Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Pellas


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam do Was pytanie:

czy ktoś może próbował palić palnikiem pellasa X MINI

Iub

jakimś innym palnikiem podobnym również do pelletu używając jakieś inne paliwo niż pellet ?

 

Palniki jest niby przystosowany do spalania:

pellet drzewny o grubości od 6-8 mm,

 

oraz

 

pestka: suche pestki z wiśni, czereśni lub oliwek

 

jak również

 

owies

 

 

http://pellasx.pl/produkty/palnik-na-pelet-x-mini/

 

 

Szkoda zwracać sobie głowę czy gra warta świeczki? Czy może wychodzi taniej ? czy są większe problemy z takimi alternatywnymi paliwami?

 

Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i palnik kipi znajdź 5 różnic do revo

 

 

https://youtu.be/fdET8ZD6fn8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegos tam powodu wrzucilem kiedys na tace skorupki po pistacjowych orzeszkach. Nie wiem ile ciepla daly, ale spalilo sie wszystko :P a powaznie to w czym w sumie problem? Nie chcesz palic pelletem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle ....

 

Nie po prostu szukam alternatywy na wypadek gdyby ceny pelletu poszybowały w górę. Jakoś nie lubię być skazany wyłącznie na jedno wyjście; w tym przypadku palliwo pellet które jako jedyne w moim kotle może iść w automacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam do Was pytanie:

czy ktoś może próbował palić palnikiem pellasa X MINI

Iub

jakimś innym palnikiem podobnym również do pelletu używając jakieś inne paliwo niż pellet ?

Jesienią 2014-ego montowaliśmy ten palnik gościowi do jakiegoś zasypowca pod Koźlem, pali owsem, za zasobnik służyła odcięta od góry beczka plastikowa.

To nie żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak da się.....owsem bez zajechania palnika....

Ciekawe jak się pali.... Chyba owies ma mniej kalorii a cena też 600zl/tona Ale jak ktoś ma dostęp do tańszego to why not? All what it's good for our packet we must try....

 

U mnie w około to największa rzecz to palenie gazem, kominek z płaszczem lub rozprowadzanie z kominka lub miks tych trzech ostatnich, jeszcze na moim terenie można spotkać się z ekogroszkim czy kotły do zagazowywania no i chyba najpopularniejsze kotły dolnego spalania....a sąsiadka to chyba ma górniaka bo smrodu robi na całą okolicę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu proszę, ktoś próbował?

Ciekawe gdzie to można kupić i gdzie to idzie

 

http://www.drewno.pl/artykuly/7038,swedwood-uruchomil-fabryke-pelletu-w-wielbarku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak da się.....owsem bez zajechania palnika....

Ciekawe jak się pali....

Tego Ci nie powiem jak to dalej się toczy, nie mam kontaktu ale to nie jest zalecane paliwo do tego palnika, ulotki swoje a .............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.