Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem Pieca Galmet Kwdp16Kw St-480 Zbyt Wysoka Temp W Podtrzymaniu


pawelj86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo proszę o pomoc w doborze optymalnych ustawień dla pieca ,gdyż mam takie ustawienia dla wody użytkowej , grzejniki ustawione na ok 22 st, i podłogówka

 

temp zadana co 63 st

woda użytkowa 40 st

 

czas podawania : 40 s

przerwa podawania : 90 s

dmuchawa :10% siła nadmuch

 

podtrzymanie

podawanie : 40 s

przerwa podawania :12 min

wentylator praca : 40s

przerwa went : 6min

 

piec szybko nabiera temp i przechodzi w podtrzymanie natomiast ciągle temp wzrasta i niekiedy zdarza się że aż musi się wyłączyć bo jest za duża temperatura wspomnę że pale czeskim ekogroszkiem a powierzchnia do ogrzanie to 120 m2 parterówka dobrze ocieplona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nie wzrastać jak ty podajesz 40 sekund masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż jeszcze po 15 sec. Podawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To nie jest kolczyk kreta który ma rosnąć i rosnąć. Jeśli do masz dobrze docieplony to masz bardzo mocny piec do powierzchni. To co napisałem myślę że będzie na początek. A później jeszcze trzeba będzie regulować. Przykładowo ja ogrzewam 170m2 (200m2 podłóg) piecem 15 kw. A w dwu stanie pale 10 sec

Podawanie 90 Przerwy.

Sprawdź temat: Galmet Kwp2 16 Kw Jakie Najlepsze Ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galmety głównie mają sterowniki firmy elster. są to dobre automaty i z tym sterownikiem techa co ma kolega Paweł mają nie wiele wspolnego. najlepiej doradza ci posiadacze tego stera. jednak , widać gołym okiem ,że ustawienia są dużo przesadzone. podawanie ustaw stosunkiem 1 do 7 ,czyli 5 s pod. 35 przerwa . do tego ustawienia ustaw wiatr ok 25% mocy dmuchawy +/- 5%. jeżeli będzie dalej za dużo rozciągnij przerwę . podtrzymanie ustaw 10s podawanie i 30min przerwa. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli da się je bez problemu ręką rozkruszyć na popiół to nie ma się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile średnio piec powinien pracować na podtrzymaniu i o ile większą temp powinien osiągnąć a i zauważyłem że kopczyk się robi przed przejsciem w stan podtrzymania (czyli podaje dobrze) ale jedyne co to tak kupka niejest cała żarem i tu może być problem co radzicie??

czopuch mam uchylony na 45 st a dmuchawa na 12 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Bedzie pracował w podtrzymaniu to zależy od odbioru w domu. Im cieplej na zewnątrz to odbiór mniejszy i w podtrzymaniu będzie dłużej, im zimniej tym krócej. U mnie w podtrzymaniu jest od 25-50 min w zależności o której pisałem wyżej. Czopuch otwórz na full, po co go przymykasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.