Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Rakietowy. Ogrzewanie Garazu.


Gość Visitor1230

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Mysle o wstawieniu czegos do garazu. Czasami trzeba cos zima pogrzebac czy posprzatac w samochodzie. Idea jest taka zeby szybko czyms nagrzac. Wiadomo w garazu nie jest zbyt bezpiecznie hajcowac pol dnia. Calosc na zalaczonym filmie wyglada bardzo ciekawie.Dopalenie holzgazu daje efekty. A tworcy tych kotlow zapewniaja duza ekonomike takiego ustrojstwa. Palic da sie tu wszelkim drewnem. Widzialem nawet rozwiazanie na pelett.

 

Idea sama w sobie jest stara jak swiat. Ale nie myslalem ze tak to rewelacyjnie moze dzialac. Maja koledzy jakies doswiadczenia czy przemyslenia co do takiego rozwiazania? Ewentualnie jakies minusy?

 

 

A tu na zywo jak to dziala. Efekt naprawde mi sie podoba.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7QZxkLfuxL8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Tzn , ze wogole nie wolno jakielkolwiek kozy uzyc? Bo ta rakietowa ma jednak zamknieta komore spalania. Drugi film mial tzylko pokazac jak sie w tym pali. A kociol mialby wygladac jak na pierwszym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu mogą być opary paliwa i jak myślisz co się stanie jak takie opary trafią do kotła/ pieca?

Zamknięta komora spalania jest wtedy gdy jest ona odcięta podczas pracy od pomieszczenia w którym się znajduje,

a w twoim przypadku masz pobieranie powietrza z pomieszczenia, otwieranie pieca w celu dołożenia paliwa i w następstwie może być duże buum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy.

W tak dużym pomieszczeniu jak garaż raczej ciężko o wysokie stężenia materiałów latwozapalnych. Jak popatrzeć to baaardzo wiele warsztatów garażowych ogrzewa się kozami i nikogo jeszcze w powietrze nie wsadziło.

Kolego visitor1230 myśl, rob, działaj. Jestem ciekawy efektu. Na FM w wątku o ekonomicznym spalaniu jest trochę informacji o przystawce rakietowej do kotła. Generalnie sama konsrukcja rocket stove jest prosta jak drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Kociolek takiej konstrukcji chcialbym gdzies nabyc. A pomysl sam w sobie zrealizowany bedzie przy okazji remontu garazu. Realizaja pozna wiosna. Opary paliwa u mnie nie wystepuja mam sprawny samochod i dosc niestary. A samo dogrzewanie bedzie sporadyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy.

W tak dużym pomieszczeniu jak garaż raczej ciężko o wysokie stężenia materiałów latwozapalnych. Jak popatrzeć to baaardzo wiele warsztatów garażowych ogrzewa się kozami i nikogo jeszcze w powietrze nie wsadziło.

 

Oj papciu  jesteś na bakier z prawem i doradzając takie bzdety łamiesz:

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 7 czerwca 2010 r.

w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

 

oraz

 

WT jakim powinny odpowiadać budynki  Rozdział 8. Wymagania przeciwpożarowe dla garaży § 281

 

A takich rad się nie powinno na forum dawać, szczególnie jak ktoś ma "sprawny samochod i dosc niestary"

Gdyż może być szkoda takiego samochodu.

 

PS

Aby było jasne - nie interesuje mnie ani garaż kolegi, ani jego "sprawny samochod i dosc niestary".

Sam raz miałem wybuch w garażu jak próbowałem pracę generatora HHO,  mimo otwartej bramy poleciały wszystkie szyby.

Samochód był po za garażem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam raz miałem wybuch w garażu jak próbowałem pracę generatora HHO, mimo otwartej bramy poleciały wszystkie szyby.

Samochód był po za garażem :)

Jak sam piszesz generatora hho. Takie stężenia w garażu przy grzebaniu przy samochodzie nigdy nie wystąpią. Nie mają z czego wystąpić. Nawet jakbyś wiadro z benzyna postawił obok takiego pieca. Ale nikt takiego wiadra stawiać z rozsądku nie będzie.

Ps. Visitor1230 opisz dokładnie te pomieszczenie garażowe. To jest konstrukcja wolnostojaca czy w bryle budynku?

PS2. Może skupmy się na samym urządzeniu grzewczym bo temat może być ciekawy. Kolego visitor1230 a może pomyśl nad samodzielną budowa takiego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.