Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom Skam-P Plus / Premium 7Kw Kto Ma ?


Saper200

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pelletu. Aby kupić kocioł który będzie go dobrze spalał to trzeba wydać gruuubo ponad 10tyś, bliżej 15tys. Tak się dowiedziałem ze te za ok 7-8tys czyli kostrzewa czy tekla to tylko pellet z nazwy spalaja. To prawda?

 

Co do autora tematu, jeżeli szuka oszczednosci to go raczej w pellecię nie znajdzie, kW z niego wychodzi podobnie jak z gazu.

 

Kupowanie pompy czy co kolwiek innego do cwu, przy kotle podajnikowym jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napaliłem" się na coś takiego Lazar SmartFire 11

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-smartfire-11,9,89.html

Cena coś koło 12.5 tyś brutto z vat 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biawar też fajny. Kotłownie mam wystarczającą żeby pomieścić zbiornik na 500L

Muszę poczytać o obu. Ktoś zna jakieś konkretne różnice techniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli będę latem palił w piecu tylko CWU to piec będzie chodził praktycznie cały czas z niską mocą, pewnie na podtrzymaniu.

Czy w takiej sytuacji nie zaklei się sadzą, nie będzie dymił itd? Nie ma ryzyka uszkodzenia pieca?

Może się mylę bo nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie ale mam wrażenie, że sytuacja będzie podobna do przewymiarowanego pieca który zimą ogrzewa CO i CWU?

Witam. Mam pompę ciepła  i powiem tak super sprawa. Włączam ją na kilka godzin dziennie około 3-4 i to wystarcza dla dwoje dorosłych i troje dzieci. Dodam że posiadam też kocioł z podajnikiem Odkąd zamontowałem pompę to kocioł wyłączony z użytku w lato. I jeszcze ten chłód w domu w upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do tej PPC do CWU ciepłomierz to zobaczysz o ile uzyskany COP minie się z deklarowanym przez producenta.

 

Tego chłodzenia niewiele jest bo sam to sprawdziłem u siebie, więc szału nie ma i opłacalność zakupu takiego urządzenia jest mocno wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam w sumie od miesiące ale odrazu odradzam kosz zasypowy z tworzywa jest bardzo marnej jakości a przy okazji pytanie do tych co mają dany kocioł czy używacie automatycznego trybu palenia czy własnych ustawień?Pytam się dlatego iż ja używam automatu ale spalanie to katastrofa 100kg na 3 dni przy temperaturze 6 stopni na zewnątrz:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz taka dość świeżo odpaloną 7kę

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/258

 

na dobę 8,7kg

przy pow. 120m2 po podłogach

 

33kg/24h to albo stare budownictwo bez izolacji albo coś nie teges albo z instalacją albo opałem

albo cos masz nieocieplone i gdzieś Ci ciepło ulatuje a kocioł to najzwyczajniej w świecie uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pierwszy sezon grzewczy to nic nadzwyczajnego takie spalanie. Po miesiącu będziesz miał mniejsze spalanie. Budynek musi się wygrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że grzeje miesiąc, więc coś powinno już spaść.

 

Niech kolega opisze jaki budynek, jak ocieplony, co jest  w instalacji zamontowane

 

sprawdzać, czy w przypadku rur i piwnicy sa one zaizolowane w piankach

jak bardziej złożona instalacja, to czy można dane pompy dać bieg niżej

sprawdzać izolację, np. parter ocieplony a poddasze niegrzane i brak izolacji

jakim węglem jest palone, czeskim czy kamiennym, jaka kaloryczność

 

to elementy, gdzie urywamy kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki ster, ewentualnie ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha więc jeszcze sprecyzuję sam piec mam od miesiąca ale palę od 5 dni.Dom stary poniemiecki cegła pustka i cegła, dom ocieplony w całości styropianem 10cm.Kotłownia przy domu w dodatkowym pomieszczeniu nie ogrzewana no i poddasze jeszcze nie ocieplone.Do grzania mam maksymalnie 75 metrów po podłodze góra i dół.Węgiel niby polski oto parametry wartość opałowa 24.5-25.5 popiół 7-10% siarka 0,3-0,5 granulacja 8-25mm spiekalność 0 jakby chciał ktoś zobaczyć to moja instalacja z innego tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22261-problem-z-regulacją-zaworu-4d-oraz-ocena-instalacji/

 


A sterownik cobra plus a jadę na automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znasz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha liczylem się z tym że spalnie na automacie może być większe ale nie myślałem że aż takie no dobra czyli trzeba przejść na sterowanie ręczne tylko szczerze jeszcze nie bardzo ogarniam ręczne może ktoś życzliwy mógłby podesłać jakieś nastawy wyjściowe(bazowe) do mojego sterownika i pieca?

 

A sterownik jaki posiadam to skorpion plus wcześniej się pomyliłem i podałem cobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba od tego zaczne wiesz sugerowalem sie tez tym co poprzedni użytkownik pisał a mówił o sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to go nie zrozumiałeś.

 

Odpisał Ci na ten fragment:

"Dom stary poniemiecki cegła pustka i cegła, dom ocieplony w całości styropianem 10cm.Kotłownia przy domu w dodatkowym pomieszczeniu nie ogrzewana no i poddasze jeszcze nie ocieplone"

 

resztę zamieściłeś w innym wątku.

 

Musisz poprawić izolację oraz instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że kolega pieklorz to ponoć jarecki twórca pieców sekom:) więc mam pytanie jak interpretować zużycie opału chodzi mi głownie że w sterowniku są 4 poziome kreski które się zapełniają na żółto i obok podane są kilogramy o teraz tak czy każda z tych kresek oznaczna każdą godzinę  czy każda kreska oznaczą każdy dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mój" nick na tym forum zajęty, więc jest taki

 

Te kreski to spalanie dobowe, dotyczy ostatnich 5dni, jedna z kresek to dzień bieżący

 

Jak chcesz mieć to dobrze wycyrklowane pod swój opał, to trzeba ustawić właściwy przesyp (podkreślam przesyp palnika a nie spalanie godzinowe)

 

np. palnik obrotowy ardeo seria azp-r 12 dla ekogroszku średnio widełki 3,8 pod 4,1g/sekundę > 228 pod 246g/minutę > 13,6kg/godzinę pod 14,8kg/godzinę

palnik batory10 przesyp ok. 3,9 pod 4,3g/sekundę  >  234g pod 258g/minutę  > 14kg/godzinę pod 15,5kg/godzinę

 

to przesyp dla ekogroszku

 

jak masz miał węglowy, to w jednostce czasu przesypiesz więcej wagowo

 

jak chcesz mieć to szybciej dokładnie oszacowane, to wygaś palnik, włącz tryb ręczny, jak zacznie spadac czarny węgiel robisz stop, usuwasz opał z popielnika i załącz na 5minut pracy ciągłej. Po 5minutach stop, opał z popielnika na wagę i pomnóż do wyniku dla całej godziny

 

 

ps. zegar zeruje się o 24:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pomocnych danych podałeś fajnie a ten wykrzyknik po prawej stronie a pod nim kg które można edytować to jest ustawienie tego przesypu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a co do palinka to ja mam technixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sterownika chciałem się zapytać jaka powinna być różnica temperatur między zadaną a tą która spowoduje podanie opału oraz załączenie dmuchawy dlatego że u siebie zauważyłem różnicę aż 15 stopni czy to normalne?Niestety nie mieszkam jeszcze tam gdzie mam piec i podejrzewam że ostatnio przez taką różnice wygasł mi piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sterownik potrafi działać bardzo równo, potrzebuje jednak do tego dobrej instalacji i zrównoważonych przepływów

Jak instalacja będzie szarpać, to soft otrzyma sprzeczne informacje i nigdy nie dojdzie do stanu równowagi.

 

Wkleje Ci fotkę jak to sobie radzi na dwóch pompach (do tego zostało zaprojektowane)

 

 

Dojść musisz z instalacją do ładu, wówczas tez praca sterownika się poprawi

Trzeba dobrać przepływy (biegi) na pompach i skorygowac w instalacji ewentualne błędy

Myślę,że do czasu poprawki lepiej będzie automat wyłączyć i dobrać sztywne parametry ręczne.

 

Wyłącz ikonke z automatem (szara ikonka ADC) wówczas obok zniknie ikonka korekcji automatu i pojawią się "klucze", gdzie będa nastawy do pracy dwustanowej

wyjdziemy początkowo z założenia,że masz z różnych przyczyn duże zapotrzebowanie

zadaj mu wyjściowo pauza podawania 15sekund  i czas pracy podajnika 5sekund

dmuchawę zadaj górą na ok. 60%, dół zostaw jaki jest. Po tej zmianie za ok. 4h wklej fotke jak intensywnie pali się na palniku, gdy sterownik jest w trybie grzania. Możliwe, że będziemy schodzić z dmuchawa gdzieś w okolice 45%

 

w tym menu nastaw masz jeszcze ikonkę z symbolem płomyczka - to dalsze, głębsze menu podtrzymania ognia

tu masz osobno ustawiane uzupełnianie paliwa w przedmuchu i osobno ustawiany nadmuch w przedmuchu

pauzę podawania w podtrzymaniu możesz dać na 15minut

czas podawania w podtrzymaniu na 8sekund

siła przedmuchu w podtrzymaniu daj na 60%

czas przedmuchu zadaj 10sekund

pauzę przedmuchu możesz dać co 10minut

 

przedmuchy będzie trzeba dograć do opału, strat ciepła budynku itd., to nam zajmie nieco dłużej czasu.

post-1687-0-92416700-1477125386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.