Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto Poleci Dobry Silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam awarie okazalo sie ze zostala uszkodzina ślimacznica niewiem jaka jest fachowa nazwa prowaddnica slimaka? gzie jej szukac na necie i jaką wybrac zeby mi sluzyla na dluzej , czy moze caly silnik od razu wymienic   chce to zrobic jak najtanszym kosztem ale wole doplacic za jakosc niz kupic paścia daradzcie cos panowie. Tutaj foto czesci ktora musze wymienicpost-66112-0-49676500-1453562117_thumb.jpgpost-66112-0-29695100-1453562157_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu znajdziesz : http://domer.pl/category/motoreduktory-i-przekladnie

 

Pozdrawiam RedEd

 

PS zadzwoń do działu sprzedaży to pomogą (marka kotła i typ palnika przygotuj i ew. dane z silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik masz dobry to tylko motoreduktor wymien szkoda kasy na klamory.

Jak chcesz miec cicho w miare to wymien silnik na 3Fazy taki 120W co pasuje do motoreduktoora jak masz 3F w domu ja ma tak zrobione i cicho nic nie buczy .

Tu masz strone sklepu sklep.serwiskotly.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj udało się koledze pomóc.

Reded w przypadku tego reduktora zły adres podałeś ;)

 

Borsukator, jak elementy dojadą, wklej proszę zdjęcie przy palniku jak to masz skręcone.

 

Ten typ motoreduktora musi być montowany w konkretnym położeniu, inaczej zajedziesz/zatrzesz go w kolejne 2-3lata

 

Sama przekładnia jest cicha, to jest tańsza opcja BHF-u, może pracować na silniku Przymierze, wówczas "ameryka" i cicho albo w wersji taniej z silnikiem "mebl..." i tutaj moim zdaniem już tak fajnie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Pieklorza w sprawe motoreduktora  wspominasz ze silnik Przymierze jest cichy i jest /ameryka/ .Ja ma motoreduktor firmy EWMAR-Ness z silnikiem firmy Besel m masakra z tym silnikiem bardzo glosny jak pracuje sam nawet, a co dopiero z reduktorem zamontowanym na kotle.

Pieklorz jak mam rozumiec ze posiadasz taki silnik ? jak sie spisuje bo ja musze cos z tym fantem zrobic.

Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, zapomniałem Pieklorz o tobie, ważne, że koledze udało się pomóc/doradzić.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIeklorz dzieki za odpowiedz. Pytam o silnik Przymierze  jak sam sie sprawuje bez reduktora czy glosny jest ,Bo moj BESEL  slychac na pietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, zapomniałem Pieklorz o tobie, ważne, że koledze udało się pomóc/doradzić.

 

Pozdrawiam RedEd

eee nie o to mi chodziło, domer ma w ofercie hurtowo ewmary oraz nordy i silniki besela plus te oferowane w nordach.

 

Lokalnym, hurtowym dystrybutorem bhf-ów i silników przymierze jest inna hurtownia o podobnym profilu, podałem koledze namiary, wiem, że zamówił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIeklorz dzieki za odpowiedz. Pytam o silnik Przymierze  jak sam sie sprawuje bez reduktora czy glosny jest ,Bo moj BESEL  slychac na pietrze.

Moje porównanie jest takie, ewmar, transtecno na beselach ale też nordy pracują wyraźnie głośniej od bhf oraz tego z batorego na silnikach przymierze.

 

Mam teraz dwa silniki do skrecenia do motoreduktora, sprawdzę na sucho, ale nie porównamy z beselem, bo tego aktualnie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym silnik przymierze przykrecil do ewmara co myslisz ?. mialem na porzyczenie silnik 3F i zamontowalem go do tego ewmara , dzialal dobrze bylo cich na pietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Nyny 4 silniki Besela sa glosne mam tez 90W porazka glosny ze go na pietrze slychac. Z zasdy dzialania te silniki sa 1 fazowe i sa glosne .

Ja mysle ze przejde na 3 fazy mam juz upatrzony silnik 120w firmy Simens . W domu mam 3fazy to nie ma problemu by mozna przejsc na takie zasilanie . Nie mam juz pomyslu by walczyc z tym halasem .Nawet sie pokusilem by silnik rozprzeglic i dac sprzelo elastyczne tez nic nie dalo bo silnik zamontowany na reduktorze .

Mozna by przejsc na silnik napiecia stalego ale odpowiedniej mocy  ale tu zasilacz napiecia stalego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam marekd widzę że jest ktoś jeszcze kogo meczy silnik besel.ja niestety nie mam możliwości podpiecia silnika 3f czekam aż ktos poleci inny silnik który będzie ciszej pracował.Obecnie jest masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest firma Przymierze zapytaj maja takie silniki do podajnikow .

Mi przyslali wycene  Silnik 1-faz SMi63-4/50-B14.2 0,09kW z przełącznikiem obrotów prawo-lewo
cena netto: 200,00zł/szt.
wysyłka za pobraniem: 15,00zł netto DHL
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REDED mialem to konstrukcje zrobiona kasa poszla na te szpargaly efekt marny .  Wina jest silnika spokojnie pojdzie na 90w , napisz do Przymierza to sie dowiesz wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyny 4 skad wiesz ze ten silnik jest cichy masz go ?. Tu masz link do sklepu z 0,18kw SITi http://czesci-kotly.pl/50-motoreduktory-akcesoria.Troche kosztuje 324zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł podajnikowy i silnik trójfazowy, przedtem ten sam silnik był podłączony do jednej fazy ( z kondensatorem) i mogę potwierdzić, że likwiduje to buczenie słyszane w całym domu.

Daje linka do strony hurtowni silników,http://www.induktor.pl/oferta/silniki-elektryczne-trojfazowe.html  proszę zwrócić uwagę, że są silniki trójfazowe dwu-, cztero-, sześcio- i ośmiobiegunowe te dwubiegunowe o mocy 90W dają hałas na poziomie 67dB a ośmiobiegunowe 57dB więc różnica kolosalna. Wiąże się to z różnymi obrotami ale nie zawsze musi to być problemem. 

Edit

Dopiero teraz otworzyłem wszystkie tabelki na tej stronie i z nich wynika, że silniki czterobiegunowe o liczbie obrotów 1380 są najcichsze i taki właśnie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jack 61 mam zamiar tez zabudowac silnik 3 f do podajnika mam Besela i jest masakra slychac go na pietrze . Wybor padl na silnik firmy Simens 0,12kw /1350obr. Mozesz sie wypowiedziec czy dobry zakup uczynilem.

1LA7060-4AB12_datasheet_en(1)silnik do pieca 3F.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w sprawach silników. Ale z załączonej karty technicznej to hałas od silnika  bardzo niski. Dużo niższy od silników na stronie którą linkowałem. 

Wydaje mi się, że silniki trójfazowe nie wpadają w takie wibracje jak silniki jednofazowe stąd mniejsze buczenie - hałas o niskich częstotliwościach szczególnie trudny do wytłumienia o dużej zdolności przenikania przez przegrody. Życzę powodzenia w walce z hałasem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kontakt jak zabuduje dam znac jak dziala. :rolleyes: Powiedz jaki masz sterownik z wyj .na silnik -przekaznik czy triak a ten twoj silnik sterujesz stycznikiem czy przekaznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.