Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Do Nowego Domu 95M2


focus07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nadszedł czas na zakup kotła do nowo wybudowanego domu. (przed rozpoczęciem budowy nie miałem o tym zielonego pojęcia myślałem piec jak piec) okazuje się, że to chyba do końca nie jest takie proste i oczywiste.
Jeszcze drogą wyjaśnienia dlaczego kocioł na paliwo stałe? niestety gazu nie da się podłączyć do mojej działki, więc kocioł na paliwo stałe wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem (jest jeszcze pompa ciepła) ale kominy są już wymurowane więc jest już poniesiony jakiś koszt instalacji w tym momencie na pompę ciepła mnie nie stać).
Dom ma około 95 m2 powierzchni użytkowej dokładniejsze informację http://cieplowlasciwie.pl/wynik/16ak.
Na dole planuje tylko ogrzewanie podłogowe (ale gdyby okazało się nie wystarczające są poprowadzone rurki do 2 grzejników, poddasze to łazienka (ogrzewanie podłogowe + 2 drabinki) i 3 pokoje w których będą grzejniki.

Potrzebuje kotła który będzie posiadać:
1. wszyst­ko­palny pal­nik — kocioł może spa­lać trudne paliwa: spie­ka­jące węgle czy kiep­skiej jako­ści miał, podobno dobrego eko groszku jest mało a ceny są też wysokie,
2. w pełni automatyczny sterownik do kotła z podajnikiem.

Zastanawiam się nad:

http://www.defro.pl/p,80,komfort-eko.html ze sterownikiem PID,
http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko-plus/ 10kW

jakieś inne propozycje??

ps. nie wiem czy dopłacać do 2 rusztu?

ostatnio też zacząłem myśleć nad zwykłym "śmieciuchem" http://www.defro.pl/p,60,optima-komfort.html było by to najtańsze rozwiązanie a z finansami test teraz u mnie ciężko. Jest to prosty kocioł bez automatyki, więc nie ma się co w nim popsuć. Stary dom moich rodziców też mamy ogrzewany w taki sposób i jakoś przywyknąłem tylko martwię się o ciepłą wodę w lecie, że codziennie trzeba będzie w piecu rozpalać...

Może macie jeszcze jakieś inne sugestie??

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden smiecuch !! Czytales co sie dzieje w krakowie na temat piecow weglowych . nie wiadomo jak dlugo w Polsce pozwola palic weglem . wiec pomysl o kotle z podajnikiem ja uwazam ze -slimak jest dobry precyzyjne podawanie paliwa  malo czesci do zepsucia.

Kociol jakij firmy , no na pewno nie defro co widac na forach to ludzie ciagle szukaja pomocy.

Zobacz kociol firmy SEKO. Kociol 10kw wystarczy szukaj takiego Wazne zyby sie dal czyscic z przodu ulatwia czyszenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaby kotły ....froo były takie dobre to bie byłoby problemu na forach

jesli juz musisz isc to nie idz w palniki miałowe bo nie da sie ich zmodulować na mała moc

kocioł moze być wiekszy 15kW np ale palnik  slimakowy bo go spokojnie skrecisz w parametrach na mniejsza moc

a jesli szukasz marki to dobre mocne  i ładnie wykonane kotły to fokus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece poniżej 15kw nie maja rusztu zastępczego a taki ruszt awaryjny zawsze może się przydać. Ja mam defro sigma palę perłą trochę kiepski opał ale daje rade. Ten piec to kopia ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale rzadko ktore mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 12kw i mam ruszt awaryjny.

 

Piece poniżej 15kw nie maja rusztu zastępczego a taki ruszt awaryjny zawsze może się przydać.

Mają ruszta awaryjne też te mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie i tak jest to zbędne to nigdy z tego nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jak najmniejsza moca jaka jest dostepna a i tak nigdy nie bedzie pracowal z moca nominalna, dobrze ze skonczyly sie czasy gdzie wciskali kazdemu 25KW bierz pan bedziesz pan zadowolony a pozniej placz czemu tak duzo pali i kociol na eko nie ma zadnej modulacji mocy ujmujac mu wegla tracimy na sprawnosci i to duzo to nie gaz, a obliczajac zapotrzebowanie na cieplo dla domu to chyba tylko kondensacyjne kotly gazowe sie nadaja. Nie wiem jaki w tym momencie jest najmniejszy palnik na ekogroszek ale i tak pewnie za duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ogniwo ciekawa opcja do tego sterownik ecoal ktory po podlaczeniu do internetu pokazuje wszystkie parametry sam posiadam ten sterownik i jest batdzo dobry, jesli bys sie decydowal na ogniwo to niech dadza nowy ecoal bo ten to stara wersja nowsza jest bardziej rozbudowana

A ten kociolek 10kw mysle ze na luzie by takie 2 domki ogrzal ale i tak juz poszli duzo do przodu w ciagu kilku lat. Kieedys tez bylo naczej piec bral ile sie wrzucilo bo cena eko byla kolo 400zl i sie nikt za bardzo nie przejmowal natomiast teraz przy podobnej cenie gazu to juz trzeba dokladnie,wszystko analizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20151109_212457.mp4

https://drive.google.com/file/d/0B3P4PfDGdRDQcTNmMVRucXctYWs/view?usp=docslist_api

 

Ma te same bajery co ogniwo i grubsza blachę niż ogniwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jak najmniejsza moca jaka jest dostepna a i tak nigdy nie bedzie pracowal z moca nominalna, dobrze ze skonczyly sie czasy gdzie wciskali kazdemu 25KW bierz pan bedziesz pan zadowolony a pozniej placz czemu tak duzo pali i kociol na eko nie ma zadnej modulacji mocy ujmujac mu wegla tracimy na sprawnosci i to duzo to nie gaz, a obliczajac zapotrzebowanie na cieplo dla domu to chyba tylko kondensacyjne kotly gazowe sie nadaja. Nie wiem jaki w tym momencie jest najmniejszy palnik na ekogroszek ale i tak pewnie za duzy.

 

Najmniejszy palnik ma 10 kW, trochę mocniejszy, obrotowy 12 kW, jest także kocioł na ekogroszek z zakresem mocy 1-15 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma około 95 m2 powierzchni użytkowej dokładniejsze informację http://cieplowlasciwie.pl/wynik/16ak.

Na dole planuje tylko ogrzewanie podłogowe (ale gdyby okazało się nie wystarczające są poprowadzone rurki do 2 grzejników, poddasze to łazienka (ogrzewanie podłogowe + 2 drabinki) i 3 pokoje w których będą grzejniki.

 

Potrzebuje kotła który będzie posiadać:

1. wszyst­ko­palny pal­nik — kocioł może spa­lać trudne paliwa: spie­ka­jące węgle czy kiep­skiej jako­ści miał, podobno dobrego eko groszku jest mało a ceny są też wysokie,

2. w pełni automatyczny sterownik do kotła z podajnikiem.

 

 

Do domu z takim zapotrzebowaniem wg mnie najlepszy będzie Skam-P Plus 7 kW ze sterownikiem Scorpion Plus lub Sztoker 15 kW [zakres mocy 1-15 kW] ze sterownikiem Talos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma od 15-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma 1-15kw?

 

Poczytaj tu:

 

http://www.komiz.pl/pl/kociol-sztoker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER czemu nie polecasz sterowników od esterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet rusztu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.