Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dworek Bis Kocioł Zpt Eko Iii Problem Z Spiekami


tomwil32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł firmy dworek zpt eko III 

 

http://www.dworekbis.pl/35-Kociol-ZPT-EKO-III.htm

 

jest na sterowniku firmy tech st 709 ND

 

Mam problem z ustawieniami tego kotła a mianowicie robia nonstop sie spieki juz niemam miejsca gdzie to wywalać, 

 

ustawienia:

 

czas podania 13s

przerwa podania 90s

siła nadmychu 30%

----

czas potrzymania 14s

przerwa potrzymania 5 min

siła nadmuchu 50%

przerwa nadmuchu 5 min

czas nadmuchu 120 s

----

histereza kotła 3 *C

 

pompa podlogowki chodzi caly czas 

a co do zadanej 

 

wentylator mam odkryty na ok 2 cm

 

i jest problem ze spiekami a jak dam wiekszy odstep czasu to spada temperatura a na podtrzymaniu jak jest to na 5-10 min. najgorsze jeszcze ze codziennie trzeba czysci sciany boczne i półki bo tyle popiolu i sadzy masakra. Eko groszek mieszam z miałem proporcja 1:2 (jeden groch i 2 mialy) Pomożcie mi prosze bo juz sily niemam. Dodatkowo nad paleniskiem mam zamieszczony deflektor zeliwny ok 15-20 cm niewiem czy to wogule zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży czas podawania i przerwa razem postaraj sie zamknąc w 60 s.Wentylator zakryj max. 2/3. Spieki to sprawa małej dawki powietrza. Zacznij od krótkich czasów podawania przy dobrym opale 3-7 s. kiepski max u mnie na brunatnym 12-14s. przerwa do 60s czyli 3/57 itp. u mnie z PID jest 2/35 i 7/120. Kolejna zabawa to nadzór - musisz obserwowac kiedy przechodzi i jak długo trwa - ma jedynie utrzymać palenisko z żarem ale nie palić się. Często w tym momencie albo przedmuchuje opał i spada poziom paleniska lub przesypuje albo ustawia wysoko górkę. Po takiej sytuacji jesli kocioł znów ma dogrzać pomieszczenie zaczyna mocniej i częsciej dmuchać ale też i pchać paliwo, powstają wtedy spieki i niedopalony węgiel. 

Inne zjawisko znane mi juz w tych sterownikach to praca dmuchawy podaje dmucha 1% a pracuje na max. albo odwrotnie. Nigdy nie jestem pewien jak pracuje.

 

Sterownik TECH podobno najlepszy u mnie ST580 z PID problem jest zawsze jak jest zmiana temp. zewnetrznej powyzej 15 st. 

Kontakt i opis problemów na tak profesjonalnym producencie nie robi wrazenia. Znając zasadę pracy tych sterowników nie radzą sobie z obniżaniem temperatury z pogodówki i pokojówki razem - tragedia.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tyle lipa ze czas podawania zaczyna sie od 5 sekund a jest do 90 s

 

dmuchawe mam przykryta na 2/3.

 

a co do deflektora to tak naprawde jest potrzebny czy do olać ? 

 

od czego moga sie robić sadza i popiol ktory musze odziennie czyscic piec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisowo zablokowany. Dworek to lubi. Czyli przerwa dłuzsza.

Dmuchawa otwarta niech bedzie na max i zmniejszaj powoli z elektroniki.

Defektor potrzebny jest bardzo przy rusztach ale i rozprowadzenie ciepła w kotle jest lepsze. Sadza powinna być nie czarna lecz szara lub brąz ciemne, jesli masz tego duzo to może faktycznie ten opał jest kiepski.

Zobacz w zasobniku jak pochodzi trochę to ruski wegiel ma duzo siary wiec bedzie aż złoto w zasobniku :-) Praktiker!!!. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli deflektor zostawic a co z ustawieniami na podytrzymaniu ?? jaki powinnien byc przerwa i praca ale przedewszystkim praca wentylatora ?? dziekuje za okazana pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niestety mam dalej problem ze spiekami yhhh nie wiem kombinowalem wszelkie nastawy czytałem ów i tam że to też może być wina palnika ja mam ekoenergie 2 generacji 25 kw  deflektor mam zeliwny okragly znalazlem gdzies jeszcze deflektor tylko do palnikow ekoenergie  niewiem czy by cos to pomoglo spieki robia sie na okolo palnika i wypycha je do popielnika niepomogly czasy ani nastawy dmuchań jak dalem mniej powietrza to byl spieki brazowe jak za duzo to czarne a niby palnik jest do typowo spiekajacych sie groszkow niewiem co robić pomozcie prosze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.