Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Combi B 20 Kw Premium Pid - Ustawienie Pieca Ekonomicznie.


lisek311

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pracujesz na pid a masz włączony pioryt na cwu to sterownik głupieje i nie trzyma temp zadanych u mnie spadał nawet do 35 a ustawione miałem min 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje na PID gdyż na tym sterowniku jak to powiedział pewien kolega to  Pic na wodę fotomontarz a nie PID.

 

Wczoraj czytając rózne tematy o piecach i paleniu w nich znalazłem coś na temat ustawienia zaworu 4d mianowici pod spodem jest tabliczka znamionowa i tam jest napisane ile czasu potrzebuje do pełnego otwarcia. I zmieniłem to w moim sterowniku gdyż w ustawieniach serwisowych było 120 a mój zawór potrzebuje 140 s. Trochę to ustabilizowało pracę tego zaworu. Z dalszymi pracami wstrzymuję się aż  przyjdzie nowo zakupiony sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Prześledziłem fora i materiały u sąsiadów. Okazuje się że Czesi rozwiązali problem z sadzą wstawiając rurkę obok retory z powietrzem która dopala sadzę, jak również wstawili ceramiczną skrzynkę (jakby akumulator), tym samym zwiększając sprawność sprawność pieca do 89,3%. Obniżyli czopuch wylotu spalin tworząc dodatkową przestrzeń(komorę) w wymienniku. Załączam plik z dokumentacji pieca. Jednak można,u nas nic się nie dzieje. Klient kupił nich się martwi.

Pozdrawiam.

7025-CZ_HERCULES_UNO_Navod_k_obsluze_a_instalaci_4_2016.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.