Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Odpadowej Biomasy Roślinnej W Kotle Dolnego Spalanie Z Ceramiką


czystepowietrze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy można w kotle zasypowym palić suchymi liśćmi lub łeczinami , sianem bo nigdzie tego nie mogę znaleźć. Mam kocioł ds z palnikiem szamotowym i kanałem dopalającym.

 Czy będzie taki opał dymić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj, podpal i zobaczysz. Swoją drogą to już widzę jak siano lub łęty pala się bezdymnie. No i życzę powodzenia przy podkładaniu bo wątpię że masz taki kocioł żeby całe snopki wchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej koks od góry podpal i nakręć film zamiast palić biomasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są łęty po pomidorach ,bo większe , niż te po kartoflach. Siano to trudno teraz kupić, prędzej sianokiszonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystepowietrze - rozumiem, że opanowałeś już czyste spalanie drewna i węgla, bo niedawno miałeś problemy ?, skoro myślisz o biomasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy można w kotle zasypowym palić suchymi liśćmi lub łeczinami , sianem bo nigdzie tego nie mogę znaleźć. Mam kocioł ds z palnikiem szamotowym i kanałem dopalającym.

 Czy będzie taki opał dymić ?

Co do dymienia to pewno będzie tak jak z paleniem liści na ognisku, jak mokre to dymią jak suche nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

(...) jak tu palisz te mokre liście.

 

Tu nie palę... palę w domowym kotle.

Mokre- niekoniecznie, powiedzmy nie zawsze całkiem suche.

 

Dolne spalanie daje sporo możliwości. Rzecz nie dotyczy tylko spalania tych liści - to towar sezonowy, jesienny.

Podobne są niezbyt suche zrębki czy trociny czy nawet surowe drewno.

Warunek to porządnie rozgrzane suchym opałem.palenisko  Kiedy jest sporo żaru, dodatkowo wrzucam najpierw jakieś kawałki drewna,

jako warstwę przejściową, nigdy nie wrzucam cokolwiek wilgotnego wprost na żar.

Potem te liście czy inne podobne nie całkiem suche. Przy takim sposobie to wilgotne ma czas i warunki do wysuszenia, zanim

zacznie się normalnie spalać. Myślę, że wydzielana para wodna w zetknięciu z żarem uczestniczy w wytwarzaniu się gazu wodnego (generatorowego).

Resztę załatwia dobre dopalenie w palniku. Żadna filozofia, procesy stare jak świat, czysty zysk z czystego spalania.

 

To, co dzieje się na ognisku, nijak lub niewiele ma wspólnego ze spalaniem w kotle z szamotem.

To tak, jakby porównywać spalanie oleju opałowego w garnku na podwórku i w palniku kotła olejowego.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem czy mój kocioł będzie dymić ot takiego opału:

Mokre liście NIE

Suche liście NIE

Mokre drewno NIE 

Woda z drewnem wilgotność 80% NIE

Mokra uschnięta trawa NIE

Siano NIE 

NIE sprawdzałem tego

Mokre świeże gałęzie tuj

Bardzo mokre liście 

Mokra słoma 

Mokry trot

Mokry trochę rozłożony trot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma ognia to nie może dymić. Najlepsze drewno o wilgotności 80% wyciągnięte z dna stawu, Glony też pójdą na tym twoim kotle?. Sprawdź jeszcze mokry trotyl,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pali się mokry trotyl, ale suchy trotyl pali się bardzo spokojnie.

 

Mokry się też dobrze pali.

Natomiast nitroceluloza to już dość gwałtownie. Sucha bardzo, mokra troszku mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pruchno suche i mokre paliłem bo na tym kocioł mi trzymał 12h i nie szalała temperatura. Kocioł nie kopcił.
Pruchno to stare zbutwiałe drewno.

 

A czy nie jest tak że jak się podgrzeje tnt to następuje detonacja,eksplozja to jak je niby spalić? Mam problem z kamieniem w kotle ,kamień w węglu był i zaklinował się w kotle co zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się.

Czytanie jest nieuleczalne. :)

 

TNT detonuje zapalnik.

Kamień wyjmij. Skoro dał się włożyć to i wyjdzie.

A tak w ogóle to ewentualnie spalać możesz próchno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.