Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Ocenę Instalacji Sas Slim 29Kw


ookon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o ocenę mojej instalacji, palę 1 sezon. Spalanie duże około 50kg/dobę. Pale na pidzie zawór 4 d afriso ustawiony na 7,dzisiaj przedstawiłem go na 5.

Dom nieocieplony, 100% podlogowka około 380m2. Przy mrozach rzędu - 10 temp w domu spada do 18 przy ustawieniu na piecu 21(pogodowka). Krzywa grzewcza ustawiona na 4.

Mam problem z temperaturą powrotu która wynosi około 30 stopni. post-66706-1454857476,1439_thumb.jpga225527f08b1684c7a45ea0df3e4faf7.jpg538682747327319c1ab54d2caa127dc0.jpgpost-66706-1454857476,1439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robi pogodówka skoro masz ustawione 21st a ma lodówkę w domu

co robi czujnik pomieszczenia i jak zachowuje sie zawór od podłogówki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieca się dopiero uczę, całe życie w bloku:)) myślałem że jak ustawie 21 to tyle będzie w domu. Dla mnie automat to automat. Zawór 3 drogowy pracuje ale czy dobrze to nie wiem. Chętnie podam więcej szczegółów dotyczących ustawien ale nie wiem jakich,wiec proszę o wyrozumiałość i cierpliwość

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz czujnika pomieszczenia to trzeba zmienić krzywą grzania trzeba wejsc w ustawienia i zmienić tem max o jakieś 2-3st co powinno podnieść temp zasilania

jesli nie umiesz w to wejsc to zmien nastawę na 23do 24st

i wtedy otrzymasz te 21-22st w pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pomieszczenia posiadam i jest skalibrowany, chodzi o to że jak ustawie na piecu np 21 to przy - 10 na zewnątrz muszę ustawić 24-25 aby osiągnąć te 21.

 

Właśnie wróciłem z budowy i zauważyłem że na 4 rotametrach przepływ wskazuje "0".byc może tu jest problem.
Można to jakoś ustawić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orurowanie wokol pieca i zawor 4D jakiej srednicy? Jak palisz pierwszy sezon to budynek musi sie wygrzac i beton po ktorym chodzisz to wielki akmulator ciepla i zeby go zagrzac stosownie to cza duuuzo energi.

Temperatura powrotu temat rzeka na forum , to jest fizyka jak powrot 30 st to jak ma byc wiecej z czego jak tylko podlogowka w domu. jest potrzebne podmieszanie powrotu to niby ma byc na tym zaw.4D musisz tak pokrecic nim zeby powrot sie podniosl . na zdjeciu widze ze jest prawie 60 st masakra tyle opalu w komin.  Mozesz sie poratowac by poscic pompe cwu caly czas no powiedzmy do 55st.

Daj znac co sie poprawilo. jak masz pojecie o inst. to naszkicuj schemat tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d to 6/4'' rura powrotu to samo wg faktury. To 60 stopni to dałem myśląc że szybciej się podłoga wygrzeje. Teraz 4drogowy skrecilem z 7 na 5 i zasilanie zeszło na 33 stopnie. Pompa obiegowa cwu jest wyłączona z racji tego że jeszcze nie mieszkamy. Chodzi tylko pompa co i ładująca zbiornik cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze pompa obiegowa cwu wyl. ok ze nnie mieszkasz . chodzi tylko pompa c.o i laduje zasobnik cwu nie rozumie .

Pompa c,o to pompa c,o .Pompa cwu ma byc tylko do cwu . tak masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:temp cwu była ustawiona na 43 stopnie, zwiększenie jej na 53 spowodowało automatyczne podniesienie temperatury powrotu na 51 stopni.

Nie mieszkamy jeszcze dlatego instalator ustawił tak niską cwu. Dodam tylko że piec od razu dostał "kopa". Teraz czekam aż się wszystko ustabilizuje. Dzięki wielkie za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa na tym forum Sambor , jak tu ludziom pomoc . Druga sprawa fachowosc tych instalatorow masakra .w sumie inwestor nie musi sie na wszystkim znac bierze z ogloszenia fachowca ten cos tam wie cos poskleja kase wezmie a ty inwestorze do pieca i walcz z tym co masz. Instalator powinien uruchomic na tak , ale z jakim efektem ?. Jak spalanie bedzie duze to uslyszy za tak ma byc bo cos tam itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.