Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Do Domu 260M.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Jestem tu nowy. Potrzebuje pomocy w doborze dobrego kotła ale ciężko się zdecydować gaz czy eko groszek . Powierzchnia do ogrzania  ok 260m . Jestem z okolic Gdańska może coś doradzicie.

 

pozdrawiam

Stanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia gaz już doprowadziłem do kotłowni ale jak zagłębiłem się w ceny ogrzanie powierzchni 260 gazem to trochę się przeraziłem i szukam tańszego rozwiązania ponadto w całym  domu położona została podłogówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tak Cię przeraziło? A jakimi kosztami Cię straszono? Dom pewnie nowy o niskim zapotrzebowaniu na ciepło i do tego ogrzewanie podłogowe to gaz jest optymalnym rozwiązaniem. Jeden z forumowiczów o nicku "Juzef" ma w stopce hasło które powinieneś poznać i zastosować. A brzmi ono:  "Nie pakuj śmieciucha do nowego domu" Poza tym cena energii z ekogroszku (dobrego workowanego) jest praktycznie równa cenie energii z gazu ziemnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ocieplenie steropianu 20 cm wełna 30cm myślałem o pompie ciepła ale koszt pompy jest duży więc taka inwestycja zwróci się po ok.15 latach gdzie już trzeba będzie wymienić pompę na nową ze względu na jej zużycie.

 

pozdrawiam

Stanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ogrzania domu 260 gazem tak jak robiłem sobie wyliczenia to ok. 8-9 tyś.

Eko groszek wychodził o połowę taniej.w granicach 4,5 - 4,8 tyś

To spora różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Nie ma takiej dużej różnicy szczególnie dla województwa pomorskiego. Mi wychodzi gaz około 20 % drożej. Nowy dom to na pewno lepsze ogrzewanie gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ogrzania domu 260 gazem tak jak robiłem sobie wyliczenia to ok. 8-9 tyś.

Eko groszek wychodził o połowę taniej.w granicach 4,5 - 4,8 tyś

Witam.

Mógłbyś pokazać jak do tego doszedłeś?

To chyba jest z gatunku "nie do wiary", albo "archiwum X"

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej izolacji to powinieneś się zmieścić w 3-4 tys zł/rok przy gazie. 8-9 tys to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.