Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Zawór Trójdrożny Bez Termostatu


zeed

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku.

Mam ogrzewanie podłogowe w łazience na parterze. Ok 6m2. Całość podłączona do pompy z pieca bo hydraulik mówi że nie trzeba do takiej powierzchni osobnej. Tyle że ogrzewanie podłogowe nigdy nie działało jak należy. Na początku założony został na powrocie zawór RTL tyle że został złączony prawie bezpośrednio z powrotem ze zbiornika ogrzewającego wodę więc się non stop grzał i zamykał podłogówkę. Po bojach z hydraulikiem wyrzucił mi zawór RTL i wstawił na zasilanie w to miejsce gdzie dziś na zdjęciu jest inny zawór o którego ustawienie pytam wstawił zawór mieszający z termostatem ESBE VTA233 co też nie zdało swojego zadania ponieważ będąc na zasilaniu tak samo jak RTL zamykał zaraz dopływ. Teraz gość wymyślił że wstawi zwykły mieszający bez termostatu tyle że nie wiem jak go się reguluje bo szczerze to ten hydraulik też nie bardzo miał pojęcie. Wiem że muszę zmienić (fachowca) ale to co skopał niech jeszcze naprawi za darmo.

Temp. na piecu przeważane ok 60-80*

Zawór patrząc na zdjęcie od lewej ma napis L od prawej R

post-63526-0-69220900-1453836152_thumb.jpg

post-63526-0-92060400-1453836181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zawór mieszający bez dodatkowej pompy nie będzie działać poprawnie. Wywal go i zasilanie podłogówki wepnij do rury zasilającej CO. Powrót z podłogówki zrób tak aby skierowany w górę wchodził do trójnika od spodu. Na górze trójnika wkręcony odpowietrznik a w bok zawór RTL. Za zaworem RTL należ dać dłuższy odcinek PEXa (taki sam jak w podłodze) i podłączyć go do rury powrotnej CO. Oddalisz zawór RTL od gorącej rury przez co nie będzie on przedwcześnie zamykać przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.