Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Gazowy Bepis Z 1995 Roku.


michal25n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z piecem gazowym  Bepis z 1995 roku (dodałem zdjęcie tabliczki znamionowej).

Jak chce zapalić wciskam przycisk w zaworze i to palnik "dyżurny" się zapala ale jak puszczam "przycisk" od włączania gazu to wszystko gaśnie, czytałem na forach ze to pewnie termopara.nie daje napięcia na elektrozawór i nie puszcza gazdu na planik główny tylko nie wiem która to jest bo do tego zaworu tak jakby dwie termopary wchodziły.

Z zaworu (zdjęcia) wychodźcza dwa przewody elektryczne 3 i 4 i dwa przewodu które wyglądają jak termopara 1 i 2. Podłączyłem na krótko baterie 1,5V do przewodów elektrycznych (3,4) to cewka w zaworze zaskakuje i piec się uruchamia do końca i grzeje (dopóki bateria nie siedzą). Chciałem dokupić termoparę tylko nie wiem jaką i nie wiem czy w tym piecu ją się łatwo wyjmuje może ktoś pomoże co do czego w tym zaworze gazu?? Wiem ze piec jest stary ale ten sezon grzewczy już chciałem dokończyć na tym piecu a wiosna latem rozejrze się za nowym.

post-67291-0-09071700-1454871406_thumb.jpg

post-67291-0-64082600-1454872180_thumb.jpg

post-67291-0-27889800-1454872267_thumb.jpg

post-67291-0-41860700-1454872323_thumb.jpg

post-67291-0-75555400-1454872397_thumb.jpg

post-67291-0-92609200-1454872456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny piec tylko ze stało palnymi "świeczkami".

Termopara wchodzi w płomień świeczek i się nagrzewa i puszcza lub wyłącz gaz gdy zgaśnie .

Może końcówka termopary jest przepalona .

Ten drugi przewód który nazwałeś od termopary może być od czujnika ciągu w wylocie spalin .

Sprawdź i popraw tak jak kolega wyżej napisał .

Próbowałem kiedyś nabyć taką termoparę w serwisach mówili że nie osiągalna , trzeba szukać gdzieś w zapasach u starych serwisantów .

Ja się ratowałem tym  że miałem ciągle palące się świece i jak wcisnąłem przycisk na zaworze to leciał gaz z palików głównych .

Blokowałem ten przycisk na stałe jednak zabezpieczenia nie było i musiałem sam sprawdzać a na noc wyłączać na termostacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem, odkręciłem termoparę to ta rurka oznaczona "1" tylko lipa bo podłączyłem ja pod miernik po podgrzaniu zapalniczka wychodzi mi 20mV czyli niby jest dobra. Wiec teraz nie wiem czemu ten zawór nie chce działać na niej. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego michal25n miałem taki kocioł i im starszy to takie kłopoty się nasilały. Robiłem to tak na przycisk od zapalania kładłem młotek i po 10 min, a może dłużej, puszczałem wtedy powinien zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dupa, kupiłem nowa termoparę tylko ze ta stara daje lekko 25mV nowe jakieś 15mV, tak czy owak nie działa ani na nowej ani na starej, za to podłączona bateria 1,5V jest niezawodna tylko ze na jakieś 3 do 4 godzin, wie ktoś jakie napięcie powinno dochodzić do tego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem  tą stronkę, teraz przeczytałem ze 40mV powinno generować. W tym spisie i tak nie ma mojego pieca. Ale generalnie jak stara termopara generuje napięcie ok 25mV to jest dobra czy nie? Czy to nie jest tak ze albo działa albo nie? Nie mam żadnej instrukcji ani schematów do tego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu do wujka googla "bepis kocioł"  otrzymałem wyniki : https://www.google.pl/search?client=opera&hs=Qxf&q=bepis+kocioł&revid=1180268726&sa=X&psj=1&ved=0ahUKEwjFxLqY7vnKAhWJQZoKHX0IDCAQ1QIIaygB&biw=1138&bih=801&dpr=1.13

znajdziesz pewnie tam coś o tym kotle jak i mam nadzieje o producencie producencie .

Mnie się nie chce tego przerabiać jak to mówią nie moja brocha , ale może w tym problemie coś to da , jakieś schematy czy fachową pomoc . Warto korzystać z pomocy wujka .

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.