Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec W Podtrzymaniu Jaki Czas?


kwinto30

Rekomendowane odpowiedzi

DJ, masz ogrzewanie połogowe? wstaw zdjęcie swojej kotłowni tu na forum w odpowiednim temacie to uzyskasz odpowiedź, koledzy przyjdą z pomocą.

 

co do sposobów podniesienia temp powrotu tu na forum są podane już wszystkie. osobiście uważam że połączenie obiegu grawitacyjnego z obiegiem wymuszonym jest problematyczne i zdarzają się instalację (w tym i moja) gdzie to źle pracuje, dlatego zrezygnowałem z zaworu 4D (leży na półce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót z grzejnika powinien wracać przez czterodrogowke , a bojlera bezpośrednio jak najbliżej pieca. Ty jak widać masz tylko 3 drogowy, powrotu z grzejników już Ci nie miesza na powtórne zasilanie tylko wszystko wali na piec. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym Cię wprowadzać w błąd ale wydaje mi się a nawet jestem pewien że dlatego masz taka różnice między zasilaniem a powrotem ze powrót z grzejników idzie bezpośrednio na piec a nie przez zawór 4d.

Zobacz ten schemat i potraktuj podlogowke tam narysowana jak swoje grzejniki.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20672-nowe-aktualizacje-dla-sterowników-kotłów-defro/?p=239991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ, przez włączenie cwu na stałe nie osiągniesz żadnych oszczędności. na innym wątku podałeś swoje nastawy podawanie 10 sek/40 sek przerwy, to również nie jest oszczędność.

czy nie lepiej znaleźć przyczynę niskiej temp powrotu?

Ja w opcji mam pompę CWO równolegle z pompą ogrzewania domu priorytet dom.Jeśli ustawię dom,to bojler nie jest ogrzewany.Ktoś wyłącza ręcznie pompę bojlera  czy inaczej sobie z tym radzicie ? Mam spore spalanie i szukam pomysłu na to,Ochronę powrotu mam załatwioną przez HZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że jak, c.o. pracuje i jak braknie cwu to włącza się pompka cwu i pracują razem?

ja mam zawsze ustawione priorytet cwu, brakuje wody to kocioł grzeje tylko cwu, jak ją zagrzeje to się wyłącza i włącza c.o. przy takiej konfiguracji nie ma możliwość że cwu nie osiągnie ustawionej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWO mam nawet za gorące,zadana jest 40 st,wskaźnik na bojlerze pokazuje tak koło 48st,ale woda z kranu leci bardzo gorąca.Czujnik w stojącym bojlerze jest na środku i pewnie ta niższa temperatura tam jest a na górze już gorąca.Wolałbym mieć niższą temperaturę,ale niżej jak 40 stopni nie ma w ustawieniu pieca.

Co do pytania to mam pompy równolegle pracujące,ale pompa bojlera raczej się wyłącza po osiągnięciu zadanej temperatury.Mam bojler 300 litrów,ale zapotrzebowanie jest tylko na 3 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.