Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowe Ustawienie Sterownika


Makarov

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam kocioł zasypowy miałowy, Mar-metpol 17kW, budynek z lat 60-tych, nie ocieplony, częściowo podpiwniczony, 100m2 powierzchni użytkowej, do tego 100m2 nie ocieplonego strychu. Do tego bojler 100 litrów.

Temperatura zadana 55 stopni. Sterownik Sigma.

Przy średniej dobowej temperaturze na zewnątrz 2-5 stopni, stałopalność wynosi 10-11 godzin (zasyp około 25kg).

Od kilku dni zacząłem palić nowym miałem o kaloryczności 25MJ. Pojawił się problem tego typu: mniej więcej po 5-6 godzinach od osiągnięcia temperatury zadanej temperatura na piecu skacze do 65 stopni.

Próbowałem paru ustawień sterownika (stosowanych dotychczas), jednak to nie przyniosło efektu i temperatura nadal skacze za wysoko.

Jak ustawiać czasy między przedmuchami tzn jak najczęściej czy jak najrzadziej? Jaka długość przedmuchu?

Może maił jest zbyt kaloryczny? Przy miale o kaloryczności 23, temperatura nie skacze, ale za to pali się około 2 godziny krócej.

 

Dodatkowo druga sprawa, latem mam zamiar częściowo ocieplić dom, jednak chciał bym też zwiększyć stałopalność. Tutaj pojawia się pytanie czy kupno kotła o większej mocy coś da?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10min jeszcze nie przedłużałem. 

Tylko że Ty masz kocioł z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.