Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Co


rogeros66

Rekomendowane odpowiedzi

Pompe co montujemy za zaworem 4d,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info u mnie to jest spierdziekone bo pompa jest na powrocie w odleglosci moze 12cm od 4 d i chyba to jest powodem problemow dzialania tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy - jak jest  zaw 4-D, który na obiegu kotłowym nie pracuje na grawitacji to przed  tym zaworem, na powrocie do kotła potrzebna jest pompa , a niezależnie od tego zawsze jest potrzebna pompa za zaworem 4-D na zasilaniu odbiorów - np grzejników .

 

Potrzeba fot instalacji aby określić czy jest źle, czy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze na powrocie wlasnie  dolne mieszkanie kaloryfery slabo grzeja u gory gorace ta pompa zakloca chyba dzialanie 4d? plus chyba duzy opor kociol plus 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa musi być na górnej rurze, obecnie jest na powrocie z instalacji i zawsze będzie problem z prawidłową pracą

a pytanie mam mam piec 19kw grzeje 130m spala 25 na dobe teraz wegiel pieklorz czy to moze byc powodem tez duzego spalania bo to duzo chyba jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa musi być na górnej rurze, obecnie jest na powrocie z instalacji i zawsze będzie problem z prawidłową pracą

Sambor możesz napisać co się może dziać niedobrego przy takim zamontowaniu pompy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pompa przełożona na wyjście po zmianie nie ma takich szumów w instalacji i Trzaska i podczas cykliczne żal.pompy chyba lepsza regulacja 4d ale żeby utrzymać 55st na powrocie muszę mieć zawór na 2 i zadana 70st na grzejniki idzie 39 i w domu ledwo 20st na zewnątrz plus 4 i cóż tu z tym fantem począć nie wiem na ile pozwolić sobie z zadana?pozdrawiam. Dzięki za odp acha przeszedłem na stałą pracę pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde sory ale ten zawor jest napewno wiekszy brat podejzal rury do zaworu tez chyba 32 sluchaj mi9 na grawitacji nie zalezy i tak caly czas chodzi na pompie zeby mniej spalal to tak  :) sluchaj a ztym zaworem tak jak pisalem ustawiony na 2 zadana 70st.na dom idzie 39 i 20st w mieszkaniach nie wiem czy jeszcze dzwigac zadana czy zawor na 4 ale wtedy duzo lyka czy jak ztym kombinowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmierzylem wczoraj i tak rury do zaworu 28mm wyjsc.i powrot zawor chyba ponad cal redukcja na 28 tak jak mowisz siedzialem pol nocy wczoraj i kombinowalem wkoncu dalem 4d na pelne otwarcie i jest tak ze tyle ile wychodzi tyle wraca wiec ten 4d chyba  jest tu zbedny??tylko zastanawia mnie fakt ze jak dam na dwa badz 3 to teoretycznie piec powinien bardziej grzac a nawet chyba duzo przebijac a tak sie nie dzieje dodam ze jest przewymiarowany nie rozumiem dlaczego tak jest przeciez im nizej na 4d tym wiecej na kociol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmierzylem wczoraj i tak rury do zaworu 28mm wyjsc.i powrot zawor chyba ponad cal redukcja na 28 tak jak mowisz siedzialem pol nocy wczoraj i kombinowalem wkoncu dalem 4d na pelne otwarcie i jest tak ze tyle ile wychodzi tyle wraca wiec ten 4d chyba  jest tu zbedny??

 

Potrzeba większych rur np Cu35 z kotła do zaworu i z powrotem.

Masz ponadto założoną odwrotnie tabliczkę , wystarczy ją przekręcić ( ma jakąś blokadę) gdyż pełne otwarcie jest u ciebie na 0

 

Ustaw na 5-6 i wreszcie może ruszy, a rury i tak trzeba zmienić albo dać drugą pompę na powrocie z zaworu 4-D,

może się okazać, że pompa taniej wyjdzie.

Poniżej schemat działania zaw 4-D

post-18578-0-22056100-1456651252_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta tabliczka jest chyba dobrze bo teraz mam na max 10 i 55 idzie na grzejniki?a po mojemu to wraca tyle samo bo za duzy piec 17kw na 130m 12 grzejnikow ,pompe chyba jeszcze jedna mam jak cos to dac ja na powrot na 4d ?wtedy te rury moga zostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem instalatorem ale jest tak jak piszę Ci Sambor, żeby działało to poprawnie musisz rury do zasilania i powrotu dać większej średnicy tylko zanim to zrobisz zobacz jaki masz sam zawór żeby nie okazało się, że nawet wymiana rur nie pomoże tylko będzie trzeba dać pompę na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś dziwne - jak dajesz na 10 to zawór 4-D jest na mac otwarty i całość leci na grzejniki, a wraca wychłodzone,

poczekaj 1 -2 h i dopiero sprawdzaj temp powrotu.

A jak masz 4-D na 0 to cała woda powinna krążyć w obiegu kotła i zaworu., a na grzejniki idzie woda z powrotu grzejników, czyli coraz zimniejsza.

 

Teoretycznie im cieplejszy ma być powrót tym zimniejsze zasilanie i tu trzeba nastaw pośrednich, ale z czasem oczekiwania na zmianę temp rzędu 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiec zawor dziala ok tylko jak go przymnkne to wlasnie sie tak nie dzieje ze ten powrot winien byc cieplejszy moze te 40 znowu sie za bardzo wychladza jak wraca albo tak wyglada ze ta woda sie kisi gdzies na malym obiegu zawor 4d kociol ?moze faktycznie te rury badz pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.