Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Jarecki79 / Pieklorz / papasmurfek te Twe słowa, to stara, zdarta płyta winylowa.

Że niby Ja to Jarecki79/Pieklorz!?

Zmień dilera Panie Andrzeju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_M_ jakby prześledzić posty co niektórych, to tych płyt znalazłbyś więcej.

 

domelo, poczytaj o kotłach które Cię interesują to sam wyrobisz sobie odpowiednie zdanie, tylko nie zdziw się że wątki o oepm są "ocenzurowane" i część opinii skasowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cos wiecej na temat skama poczytac to polecam forum budowlane jest tam watek zbiorczy o tym kotle. Na forum boleckiego też pisza użytkownicy skamow. FM nie polecam bo tam ostatnio śmietnik straszny panuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki w Kałuszynie kociołek jest

Tam pani ma oczywiście RBRa, o ile pamiętam chyba ze 3 lata w nim pali.

Gdzieś kobietą widać leżą te kociołki :)

Zobaczę na mapkę gdzie jest jakiś Skam, może coś znajdę.

Wszystko mam na mapce google ale cześć starszych zamówień wyleciała po awarii komputera kiedy jeszcze nie miałem tej mapki, teraz leży też wszystko na serwerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest taka miejscowość jak Skrzeszew ale to z drugiej strony Warszawki patrząc od Ciebie i chyba 12-tka w Ostrów Mazowiecka ale to już dalej, tyle na szybko ze Skamów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do każdej. Do odpowiedniej dla tej mocy i charakterystyki kotła :)

Widzisz kolego w życiu to wygląda inaczej.

Nie kupuje się kotła i dopiero do niego stawia domu, tylko odwrotnie.

No ale może ja już za stary jestem i teraz nastały jakieś nowe "standardy"?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z tych wszystkich tu doradzających nie eksploatował nigdy kotła OEPM i nikt, z wyjątkiem jednego karoki, nie widział go własnymi oczyma, nawet z daleka :) , ale doradzają z taką pewnością siebie, że nawet można by im uwierzyć.

karoka wsadził kocioł OEPM 26kW do obiektu, w którym musiał on pracować z mocą powyżej swej mocy maksymalnej. Żaden kocioł tego nie potrafi. Zwracam uwagę - powyżej mocy maksymalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor ciekawe co powiesz w takim razie na wyroby kotlarskie naszego forumowego kolegi Przemka?! 

 

Przy produkcji jednostkowej, robionej na indywidualne zamówienie lub prototypu nie są potrzebne badania wyrobu ,

wystarczy oświadczenie producenta o spełnieniu wymogów dyrektywy CE.

I dlatego kolega Przemek ma taki "dupochron" jak indywidualna umowa z zamawiającym,

natomiast nie robi tzw powtarzalnych wyrobów "na magazyn".

 

Gdyby producent tego nieszczęsnego Skama 7kW sam napisał deklarację  CE to pies z kulawą nogą by się do niego nie czepiał

a tak Zawijan ma używanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego w życiu to wygląda inaczej.

Nie kupuje się kotła i dopiero do niego stawia domu, tylko odwrotnie.

No ale może ja już za stary jestem i teraz nastały jakieś nowe "standardy"?!

Słowo "odpowiedni" działa w dwie strony - kocioł musi być odpowiedni do domu, dom musi być odpowiedni do kotła, niezależnie od tego, co było pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy produkcji jednostkowej, robionej na indywidualne zamówienie lub prototypu nie są potrzebne badania wyrobu ,

wystarczy oświadczenie producenta o spełnieniu wymogów dyrektywy CE.

I dlatego kolega Przemek ma taki "dupochron" jak indywidualna umowa z zamawiającym,

natomiast nie robi tzw powtarzalnych wyrobów "na magazyn".

 

Gdyby producent tego nieszczęsnego Skama 7kW sam napisał deklarację  CE to pies z kulawą nogą by się do niego nie czepiał

a tak Zawijan ma używanie. 

Za deklarację niezgodną ze stanem faktycznym grożą sankcje takie same, jak za jej brak. A może nawet większe... nie wiem tego z całą pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

karoka wsadził kocioł OEPM 26kW do obiektu, w którym musiał on pracować z mocą powyżej swej mocy maksymalnej. Żaden kocioł tego nie potrafi. Zwracam uwagę - powyżej mocy maksymalnej.

 

Nie śledziłem z zapartym tchem tego żałosnego latynoskiego serialu,jak niektórzy klakierzy ale z tego co pamiętam kocioł dostawał zadyszki powyżej 18kW,więc daleko było jeszcze do mocy max.

Produkował wewnątrz stalaktyty,sadzę i dym.

O dziwo z 26 kW stał się od razu 16-ką :D

I znowu zawinił @karoka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo szczerej niechęci jaką pałam do Karoki, a on z resztą do mnie... Gdybym miał wybierać to bym zamówił u niego Ogniwo, gdyby się okazało że nie bangla to wymienił bym na Rabarbara. Chyba że z góry powie abym się gonił to w tedy pokusił bym bym się o Skama .

 

Owszem Jarek montuje moje sterowniki jako jedne z wielu więc może być tu mowa o jakimś naganianiu. Może nie ma tam kosztownych kwitów, ale raczej ma łeb na karku, wie co można ze sobą wymieszać, co zmienić żeby wynik był taki a nie inny. Wie co z firmy wychodzi i nie boi się za to ręczyć. To już nie są czasy gdzie badania da się zrobić tylko w labo- tam się robi tylko te z kwitem. Te z garażu mogą wyjść na bardzo podobnym poziomie, tak podobnym że dla przeciętnego usera będą identyczne. Pomiary to jedno i pewnie przyjdzie taki czas że będzie święty kwitek jak należy. Życie/męczarnia z kotłem to drugie i tutaj Skam z Jarkiem też dobrze stoi.

Z czystym sumieniem wstawił bym tą konstrukcje do siebie, nie podoba mi się w nim tylko "design".

 

Gdyby trzeba było pogadać bardziej praktycznie to, tutaj można zobaczyć jak pracuje SKAM z ciepłomierzem https://ekotlownia.pl/sterownik-5/230 (dane z ciepłomierza dostępne on-line), o innych się nie wypowiem bo aktualnie brak jest takich podłączonych pod ekotlownie. 14kW Nudzi się dając ciągle w granicach 1kW i sprawności ma siódemkę z przodu. Oczywiście ciepłomierz może kłamać, nie jest legalizowany więc proponuje wyliczyć na piechotę z ilości spalonego opału (gdzie 1kg da przeciętnie 5,5kW) i sprawdzić czy się to pokrywa.

Jak ktoś pokryje koszty to mogę tam podjechać, wetknąć mu analizator i zgrać film. Do dyspozycji O2, CO2, CO, NOx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie podoba mi się w nim tylko "design".

 

Dokladnie takie same miałem odczucia. Niestety nie jest taki kolorowy jak froooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

karoka wsadził kocioł OEPM 26kW do obiektu, w którym musiał on pracować z mocą powyżej swej mocy maksymalnej.

Guzik prawda wysoki sądzie.

Przy około 15 czy 16kW spieki wywaliły cegiełki z palnika do popielnika, i dalej było tylko gorzej, trzeba było nawet usunąć mocowania tych cegiełek żeby szło spieki usuwać z palnika.

Z innego kotła 23kW nie trzeba usuwać spieków pogrzebaczem co trochę.

Jest ten sam dom, to samo paliwo, ten sam właściciel ( Bietka ) te same krzywe rury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z tych wszystkich tu doradzających nie eksploatował nigdy kotła OEPM i nikt, z wyjątkiem jednego karoki, nie widział go własnymi oczyma, nawet z daleka :) , ale doradzają z taką pewnością siebie, że nawet można by im uwierzyć.

karoka wsadził kocioł OEPM 26kW do obiektu, w którym musiał on pracować z mocą powyżej swej mocy maksymalnej. Żaden kocioł tego nie potrafi. Zwracam uwagę - powyżej mocy maksymalnej.

I bardzo dobrze ze nikt nie musiał więcej, oprócz nieszczesnej bietki męczyć się z tym przereklamowanym produktem.

 

Teraz pracuje kocioł o mniejszej mocy maksymalnej i jakimś cudem daje radę.

Panie Jacku powiedzmy sobie szczerze. Aby nowe ogniwo zalapalo się na nowe badania, same badanie musiało być mocno naciagniete i sam Pan bardzo dobrze wie, że wyniki są nie do powtórzenia w warunkach domowych nawet na super ekstra paliwie. Tylko czemu firma ogniwo dalej probuje oszukiwać klientów z Panska pomocą, że sprzedaje kocioł o mocy do 26kw a w rzeczywistosci 16kw jak Pan niedawno wspomniał. Czy to nie jest jawne oczekiwanie klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mimo szczerej niechęci jaką pałam do Karoki, a on z resztą do mnie...

mimo wszystko powiem Ci że Ci się tak wydaje :) nie daj się zrobić w konia :)

 

 

 

Owszem Jarek montuje moje sterowniki jako jedne z wielu więc może być tu mowa o jakimś naganianiu. Może nie ma tam kosztownych kwitów, ale raczej ma łeb na karku, wie co można ze sobą wymieszać, co zmienić żeby wynik był taki a nie inny. Wie co z firmy wychodzi i nie boi się za to ręczyć. To już nie są czasy gdzie badania da się zrobić tylko w labo- tam się robi tylko te z kwitem. Te z garażu mogą wyjść na bardzo podobnym poziomie, tak podobnym że dla przeciętnego usera będą identyczne. Pomiary to jedno i pewnie przyjdzie taki czas że będzie święty kwitek jak należy.

Dobrze by było gdyby każdy producent wiedział tyle o swoim wyrobie co Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby producent tego nieszczęsnego Skama 7kW sam napisał deklarację CE to pies z kulawą nogą by się do niego nie czepiał

a tak Zawijan ma używanie.

To dalej nic nie znaczy. Nie można twierdzić, że produkt z badaniami jest lepszy z urzędu od tego bez. Zycie pokazuje że bywa wprost przeciwnie.

 

I każdy sprzedawca też :)

Litosci Panie Jacku w jakiej rzeczywistości Pan żyje. To je polska właśnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I każdy sprzedawca też :)

I życzę Ci żeby każdy sprzedawca które sprzedaje Twoje kotły wiedział tyle co ja i Ty dobrze o tym wiesz jak wygląda ta ich wiedza :)

Sprzedawca opiera się na tym co widzi na tabliczce znamionowej produktu, skoro pisze tam 26kW to sprzedaje ten kocioł jako 26kW a nie 15kW bo jakiś Zawijan pisze na jakimś forum że kocioł 26kW to jednak kocioł 15 czy 16kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie czytacie dokładnie?

Albo świadomie przekręcacie.

Pisałem przecież o mniejszej OEPM-ce. Tej 14-15kW mocy maksymalnej.

A potem zdziwienie - skąd te nieporozumienia???

 

to już wiadomo skąd ta nadmierna aktywność. przygotowywanie gruntu pod nowe super dzieło, czy już wiecie jaką wartość wpisać przy pozycji temperatura spalin przy mocy nominalnej?

jeśli nowa M-ka w waszych rękach uzyskuje taką moc, to w warunkach domowych, jakiej można się spodziewać? (8-10 kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakiś Zawijan pisze na jakimś forum że kocioł 26kW to jednak kocioł 15 czy 16kW.

Musi tak napisać bo inaczej nie przeszedł by badań według nowych norm.

A później tak jak w grupie vag: specjalne zabiegi aby wypadł odpowiednio na stanowisku pomiarowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papasmurfek ty chyba miałeś kupić skama napisz czy jesteś zadowolony z kotła, czym palisz i dlaczego go polecasz ale pisz to na własnym przykładzie.

A tak na marginesie co sądzisz o tym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18592-skam-p-12kw-palnik-ardeo-iryd-pid-nie-osiąga-zadanej-temperatury/

bo moim zdaniem klient tutaj został zostawiony "na lodzie" inaczej niż Bietka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.