Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko O Kotłach Kamen Z Podajnikiem


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Palę na Ekoenergii i złego słowa nie powiem, co prawda głowica po liftingu :) ale palnik oryginał, nowsza wersja już z "rogami"

Zaś co do sterownika wolałbym wziąć Kamena z Bruli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domelo27

 

Ogniwo to żaden merc,osobiście wybrałbym Kamen Multi to przyzwoita konstrukcja i solidnie wykonany z odpowiedniej gr. blach.

 

karoka65

Mógłbyś się podzielić wiedzą na temat liftingu ekoenergii? :)(może być na pw)

Mam dużą,tę nowszą z jednej strony zaokrągloną i jest dla mnie za duża,trochę pokombinowałem ale myślę,że masz lepszy sposób ;)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz niezły kocioł ale w głowie też mysle ze kamen to solidna konstrukcja 10kw multi waga 400kg ale waga to nie wszystko a w ogniwie dobry sterownik i dobra renoma. niestety nie pomoge koledze na temat liftingu ekoenergi gdyz nie mam wiedzy.ale o konkretne info na temat tych kociolkow mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domelo z Kamenem możesz sobie zamówić Bruli, to "brat" eCoala sprzedawanego z Ogniwo ale przy Kamenie nie udupcys :) się tak przy czyszczeniu.

Różnice między Bruli a eCalem nie wielkie, Bruli nie ma tylko w oprogramowaniu retortowy-eCoal to takie dodatkowy tryb spalania, reszta to samo, Bruli ma dodatkowo obsługę kotłow tłokowych czego niema znowu eCoal.

 

Kolanin, ja palę na małej Ekoenergii, mam inne napowietrzenie w samej głowicy spalającej, nie mam nacięć, jest wiercona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruli to taki młodszy brat eCoala  który nie ma tego najważniejszego,  pełnego automatu który wg ciebie to taki dodatkowy tryb spalania, no i jaki pożytek z obsługi tłoka jak się ma ślimak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruli to pól automat. Tak eCoal ma tryb automatyczny ale juz oda jakiegoś dłuższego czasu są w tym automacie korekty dawki podawania i nadmuchu przez to już nie do końca jest takim automatem jak był kiedyś.

Nie mówię że to źle bo węgle są coraz gorsze. Wiekszość i tak mając automat pali w spalaniu grupowym, choć automat też działa bardzo dobrze.

Domelo juz nie długo będziesz miał okazję się przekonać że z tymi automatami czy pidami nie jest tak wszystko do końca ładnie i pięknie jak w opisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi karoka jak taki ecoal spalał jak nie było korekt? czy to możliwe by spalał dobrze i groszek i miał? jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić, pewnie algorytm był też inaczej zaprogramowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że widzę jeszcze bardzo dużo tych sterowników bez nastaw i ludzie nie chcą żeby im przeprogramować na nowszy soft nawet za darmo :) a lapka zawsze mam ze sobą.

Zależy do czego kto dąży.

Jeden chce mieć święty spokój, drugi za pół kilograma mniej spalone na dobę dałby sobie wiesz co ogolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, co zaś do algorytmu, nie mam w tym temacie całkowitej wiedzy, czy coś się zmieniało, E-S pisze że algorytmy spalania nawet w najnowszych wersjach 3.5 są takie same ale pewności nie mam.

Ludzie mówią: panie ja tu nic innego nie chcę bo nie będę wiedział co jest nowego a tu co wsypię to spali i cześć :)

Tyle mogę Ci napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić odnośnie Kamena z podajnikiem (14kW). W kotłowni otwór na czopuch zaczyna się na wysokości 140 cm. Kamena Multi KG z górnym wyjściem spalin chyba nie da rady podłączyć. Ale znowu zwykły Kamen Multi ma czopuch trochę nisko. Idzie to jakoś zakolankować? Nie będzie problemów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do forumowiczów odnosnie tych kotłów kamen bo inf. na forum wciaz niewiele chodzi mi o konkretne opinie uzytkownikow którzy korzystaja z kotłów kamen :) tzn. konstrukcja trwałosc główne wady i zalety :) dodam ze zamierzam zakupic kamen multi 10kw. Bardzo prosze o opinie.jezeli nie kamen to ogniwo eko plus 10kw :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzwoniłem do firmy Kamen i widziałem 10tke jest tam palnik ekoenergia 15kw-25kw wydaje mi sie ze jest za duży i będzie slabo prowadził na malych mocach jedyny plus to cena plus możliwość zmiany sterownika na bruli i biorąc pod uwagę tylko palnik chyba zdecyduje sie na skam-p 7kw od suspensera tylko jezeli to suspenser czyta to proszę o fotki palnika AZPP bo nigdzie nie mogę znaleźć i inf.czy można do 7kw zamontować obrotowy ardeo żeliwny gdyż raczej preferuje żeliwny palnik oraz o info czy maly Batory ma max moc 10kw czy w razie w podoła przynajmniej do 12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli żeliwny to bierz z Batorym 10-tką, pociągnie pod 12kW ale w 7-ce spaliny będą wysoko.

 


Zaś co do Ekoenergii wejdź sobie w statystyki mojego kotła, zobaczysz z jaką średniodobową pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do firmy Kamen i widziałem 10tke jest tam palnik ekoenergia 15kw-25kw wydaje mi sie ze jest za duży i będzie slabo prowadził na malych mocach jedyny plus to cena plus możliwość zmiany sterownika na bruli i biorąc pod uwagę tylko palnik chyba zdecyduje sie na skam-p 7kw od suspensera tylko jezeli to suspenser czyta to proszę o fotki palnika AZPP bo nigdzie nie mogę znaleźć i inf.czy można do 7kw zamontować obrotowy ardeo żeliwny gdyż raczej preferuje żeliwny palnik oraz o info czy maly Batory ma max moc 10kw czy w razie w podoła przynajmniej do 12kw

 

Można, ale lepiej by było wybrać wersję 12 kW z palnikiem AZPP, który też jest żeliwny jak Ardeo [w obu odbudowa jest stalowa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.