Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena C.w.u. Co I Ogrzewanie Podłogowe W Nowym Domu


ksia87

Rekomendowane odpowiedzi

Prosto i skutecznie:

- zawór 3D + pompa do obiegu CO

- zawór 3D + pompa do obiegu OP

- pompa do grzania zbiornika CWU

- pompa kotłowa

 

Dwie pierwsze pompy pracują stale. Dwie kolejne wtedy kiedy trzeba. Pobór prądu obecnych pomp nie jest duży tym bardziej, jeżeli zastosuje się z funkcją autoadapt.

 

Masz wtedy niezależną regulację temperatury grzejników, podłogówki i wody użytkowej. A kocioł ma zawsze zapewnione idealne warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto i skutecznie:

- zawór 3D + pompa do obiegu CO

- zawór 3D + pompa do obiegu OP

- pompa do grzania zbiornika CWU

- pompa kotłowa

 

Dwie pierwsze pompy pracują stale. Dwie kolejne wtedy kiedy trzeba. Pobór prądu obecnych pomp nie jest duży tym bardziej, jeżeli zastosuje się z funkcją autoadapt.

 

Masz wtedy niezależną regulację temperatury grzejników, podłogówki i wody użytkowej. A kocioł ma zawsze zapewnione idealne warunki pracy.

 

Kolega ma racje mam 3 pompki Wilo, do tego kociolek pracuje non stop czyli i wiatrak dmucha non stop zuzycie pradu jest znikome. 7W, 6W, 31W i (tyle ile zuzyje wiatrak i podajnik kotla) 

Suma sumarum w lecie grzeje pradem rachunki za prad mam 210-230 zl, w zimie wylaczam prad i grzeje kotlem rachunki za prod max 160 zl. Jeszcze zastanawiam sie czy nie dac jednej pompki na obieg kotlowy, te pompki to chyba na baterie moglby dzialac :)

 

Gdybym tylko wczesniej wiedzial o tym forum ... Radze sluchac rad zwlaszcza przedmowcy bo widze ze wie co pisze i chyba nie tylko zna to z teorii :)

 

Juz wiem, ze nie ma co wierzyc slepo instrukcjom producentow. Zawor 4D to nie zloty srodek na wszytko, sa prostrze rozwiazania, ktore z pozoru wydaja sie "mniej sprytne". A mowie to z doswiadczenia po walce polrocznej z zaworem 4D ;) poskromilem troche gada ale wiem juz jakie ma slabosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O ile się nie mylę to na ostatnim schemacie źle jest wpięty powrót na zawór 3d odpowiadający za temp. w O P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nie obecności. tomd5 jak tam po spotkaniu z instalatorem?

W końcu wykonałem schemat z zaworami 3D. Oto Chodziło?

attachicon.gifWykonany gotowy z zaworami 3d na internet.jpg

Proszę o komentarze.

Po dłuższych namysłach wywaliłem automat od 4d to pierwsze co zrobiłem oczywiście nie obeszło się bez pokazywania kto tu ma rację po kilku godzinach sam nie mógł dojść co gdzie i jak z tym automatem i go zabiera w cholere i reguluje temperatury w rozdzielaczach na 3d

 

t_d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.