Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Mpm Ds - Palenie Węglem


Tomek2570

Rekomendowane odpowiedzi

Paląc węglem w dolniaku z wymiennikiem poziomym a MPM-em (wymiennik pionowy)zasada spalania była podobna powietrze w popielnik itd.tylko spaliny w MPM muszą iść przeciwprądowo jest to plus bo lepiej odbiera cieło ale przy kominach o słabym ciągu to masakra ciągłe dymienie podczas dokładania a w wymienniku poziomym idą w górę więc teoretycznie powinien taki kocioł nie dymić.

-jaki był ciąg przy starym a jaki jest teraz? często użytkownicy narzekają na dymienie.

-który wymiennik się wygodniej czyści ?

-Są to cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w MPM-ie dopracujesz klapkę krótkiego obiegu,to spaliny idą lepiej niż na poziomych półkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląc węglem w dolniaku z wymiennikiem poziomym a MPM-em (wymiennik pionowy)zasada spalania była podobna powietrze w popielnik itd.tylko spaliny w MPM muszą iść przeciwprądowo jest to plus bo lepiej odbiera cieło ale przy kominach o słabym ciągu to masakra ciągłe dymienie podczas dokładania a w wymienniku poziomym idą w górę więc teoretycznie powinien taki kocioł nie dymić.

-jaki był ciąg przy starym a jaki jest teraz? często użytkownicy narzekają na dymienie.

-który wymiennik się wygodniej czyści ?

-Są to cenne wskazówki.

Kolego faktycznie przy starym kotle to zjawisko dymienia przy podkładaniu występowało bardzo rzadko,w MPM-e faktycznie przy dokładaniu węgla jak nie otworzysz krótkiego obiegu to dymi,tak też jest w Defro DS bo wiem bo go ma wujek i też występuje ten problem choć wymiennik ma poziomy.Pytasz który wymiennik lepiej się czyści,powiem tak nie miałem problemu z wymiennikiem poziomym choć na półkach w czasie palenia zostawała sadza i inne syfy.Na pionowym nie ma tego tego problemu bo wszystko spada do wyczystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dymienia z MPM-a nie ma za bardzo związku z ciągiem kominowym,gdyż podobny kocioł który miałem takiego problemu nie wykazywał.Miał za to lepiej rozwiązane przekroje kanałów dymnych i nawet wyższe wymienniki nie powodowały problemu z ciągiem.Ciąg wyrywał mi lekki opał z paleniska,teraz to nawet dymu nie chce wyciągać jak nie otwieram klapy krótkiego obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" lepiej rozwiązane przekroje kanałów dymnych "

możesz rozwinąć?

Nie ma co rozwijać,tylko trzeba poczytać jak wygląda stopniowanie przekrojów kolejnych wymienników,dopasowanych do wielkości paleniska.Podstawy bez których wszystko bierze w łeb i nic tego nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jeśli szukacie dobrego węgla do swojego MPM-a to polecam węgiel z kopalni Piekary sort orzech.Wczoraj i dzisiaj w moim palenisku testowany,węgiel moim zdaniem jest lepszy od Piasta,Ziemowita,Mysłowice Wesoła,Wieczorka.Węgiel jest typu 32,1 czyli płomienny min 26MJ/kg popiół 3-5%. Jak macie gdzie zakupić to polecam.Jak paliłem do tej pory innymi węglami to po paleniu z Piekar wymiennik biały,nie ma co nawet czyścić.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić na cieplejsze dni groszek brunatnego,tak na próbę.Drewno zbyt szybko się spala a brunatny powinien zapewnić większa stałopalność.

Ktoś robił może takie próby z brunatnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ale z brykietem węgla brunatnego /rekord/ u mnie na składzie luzem cena 650 zł tona.Powiem tak bardzo ładnie się spala i zdecydowanie lepszy jest jak najtwardsze drewno.Wymiennik po spaleniu tego brykietu jest idealny zero osadu,sadzy.

Niestety ale groszku nie sprawdzałem bo nikt w moim regionie tego nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.