Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Zakupić


marek49ae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chyba przychodzi czas na wymianę obecnego pieca SAS NWT 14kw, bo od spodu, podczas stygnięcia zaczyna się sączyć woda. Nie są to ogromne ilości, na 12 godzin może ze 20 kropel. Z obecnego pieca jestem bardzo zadowolony, zawsze palę węglem i drzewem, mam swoje paredziesiąt arów lasu. Piec ma być napewno dolnego spalania, tylko jakiej firmy dłużej wytrzyma? Obecny rok produkcji 2006, od 2008 palone w nim ,czyli 9 sezon. Skłaniam się znów do SASA NWG, bo obecnemu i tak zamontowałem miarkownik, a poza tym ma wymiary jak stary i obejdzie się bez przeróbek instalacji . Budżet mam do 3000zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam do nich tylko 100km, więc mogę sobie bo kociołek podjechać. Cena troszkę z "górnej półki", w porównaniu z SASEM. Ciekawe jak z oszczędnością na opale i wytrzymałością. Poczytałem kilka stron na tym forum, o produkcie MPM, głupie to nie jest. Ale zachodzi potrzeba zmian instalacji w kotłowni. Piec jest dużo wyższy od obecnego, musiałbym zrobić rurkę do zbiornika CWU pod sufit i dopiero zejść niżej do zbiornika. Powrót z grzejników i podłogówki też by był w połowie poziomu grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. postaw kocioł niżej a chyba ma ktoś kocioł mpm na wymiar. Moi rodzice mają piec 25 cm w dziurze w podłodze i oni też mają zamiar kupić mpm ds a morze jest wersja z poziomym wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.