Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kawah Opinie Kdc Bio Pell


oskar1021

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkich chciałem wszystkich powitać, jestem nowy na forum :) Mam pytanie czy ktoś kiedyś spotkał się z tą firmą i  piecem Kawah ? Próbowałem w internecie znaleźć na ich temat jakieś informacje ale kompletnie nic nie znalazłem ,żadnych opinii.Dokładnie chodzi mi o model pieca  KDC BIO PELL.Do ogrzania mam 200m2 Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

post-66747-0-50575600-1453072805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołączam się do tematu, mam zamiar kupić Kawah kdc Bio Pell 15kw, Eco-Palnik Vip, sterownik Plum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też zastanawiam się nad tym kotłem. W moim Przypadku KDC Eco Duo

Kocioł można zamówić z rusztem żeliwnym bądź wodnym. - sprzedawca doradza wodny ponieważ jest bezobsługowy, chętnie zapoznam się z inną opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się  podoba KDC ECO 

-wymiennik poziomy  2m przy 15kW

-gwarancja 7 lat

minus

-sporo wymogów przy gwarancji

-brak zasypu plastikowego

-brak najnowszych palników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co może być to poziomy wymiennik  czyli wspaniałe pólki :D

No jeden plus łatwe dojście do czyszczenia tych półek Więc można często czyścić a to już nie jest bezobsługowy

Przy 15KW to powinien mieć 15m a nie  20m  tak mi wychodzi Ktoś tu kogoś robi w bambuko o 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy 15KW to powinien mieć 15m a nie  20m  tak mi wychodzi Ktoś tu kogoś robi w bambuko o 5

 

Już kiedyś na ten temat była dyskusja https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20958-ile-kw-mocy-na-m2-powierzchni-kot%C5%82a/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3984-powierzchnia-grzewcza-kotla-a-jego-moc/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam.

Jestem tu nowy, zarejestrowałem się na forum, aby powiedzieć coś więcej na temat tego kotła, bo faktycznie mało jest informacji na jego temat i od razu przepraszam, że odgrzewam starego kotleta. Jestem jego użytkownikiem dopiero od tego roku i jestem z niego bardzo zadowolony. zakup był podyktowany tym, iż to był jedyny kocioł na pellet który dało się zamontować u mnie w kotłowni. Co do samego pieca a może bardziej paliwa to rewelacja, jest czysto, mało popiołu, samo się zapali, samo wygaśnie, nie ma obawy, że się zagotuje. W samym piecu podoba mi się system sterowania, możliwość wyboru między trybem pracy modulacyjnej i zPid, algorytm Pid pozwala faktycznie bez problemowo zaoszczędzić paliwo przez najefektywniejsze jego spalanie, co jest niestety obarczone dłuższym czasem rozpalania, ale jak piec już pracuje to jest ok. Co do mitu że ma ruszt wodny, nie, nie ma, ma ruszt żeliwny, który podczas pracy automatyki albo wyciągamy, albo stawiamy okoniem wewnątrz paleniska. Co do spalanie, w dobrze zaizolowanym domku(kanadyjka) 85m2 spalanie ma się na poziomie 100kg na tydzień, przy temp. w domu 21~22 st. i wodzie użytkowej to chyba dobry wynik. Domek ogrzewany jest częściowo przez podłogówkę. Możliwość sterownia w zależności od temp. zewnętrznej też jest na plus. dużym minusem według mnie jest napis na piecu który jest wycięty w blasze i dokręcony do drzwiczek, jest to cholernie nie bezpieczne, z literki "w" robią się dwa szpikulce która odstają, już sobie to raz w rękę wbiłem, nic przyjemnego, no ale estetyka. Jakby były jeszcze jakieś pytania co do tego kotła, to chętnie udzielę informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Mam zamiar w tym roku wymienić piec i szukam pieca o niewielkich gabarytach z rusztem awaryjnym

Mam pytanie jaki zamontowany jest w tym modelu palnik oraz sterownik. Jak wygląda czyszczenie kotła ?

 

Plusem dla mnie jest to że mam blisko do producenta/serwisu.

Informacji w necie mało dlatego wybieram się na targi DOM w Kielcach w kwietniu - tam powinno być sporo producentów kotłów.

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów jak w temacie wyżej ja też jestem zainteresowany zakupem kotła KAWAH KDC ECO 15 kw ale nie mogę  nigdzie znaleźć opinii na temat tych kociołków czy wiecie coś o tych kotłach muszę podjąć decyzje ale nie mam żadnej wiedzy w necie brak materiałów poza kilkoma zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze stefkiem,szefostwo poszło mi na rękę.Sterowanie i spalanie bez większych problemów,dokładniej jak poszperasz to coś tam już pisałem.Konstrukcyjnie to klon defro komfort Eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.