Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Co Kmw-Sg. Jak Ustawić I Palić? Komplenty Laik


damianus13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeszukałem "na szybko" forum i nie bardzo znalazłem odpowiedzi czy wskazówkę bądź nie wiedziałem jak z tego skorzystać. W domu zawsze było palone na odwał - sam też w sumie tym się nie interesowałem. Teraz "spadło" to na mnie i chce zając się tym porządnie. 

Jeżeli jest taki temat a ja go przeoczyłem bardzo przepraszam ale rano skoczyła mi na piecu temperatura do 90 i trochę w szoku szukałem czego się da. Opanowałem sytuację - zmieniłem ustawienia sterownika. Dmuchawa nie dmucha tak często i mocno jak to było ustawione wcześniej jednak bardziej ta konfiguracja jest na chybił trafił niż jako przemyślane posunięcie.

 

Dom 2 piętrowy ok. 230-250 mk2. 5 grzejników na 2 piętrze (po jeden na pokój [3pokoje], jeden w przedpokoju i jeden w łazience); 3 grzejniki na 1. pietrze (w jednym pokoju 2 grzejniki w drugim jeden). Na parterze również 5 grzejników ( po jednym w : kuchni, jadalnia, przedpokoj, przedsionek, łazienka) w piwnicy dwa grzejniki (przedpokoj wpiwnycy oraz siłownia, spiżarka i kotłownia bez grzejnika).

 

Piec firmy kotlarz KWM-SG id 3

moc cieplna: 38kw

pow. grzewcza 4m2

sprawn. cieplna 80%

dop.ciśnienie 1,5 bar

śred. zuż. paliwa 60kg/24h

Kocioł na 9 lat

 

sterownik: tatarek adas

 

dostępne tam funkcje

temperatura- tutaj wiem o co chodzi :)

przedmuch: 1-9 
przerwa: 3-10

wydajność: 3-10

temperatura pompy: 30-50

 

ze sterownika rozumiem tylko funkcje temperatura i przerwa reszta mogę się tylko domyślać, przedmuch to zapewne moc z jaką jest jest robiony przedmuch ale wydajność? temperatura pompy też nie za bardzo mam pojęcie o co chodzi.

 

Dotychczas palę w piecu węglem. Kamienie wielkości mniej więcej pięści. Paliłem zazwyczaj od dołu ale przy mrozach to nie zdaje w ogole egzaminu i do pieca trzeba zaglądać co godzinę. nie chce w ogóle wspominać o nocach. 

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w konfiguracji sterownika, porady jak palić i dbać o piec.

post-66759-0-46647100-1453116996_thumb.jpg

post-66759-0-19052900-1453117012_thumb.jpg

post-66759-0-34241400-1453117033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś przekroju kotła nie wiem gdzie masz dziurę do wyjścia spalin jak masz u dołu to pal od dołu jak u dołu i u góry to zatkaj górną wełną szczelnie pal od dołu jak u góry do nasyp cały piec na to drewno i rozpal od góry masz tu www.czysteogrzewanie.pl piec za duży i wywal to dmuchawę i pokaż zdjęcia wnętrza kotła i dymu z komin bo pewnie jest i  jaką masz sadzę masz smołę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Na poczàtek zacznij palic w nim od góry! Poczytaj tematy jak powinno sie tym sposobem prawidlowo palic ,obejrz jakis filmik na you... Stalopalnosç i kontrola temp... powinna byc o wiele przyjemniejsza ;) Jesli to , Ciebie nie zadowoli. Wywal nadmuch ,wstaw mechaniczny miarownik,a idàc za ciosem ,mozesz przerobic go na dolniaka ;). Ale pierwsze co,to rozpal go górnym sposobem ,twój komfort wzrosnie znacznie,jest to kociolek ,typowego górnego spalania I twoje klopoty byly zwiàzane z nieodpowiednim uzytkowaniem.

Pozdr Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.