 37 stopniach załącza się pompa.

3.Przy ok 44 stopniach temperatura zaczyna spadać

4. Przy ok 34,7 -34,8 wyłącza się pompa

5. Dochodzi do 31,8 i znowu zaczyna rosnąć

6. 37 startuje pompa

7. 47,1 zatrzymała się i zaczyna spadać

8. Przy ok 39,7 stopniach znów zaczyna rosnąć i tak do temperatury nastawy 50 stopni i po raz pierwszy od ok 1,5 godziny wyłącza się dmuchawa. Wtedy wyszedłem z kotłowni.

 

Miał 23 MJ , komin wyczyszczony zeby nie było.

 

Zdjecie pieca:

 

Tam widzicie za katłem taki metalowy niebieski uchwyt, nazywa to się chyba przepustnicą. Jest otwarta zawsze na full. Nie wiem, moze po rozpaleniu powinnno sie ją do połowy przymykać?

A może to piec jest 'przewymiarowany"? 30kW to chyba za duzo, nawet mimo tego ze dom jest naprawde duzy?

 

macie już wszystko. Czy jesteście w stanie powiedzieć mi co robię nie tak? Jak zmienic ustawienia?

post-67529-0-39041900-1456932364_thumb.jpg

post-67529-0-59372200-1456932387_thumb.jpg

post-67529-0-80029400-1456932412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co się rzuca w oczy to źle wykonana instalacja c.o.

Eksploatacja grozi nieszczęściem. Czy kocioł posiada boczne listwy napowietrzajace? Czy kocioł i komin wyczyszczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.