Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Keller Dual 15Kw - Problem Z Temperaturą C.o


Dominik2104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem posiadaczem kotła KELLER DUAL 15kW na ekogroszek ze sterownikiem TECH'a EL-480zPID oraz regulatorem pokojowym KELLER kel 162116.

FOTO:
001kocioldwup.jpg

1272.jpg

sterownik-KELLER-przewodowy.jpg

Mój problem jest taki, iż mam ustawioną temperaturę zadaną C.O 60st, a dogrzewa się max do 61st. wentylator non stop chodzi, czasami powoli,czasami szybciej. moje pytanie brzmi: czy piec nie powinien się dogrzać o kilka st więcej niż zadana a wentylator powinien się wyłączyć? Jeśli będzie potrzeba porobię dodatkowe zdjęcia instalacji, spalanego paliwa etc.
Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem zielony w tych sprawach. :)
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź,
Dominik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tak ma być kolego sterownik z pid tak działa ze piec pracuje cały czas oscylując koło temp. zadanej zwiększając lub zmniejszając swoją moc.

Natomiast zatrzymanie wentylatora nastąpi wtedy gdy temp. na piecu urośnie 5  stopni ponad zadaną wtedy sterownik przejdzie w tryb nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się zdarzyć np. Gdy kocioł się dogrzewa czyli akurat chwilowo zaczyna pracować z większą mocą i w tym czasie nastapi odcięcie odbioru ciepła np. przez zamknięcie zaworów termostatycznych na grzejnikach (właśnie pomieszczenia osiągnęły właściwą temperature)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.